Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN)

+8
Gs33
handgp
thanos_67
sasasj
minaspan
klrs
SamAir77
Giannismicky
12 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Giannismicky

Giannismicky

Καλησπερα, ναι εχουμε ενεργοποιησει συναγερμο και διαφορα αλλα με αυτο το εργαλειο..
Αν μπεις ομως στη σελιδα του etacs decoder , υποστηριζονται και φθηνοτερα διαγνωστικα απο αυτο οπως elm327 USB ,WiFi κτλ εκδοσης 1.5
Δεν τα εχω δουλεψει ομως με το etacs decoder .. Αυτο δουλευει δοκιμασμενα..

handgp

handgp


Πολύ καλή και οικονομική η πρόταση σου.

Σε ερώτηση στο Forum του etacsdecoder μου απάντησαν το εξής

best cable for you car Toyota mini VCI j2534.

Όποια έκδοση από τις παρακάτω

V13.00.022 64bit
V12.00.127 xp/wnin7 32bit
V10.30.029 xp 32 bit

Εντελώς πληροφοριακά για όποιον ενδιαφέρεται..

Gs33



παιδιά μια ερώτηση , μπας και το έχετε δει στο διαγνωστικό : το κλείδωμα των ηλεκτρικών παραθύρων μπλοκάρει τα τρία παράθυρα , συνοδηγού και πίσω .
Μέσω προγραμματισμού , μπορώ να κρατήσω μόνο τα πίσω και να ελευθερώσω του συνοδηγού ??
Τα πίσω , λόγω μικρών παιδιών , μου είναι απαραίτητο να κλειδώνουν , το μπροστά όμως είναι εκνευριστικό .. bounce

Giannismicky

Giannismicky

,υπαρχει επιλογη power window αν θυμαμαι καλα και ειναι επιλεγμενο μονο οδηγου .
Δοκιμασε να βαλεις και συνοδηγου..
Ισως με αυτη την αλλαγη δουλεψει..

Gs33



δεν έχω διαγνωστικό , σε εξουσιοδοτημένο ρώτησα και μου είπαν ότι μάλλον , πιθανότατα , ίσως όχι , λίγο ναι αλλά δεν γίνεται ....μάλλον

handgp

handgp

Καλησπέρα ήρθε το cable  Toyota mini VCI j2534.

τιμή 9 ευρώ.

Δουλεύει άψογα και χωρίς πολλά πολλά σε 15 λεπτά με etacsdecoder..

drivers-manual

Ενεργοποίησα crash unlock + speed lock
Στα 20χλμ/ω κλειδώνει τις πόρτες.
Στο unlock doors -> off position (Στα Custom). Δουλεύει για λίγο και μετά το χάνει. Καμιά ιδέα;

Συναγερμός Οκ.

Ποια etacs αλλάξατε για την ενεργοποίηση του  συναγερμού;

Ενεργοποίησε κανείς τους αισθητήρες;

panorama
E-02(3)Roof wiring harness and security alarm sensor sub wiring harness combination
E-03(4-B)Security alarm sensor

κλείσιμο παραθύρων οροφής;..

και ότι άλλο αλλάξατε και έπαιξε τι τιμές βάλατε;

Υπάρχει κάπου κάποιο table με τις παραμέτρους ή κάτι τέτοιο;

Ευχαριστώ

handgp

handgp

Gs33 έγραψε:παιδιά μια ερώτηση , μπας και το έχετε δει στο διαγνωστικό  : το κλείδωμα των ηλεκτρικών παραθύρων μπλοκάρει τα τρία παράθυρα , συνοδηγού και πίσω .
Μέσω προγραμματισμού , μπορώ να κρατήσω μόνο τα πίσω και να ελευθερώσω του συνοδηγού ??
Τα πίσω , λόγω μικρών παιδιών , μου είναι απαραίτητο να κλειδώνουν , το μπροστά όμως είναι εκνευριστικό .. bounce

Όταν κλειδώνεις τα τρία παράθυρα ο οδηγός μπορεί να τα ανοιγοκλέινει ή εγώ το χάλασα με δοκιμές και μπορώ μόνο του οδηγού..;;;;

Gs33



όχι , κλειδώνει και τα τρία και δεν ανοίγουν ούτε από του οδηγού

handgp

handgp

Gs33 έγραψε:όχι , κλειδώνει και τα τρία και δεν ανοίγουν ούτε από του οδηγού

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση..

Αν και δεν μου φαίνεται φυσιολογικό, στο προηγούμενο αυτοκίνητο που είχα, τα κλείδωνες μεν, αλλά ο οδηγός τα χειρίζεται..

tsalikman

tsalikman

καλησπέρα κι απο εμένα..
ξέρει κανείς εάν έχει την δυνατότητα να κάνει initialazing στην αλλαγή λαδίων για το μοντέλο 2011;

Giannismicky

Giannismicky

Τη δυνατοτητα την εχει , γιατι το κανει και στα πεζο, απλα δεν το εχω κανει ακομα.. Εχω τους drivers για το etacs decoder και δεν χρησιμοποιω το diagbox .. Εχω 800 χμ για αλλαγη λαδιων. Αν τη κανω μονος μου τελικα θα σε ενημερωσω πως γινεται.. Στο maintenance καπου ειναι παντως..

Giannismicky

Giannismicky

Handgp..
Για να μη σου χανει τα custom τικαρε την επιλογη try to restore custom.. (Στη κεντρικη σελιδα αριστερα )

Για συναγερμο αλλαζεις:
Security alarm mode : a-spec Dom
Security alarm function :present
Pre alarm (αν θες) : present


tsalikman

tsalikman

Καλημερα κ Ευχαριστώ.
Ακομα δεν εχω αγορασει τιποτα αλλα μετα απο οσα εχω διαβασει νομιζω ηρθε η ωρα. Εχω ενα elm327 το οποιο συνδέεται με το κινητό μου με το Torque pro και ΒΛΕΠΩ πολλά στοιχει, αλλα μεχρι εκει. Μπορεις ή μπορει καποιος ν μου προτείνει τι να παρω; παιδια μου ανοίξατε την ορεξη με αυτα που διαβαζω στο Forum.
Ευχαριστώ...

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

Giannismicky

Giannismicky

Giannismicky

Giannismicky

Αν δες κατι να δουλευει diagbox που πιανει asx και etacs decoder παιρνεις lexia 3 (actia xs evol)
Καλυτερα full chip και οχι το "απλο"
Τιμες χωμα..

Giannismicky

Giannismicky

Μπορεις βεβαια να παρεις και mut3 που ειναι για Mitsubishi μονο αλλα κανει περιπου 350

tsalikman

tsalikman

Ευχαριστώ πολυ για την βοήθειά σου φιλε μου.. θα βοηθούσε εαν μου έστελνες κ κανενα λινκ για το που να τα βρω.. ελπιζω να μην ζηταω πολλα.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

tsalikman

tsalikman

[quote="tsalikman"]Ευχαριστώ πολυ για την βοήθειά σου φιλε μου.. θα βοηθούσε εαν μου έστελνες κ κανενα λινκ για το που να τα βρω.. ελπιζω να μην ζηταω πολλα.

 Very Happy  ευχαριστώ πολύ για την βοηθειά σου.... το αγορασα Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  τωρα περιμέεεενω bounce
νομίζω όμως θα χρειαστώ ξανα την βοήθειά σου όταν έρθει... study scratch study scratch μεχρι τοτε καλό καλοκαιρι ΣΕ ΟΛΟΥΣ........... cheers

handgp

handgp

Giannismicky έγραψε:Handgp..
Για να μη σου χανει τα custom τικαρε την επιλογη try to restore custom.. (Στη κεντρικη σελιδα αριστερα )

Για συναγερμο αλλαζεις:
Security alarm mode : a-spec Dom
Security alarm function :present
Pre alarm (αν θες)  : present



Τα έχω είδη κάνει ευχαριστώ.

Έχεις δοκιμάσει κλείσιμο παραθύρων - οροφής; ή χρειάζεται αλλαγή πλακέτας και στις άλλες τρεις πόρτες.

Έχεις άποψη;

Giannismicky

Giannismicky

Για να γινεται αυτο πρεπει να εχουν auto ολα τα παραθυρα..
Λογικα ομως ειναι θεμα διακοπτη..

Giannismicky

Giannismicky

Για να δηλωθει νεο.λαδι, ειναι η μεσαια επιλογη..
Επιβεβαιωθηκε με τη βοηθεια του Klrs μεσω Peugeot..

Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN) - Σελίδα 4 Img-1b10

tsalikman

tsalikman

Εισαι ΑΡΧΗΓΌΣ...
πηγα εχτες να αλλάξω λαδια γιατι είχαν φουσκώσει αρκετα κ μου πηραν 65€😫, με δικα μου λαδια κ φίλτρο. Στην ερωτησει που τους εκανα γιατι φουσκώνουν τοσο γρήγορα η απάντηση ηταν το οδηγείς στην πόλη και οταν τους ειπα οτι κανει 30 χλμ εθνικη καθε μερα μου ειπαν ε... εχεις 130.000 κ θελει ποιο συχνα αναγέννηση οποτε θα τα εχεις αυτά.... τι να πω..

Anyway να ενημερώσω τους φιλους οτι
Πριν ενα μηνα εβαλα Chip στο αυτοκίνητο, 1800cc diesel εχω του 2011, της Racing Chip, τωρα μπορω να σας πω, οτι: περα απο ενα καλο ξυπνημα που κανει στις 2000 περίπου κερδιζεις τουλαχιστον 1 λιτρο στην κατανάλωση. Δλδ σταθερά στα 120 περιπου 4.8 λίτρα στα 100 4.2 λιτρα. Μες στο σκ ελπιζω να καταφερω να βγω παραέξω και να το δω κ ποιο ψηλα. Θα ενημερώσω. Νομίζω οτι αξίζει τα λεφτά του.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

Giannismicky

Giannismicky

Κοβεις την αναγεννηση η ολοκληρωνεται παντα?

tsalikman

tsalikman

Ολοκληρώνεται παντα. Παντα το προσέχω. Εχω βαλει κ κανα δυο φορες καθαριστικό στο ντεπόζιτο για dpf.
Ακουσα για ενα τύπο στην αθηνα ταξιτζή που έβαλε μηχανισμό καθαρισμού με υδρογόνο και τα λαδια του βγαίνουν κίτρινα σαν καινουργια μετα απο 10000 χλμ. Θα ξερω μεσα στην εβδομάδα τι ακριβώς παίζει και θα ενημερώσω.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

tsalikman

tsalikman

Καλημέρα
Σημερα παρελαβα κ το δικο μου Diagbox..
Κανενα tip για την εγκατάσταση;

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης