Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN)

+8
Gs33
handgp
thanos_67
sasasj
minaspan
klrs
SamAir77
Giannismicky
12 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

tsalikman

tsalikman

Φτανω μεχρι την 7.57 και μεα τελος. Απο την 7.57 σε 7.57 δεν κανει τιποτα. Ουτε τα υπολοιπα. Καμια βοήθεια;

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

Giannismicky

Giannismicky

Η εγκατασταση γινεται γρηγοροτερα σε safe mode..
Οδηγιες και κωδικους εχει εκει.που το αγορασες στη περιγραφη.
Το actia εχει αλλους drivers για etacs decoder αλλους για diagbox.. Και οι 2 μαζι δεν παιζουν..

tsalikman

tsalikman

Giannismicky έγραψε:Η εγκατασταση γινεται γρηγοροτερα σε safe mode..
Οδηγιες και κωδικους εχει εκει.που το αγορασες στη περιγραφη.
Το actia εχει αλλους drivers για etacs decoder αλλους για diagbox.. Και οι 2 μαζι δεν παιζουν..

ευχαριστώ φίλε Γιάννη για την άμεση απάντηση..
απ' οτι πρόσεξα ποιο πάνω προτείνεις καλύτερα etacs έτσι δεν είναι;
το diagbox σταματά την εγκατάσταση στο 7.57 ίσως φταίει το cd δεν ξέρω.
θα το απεγκαταστήσω και θα προσπαθήσω σε etacs και βλέπουμε..
κάνει όμως ενημέρωση αλλαγής λαδιού και το etacs;

Giannismicky

Giannismicky

Οχι

Giannismicky

Giannismicky

Μην κανεις απεγκατασταση.
Παει.μεχρι 7.83
Απλα πρεπει να βαλεις.σωστα κωδικους και οτι αρχειο ειναι στα γαλλικα θελει να το μεταφρασεις .
Να εχεις και τα 2 μεσα και απλα να αλλαζεις drivers.
Το etacs δεν κανει τη δουλεια για αλλαγη λαδιου

Giannismicky

Giannismicky

Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN) - Σελίδα 5 Screen11

Giannismicky

Giannismicky

Για τους κωδικους και τη μεταφραση εγω τους το ειπα και το ποσταραν..
Ειχαν λαθος οδηγιες και παιδευομουν μια βδομαδα..

Υ.γ καποια ισως να θελουν να τα τρεξεις σαν διαχειριστης..

Επισης πιστευω να εχεις δει τη διαδικασια στο YouTube..
Χρειαζονται επανεκινησεις, και ενα αρχειο πρεπει να βγαινει πριν την αναβαθμιση απο τα program files και μετα να ξαναμπαινει...
Πρεπει ολα να γινουν σωστα..
Παντως αν βαριεσαι αστο και το συνεχιζεις αργοτερα, μην το σβησεις

tsalikman

tsalikman

Giannismicky έγραψε:Για τους κωδικους και τη μεταφραση εγω τους το ειπα και το ποσταραν..
Ειχαν λαθος οδηγιες και παιδευομουν μια βδομαδα..

τι είπες τώρα .... 2 ημέρες παιδεύομαι και αναρωτιόμουν τι κανω λάθος.. τους έστειλα ερωτημα αλλά ακομη περιμένω..
ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ τίποτε άλλο........
θα κάνω τα απαραίτητα καλούδια με το etacs και για τα υπολοιπα θα το γυρίσω στο άλλο..

tsalikman

tsalikman

tsalikman έγραψε:
Giannismicky έγραψε:Για τους κωδικους και τη μεταφραση εγω τους το ειπα και το ποσταραν..
Ειχαν λαθος οδηγιες και παιδευομουν μια βδομαδα..

τι είπες τώρα .... 2 ημέρες παιδεύομαι και αναρωτιόμουν τι κανω λάθος.. τους έστειλα ερωτημα αλλά ακομη περιμένω..
ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ τίποτε άλλο........
θα κάνω τα απαραίτητα καλούδια με το etacs και για τα υπολοιπα θα το γυρίσω στο άλλο..

φτάνουν 10 Requests με 11 ευρουδάκια πιστεύεις απο την εμπειρία σου ή να παρω 50 μια ακι καλή με τα 35 ευρώ.

Giannismicky

Giannismicky

Τι να σου πω.. Εγω ειχα παρει 5 καθε μερα για 2 μηνες με 18 USD..
Αναλογα τι θα πειραξεις η αν δοκιμαζεις διαφορα..

tsalikman

tsalikman

Giannismicky έγραψε:Τι να σου πω..  Εγω ειχα παρει 5 καθε μερα για 2 μηνες με 18 USD..
Αναλογα τι θα πειραξεις η αν δοκιμαζεις διαφορα..

δεν έχει τετοια προσφορά τώρα, έχει απεριόριστη χρηση για μία εβδομάδα με 15$ ή για ένα μήνα με 35$. νομίζω με μία στοχευμένη χρήση (με την βοήθειά σου βέβαια) αυτό για μία εβδομάδα φτάνει. τι λες να οργανώσουμε μία τηλεσυνδιάσκεψη Very Happy ε; ε; φανταστικό αγόρι; Laughing Laughing

Giannismicky

Giannismicky

Χαχα o Klrs εχει γινει ειδικος στο etacs decoder.. Τα παταει ολα τα κουμπια Wink

tsalikman

tsalikman

😂😂😂😂😂
Θα περιμενω το klrs λοιπόν...
Λοιπόν το σύστημα καθαρισμου ειναι το CARBON CLEANING MACHINE και το Link για περισσότερες πληροφορίες είναι αυτό..: http://www.tosynergeio.gr/eidiseis/synenteukseis/atlas-cleaning.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

tsalikman

tsalikman

Και Εδω εχουν προσφορά το Racechip Mitsubishi ASX για οποιον ενδιαφέρεται με 149 €

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/racechip-mitsubishi-asx-carisma-pajero-outlander-di-d-lancer-l200/890478659-223-6723?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

Giannismicky

Giannismicky

Θα ηταν ενδιαφερον να πηγαινε καποιος δυναμομετρο χωρις το racechip και με το racechip..
Δεν τα εμπιστευομαι πολυ.. Επεμβαινουν στα μπεκ μονο αποσο ξερω..

tsalikman

tsalikman

Ετσι ειναι για ευκολη απεγκατάσταση οταν πηγαίνεις στην αντιπροσωπεία με εγγύηση. Στο OBD2 εχω δει να ξεπερνάει τα 30+ αλογα.
Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN) - Σελίδα 5 20180710

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

tsalikman

tsalikman

Λοιπών σήμερα ενεργοποίησα στο Engine Power στο high και με συνδυασμό το Chip Tunig βέβαια σε μέτρηση με το OBDII είδα 235,1 HP στον Τροχό. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι αλήθεια αλλά είδα διαφορά.
Έχει δει η δοκιμάσει κάτι διαφορετικό κάποιος άλλος;
θεωρώ επίσης ότι καλό είναι να βάλουμε μία λίστα με τις ρυθμίσεις που έχει κάνει ο κάθε ένας και τί έχει δουλέψει.
προσωπικά θα σας την παραθέσω σε λίγες ημέρες (είναι πολλά που δοκιμάζω) για το τί δούλεψε και τι όχι.

Giannismicky

Giannismicky

Εγω οταν το εβαλα στο high δεν ειδα διαφορα.. Ουτε στα οργανα (πιεση turbo - καυσιμου) ουτε σε αισθηση..
Και ειναι λογικο γιατι αλλo etacs αλλο ecu..

tsalikman

tsalikman

Καλησπέρα
έχει παρουσιαστεί σε κανέναν πρόβλημα σύνδεσης με το Etacks;
πολλές φορές το πρόγραμμα δεν συνδέεται με το αυτοκίνητο. ανοίγω δλδ το πρόγραμμα στο ON και μετά απο λίγο πάει μόνο του στο OFF.

klrs

klrs

tsalikman έγραψε:Καλησπέρα
έχει παρουσιαστεί σε κανέναν πρόβλημα σύνδεσης με το Etacks;
πολλές φορές το πρόγραμμα δεν συνδέεται με το αυτοκίνητο. ανοίγω δλδ το πρόγραμμα στο ON και μετά απο λίγο πάει μόνο του στο OFF.


ναι συμβαινει καποιες φορες... δεν ειναι κατι. ασε να περασουν λιγα λεπτα και προσπαθησε παλι

Giannismicky

Giannismicky

Αν δε μπαινει καθολου μπορει να θελει και αναβαθμιση .

Giannismicky

Giannismicky

Klrs ,SamAir77 μονο VAG Wink

tsalikman

tsalikman

klrs έγραψε:
tsalikman έγραψε:Καλησπέρα
έχει παρουσιαστεί σε κανέναν πρόβλημα σύνδεσης με το Etacks;
πολλές φορές το πρόγραμμα δεν συνδέεται με το αυτοκίνητο. ανοίγω δλδ το πρόγραμμα στο ON και μετά απο λίγο πάει μόνο του στο OFF.


ναι συμβαινει καποιες φορες... δεν ειναι κατι. ασε να περασουν λιγα λεπτα και προσπαθησε παλι

Πόσες φόρες μέσα σε 48 ώρες; τι πρωί τι μεσημέρι τι βράδυ.. τίποτα.. άντε να δούμε..

Giannismicky

Giannismicky

Μηπως εχει βγαλει αναβαθμιση και δεν την εκανες?

tsalikman

tsalikman

Giannismicky έγραψε:Μηπως εχει βγαλει αναβαθμιση και δεν την εκανες?

την έχω κάνει. μέχρι που το καλώδιο δοκίμασα με την άλλη εφαρμογή μήπως και τα έπαιξε...
του έστειλα ερώτημα αλλα δεν απάντησε ποτέ...

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης