Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN)

+8
Gs33
handgp
thanos_67
sasasj
minaspan
klrs
SamAir77
Giannismicky
12 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 6]

Giannismicky

Giannismicky

Καλησπερα, παρελαβα το lexia 3 το οποιο ειναι διαγνωστικο για Peugeot και Citroen αλλα συνεργαζεται με το ASX επειδη το ASX υπαρχει σαν μοντελο 4008 και c4 aircross σε αυτες τις εταιριες..
Οι δυνατοτητες ειναι σχεδον οσες και στο mut3 διαγνωστικο της Mitsubishi με τη διαφορα οτι το mut3 ειναι αρκετες φορες ακριβοτερο.
Μεσα στις δυνατοτητες παραμετροποιησης ειναι η ενεργοποιηση του εργοστασιακου συναγερμου(!!), η απενεργοποιηση του αυτοματου μηδενισμου του trip computer, του as&g , σβησιμο βλαβων, ελεγχο , κτλ.
Μεσα στο.μενου ενος προγραμματος που συνεργαζεται με το διαγνωστικο της πεζο, ειδα και επιλογη standard power (ηταν επιλεγμενο) low power και full power!!
Το διαγνωστικο περιλαμβανει το diagbox των γαλλικων.εταιριων και εγω κατεβασα και το etacs decoder που ειναι για Mitsubishi.. Σημερα εκανα μια πρωτη δοκιμη και απενεργοποιηση τον αυτοματο μηδενισμο του trip με το etacs decoder.προσπαθησα να απενεργοποιησω και το as&g αλλα αυτο γινεται με το diagbox αποσο διαβαζω.. Δηστυχως το etacs αν δεν το αγορασεις σε αφηνει να γραφεις στον εγκεφαλο 2 παραμετρους και μετα στο επιτρεπει μετα απο καποιες μερες.. Οποτε θα περιμενω να ενεργοποιησω συναγερμο αργοτερα αλλιως πρεπει να το αγορασω...

Μου ανοιξε η ορεξη... Wink

SamAir77

SamAir77

τι ειπες τωρα??!!!??!!

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

Giannismicky

Giannismicky

Χαχα κι ομως... Wink

Giannismicky

Giannismicky

Οι ωρες που εφαγα για την εγκατασταση του diagbox και των drivers ειναι πολλες.. Δεν ξερω αν φταιει το καρβουνο laptop (περιμενω ηδη ραμ 2gb απο 512 που εχει ) με τα πρωην winxp που εγιναν 7 basic ..
Υπαχουν βιντεο στο YouTube παντως για την εγκατασταση του diagbox ,των drivers , οπως επισης και για την ρυθμιση etacs decoder και drivers.. (Διαφορετικοι για τα 2 προγραμματα οι οποιοι παιζουν μονο για το προγραμμα το οποιο προοριζονται Sad ) δηλαδη αν δουλευεις diagbox θελει αλλους , etacs αλλους.. Η 2 διαφορετικα PC για ευκολια .. Wink

klrs

klrs

Giannismicky έγραψε:Καλησπερα, παρελαβα το lexia 3 το οποιο ειναι διαγνωστικο για Peugeot και Citroen αλλα συνεργαζεται με το ASX επειδη το ASX υπαρχει σαν μοντελο 4008 και c4 aircross σε αυτες τις εταιριες..
Οι δυνατοτητες ειναι σχεδον οσες και στο mut3 διαγνωστικο της Mitsubishi με τη διαφορα οτι το mut3 ειναι αρκετες φορες ακριβοτερο.
Μεσα στις δυνατοτητες παραμετροποιησης ειναι η ενεργοποιηση του εργοστασιακου συναγερμου(!!), η απενεργοποιηση του αυτοματου μηδενισμου του trip computer, του as&g , σβησιμο βλαβων, ελεγχο , κτλ.
Μεσα στο.μενου ενος προγραμματος που συνεργαζεται με το  διαγνωστικο της πεζο, ειδα και επιλογη standard power (ηταν επιλεγμενο) low power και full power!!
Το διαγνωστικο περιλαμβανει το diagbox των γαλλικων.εταιριων και εγω κατεβασα και το etacs decoder που ειναι για Mitsubishi.. Σημερα εκανα μια πρωτη δοκιμη και απενεργοποιηση τον αυτοματο μηδενισμο του trip με το etacs decoder.προσπαθησα να απενεργοποιησω και το as&g αλλα αυτο γινεται με το diagbox αποσο διαβαζω..  Δηστυχως το etacs αν δεν το αγορασεις σε αφηνει να γραφεις στον  εγκεφαλο 2 παραμετρους και μετα στο επιτρεπει μετα απο καποιες μερες.. Οποτε θα περιμενω να ενεργοποιησω συναγερμο αργοτερα αλλιως πρεπει να το αγορασω...

Μου ανοιξε η ορεξη... Wink


ΑΑΑΑΑ bounce bounce bounce
θελω να γινουμε φιλοιιιι!!

Giannismicky

Giannismicky

Μπορεις να γινεις φιλος με εναν αντιπροσωπο Mitsubishi , στηνπεριοχη σου, οτι θελεις μπορει να σου κανει.. Εγω
Θελει.προσοχη μη το χαλασω Wink Wink Wink χαχα

klrs

klrs

Giannismicky έγραψε:Μπορεις να γινεις φιλος με εναν αντιπροσωπο Mitsubishi , στηνπεριοχη σου, οτι θελεις μπορει να σου κανει.. Εγω
Θελει.προσοχη μη το χαλασω Wink Wink Wink χαχα


ο αντιπροσωπος της περιοχης μου θελει να πηγαινω για λαδια φιλτρα και μπαταρια.. ολα τ αλλα δεν τα πιανει στα χερια του Sad

τι περιοχη εισαι?

Giannismicky

Giannismicky

Συρο, εσυ?

minaspan

minaspan

Πολύ ενδιαφέρον Γιάννη Wink

sasasj

sasasj

Ωραία πραγματάκια διαβασανε τα ματάκια μου και μ ενδιαφέρει και μενα!

Αν γινονται τόσα πολλά απο το διαγνωστικό τοτε στην αντιπροσωπία (-ες) ειναι για μπατσες. Ολα μόνοι μας πρεπει να τα αναλάβουμε για να ξερουμε τι κάνουμε!

Αι σιχτίρ!

Giannismicky

Giannismicky

Εσενα καπου θα σε βρω στη κοζανη να στο πειραξω.. Wink φεβρουαριο θα ερθω να πατησω χιονι (αν εχει) Wink

Giannismicky

Giannismicky

Κοζανη παντως αλλαξα λαδια-φιλτρο το καλοκαιρι και ηταν πολυ οκ τα παιδια εκει.. Τους εδωσα και τη πατεντα απο το φορουμ για το λεντακι οταν κανει καθαρισμο το dpf (το εχω κανει και ειναι must..)

sasasj

sasasj

Έλα εσύ στα μέρη μου και παμε και μαζι να πατησουμε χιονι αν ριξει.

Φερε και τα συμπραγκαλα μαζι να με κανεις σεμιναριο.

Giannismicky

Giannismicky

Το etacs decoder ειναι πολυ ευκολο. Της Peugeot αρκετα πιο δυσκολο.. Καθε σκ θα το πειραζω και απο λιγο.. Wink ηθελα πολυ να παρω το mut3 ,της Mitsubishi αλλα 350-500 που κανει ειναι πολλα.. Αργοτερα οταν βγει νεοτερο ισως πεσει η τιμη..

Giannismicky

Giannismicky

Και το διαγραμμα βαλε...

klrs

klrs

SamAir77 έγραψε:Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN) Esquem10


η αντιπροσωπεια μπροστα σας ειναι μονο για λαδια φιλτρα και αυτα υπο επιτηρηση bounce bounce

17Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN) Empty Etacs decoder Τετ Δεκ 27, 2017 11:52 am

Giannismicky

Giannismicky

Λοιπον.. Σημερα ειδα μπηκε ενα δωρεαν credit και ενεργοποιησα μετα εγω 5 καθε μερα για 2 μηνες.. !!
Αν το χαλασω εσεις θα φταιτε.. ΧαχαΔιαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN) Img_2010

Giannismicky

Giannismicky

Χρονια πολλα σε ολους,

Παιδια εδω και 5λεπτα εχω συναγερμο.. Wink

SamAir77

SamAir77

Άντε ρε συ!! Ποσά θες να μου το φτιάξεις και εμένα ;;

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

Giannismicky

Giannismicky

Τιποτα δεν θελω.. Αυτο που δεν ξερω ειναι αν το πακετο που αγορασα για το etacs decoder , ειναι για 1 αριθμο πλαισιου η περισσοτερα..
Παντως το etacs decoder ειναι οτι πιο ευκολο εχω δει ποτε..
Σε 2 λεπτα το ενεργοποιησα..

Εβαλα και auto door lock (χμ) +crash unlock, fuel used στο trip, το manual reset στο trip που ειχα βαλει στην αρχη..
Δεν τολμησα να πειραξω το engine power...

Giannismicky

Giannismicky

Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN) Screen11
Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN) Screen11

Giannismicky

Giannismicky

Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN) Screen12

Giannismicky

Giannismicky

Οποιος ενδιαφερεται, μπορω να του πω τα παντα ,ποιο διαγνωσικο πηρα ,προγραμμα, εντολες κτλ. Ειναι πανευκολο το etacs decoder. Το diagbox ειναι πακετο και θελει περισσοτερη προσοχη.
Γενικα με 50 ευρω διαγνωστικο και αλλα 18 USD credits για το προγραμμα κανεις πολλα στο αμαξι με ασφαλεια .. Wink

Giannismicky

Giannismicky

Α.. Ειχε και επιλογη απενεργοποιησης του dpf.... Ρε λες..?? Να γινεται και απο εκει..? Βεβαια αυτο οπως και το engine ,high power θελει πολυ ψαξιμο πριν τα πατησει καποιος.. (Επανερχονται στη default με ενα κλικ, αλλα μπορει να παθω εγκεφαλικο μεχρι να τα επαναφερω ) Wink



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Giannismicky στις Κυρ Δεκ 31, 2017 7:31 pm, 1 φορά

Αρέσει στους χρήστες Stamb και Manos1989

Giannismicky

Giannismicky

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης