Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN)

+8
Gs33
handgp
thanos_67
sasasj
minaspan
klrs
SamAir77
Giannismicky
12 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

sasasj

sasasj

Αχ παναθεμα σε φωτιες που αναβεις!

Giannismicky

Giannismicky

Βαλε το etacs decoder και τους drivers σε ενα laptop ,και οταν ερθω σου δινω το μηχανημα και ενεργοποιεις και την (κρυφη) φραπεδιερα Wink

Giannismicky

Giannismicky

SamAir77 και εσυ το ιδιο.. Μια μερα θα ειμαι αθηνα λογικα ..στο αφηνω αν θελεις και μου το στελνεις ..

SamAir77

SamAir77

Είσαι Αθήνα ?

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

Giannismicky

Giannismicky

Θα περασω και θα μεινω μια μερα.. Θα σου πω ποτε.

Giannismicky

Giannismicky

Ξεκινα διαβασμα SamAir77...

http://mmc-manuals.ru/Mitsubishi_ASX/en

Εδω λεει πολλα που ενεργοποιεις.. Στο "customizing"

klrs

klrs

Giannismicky έγραψε:Τιποτα δεν θελω.. Αυτο που δεν ξερω ειναι αν το πακετο που αγορασα για το etacs decoder , ειναι για 1 αριθμο πλαισιου η περισσοτερα..
Παντως το etacs decoder ειναι οτι πιο ευκολο εχω δει ποτε..
Σε 2 λεπτα το ενεργοποιησα..

Εβαλα και  auto door lock (χμ) +crash unlock, fuel used στο trip, το manual reset στο trip που ειχα βαλει στην αρχη..
Δεν τολμησα να πειραξω το engine power...

Τα συγχαρητήρια μου!

minaspan

minaspan

Τα θέλω όλα bounce

Giannismicky

Giannismicky

Καλη χρονια σε ολους!
Τα εκανα ολα οσα ηθελα, τωρα ξεκουραση Wink
Αυτο που μπορω να κανω ειναι να δωσω στον SamAir77 το διαγνωστικο, να βαλει credits για πολλα πλαισια μια εβδομαδα unlimited , και να μαζευτειτε να βαλετε ολοι συναγερμο και οτι αλλο θελετε.. Μπορω να σας πω τι πειραξα.. Να τα εχετε ετοιμα..

SamAir77

SamAir77

ΦΟΒΕΡΟΣ!!!! ΙΣΩΣ ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΟΣΤ!!!

Δυστυχως δεν εχω χρονο να ασχοληθω και απο την αλλη δεν εχω pc και το προγραμμα αυτο δεν δουλευει σε mac.
Ελα να το κανουμε παρεα και μετα παμε για περοβατινα!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

Giannismicky

Giannismicky

Λοιπον.. Τι δουλεψε και τι οχι..
Συναγερμος οκ
Απενεργοποιηση button κλειδωματος /ξεκλειδωματος οταν ειναι κλειδωμενο το asx και με ενεργοποιημενο συναγερμο ωστε να μην μπορει να το πατησει καποιος απεξω με καποιο αντικειμενο που θα περασει αναμεσα πορτα-σασι

Αυτοματο κλειδωμα στα 20km
Αυτοματο ξεκλειδωμα οταν γυρισει το κλειδι στη θεση off
Μπιπερ οταν βαλεις οπισθεν
Απενεργοποιηση αυτοματου μηδενισμου trip

Δεν δουλεψε: as&g default off (υπαρχει τροπος με το να γεφυρωσεις το μπουτον )
Fuel used. (Ισως ηθελε να δηλωσω χωρητικοτητα tank αλλα δεν ασχοληθηκα..

Ειχε πολλα ακομη να κανω αλλα δεν με ενδιαφερει προς το παρον κατι.. Wink (κλειδωμα και ανεβασμα παραθυρων , ξεκλειδωμα και κατεβασμα παραθυρων κτλ... Κτλ

Giannismicky

Giannismicky

Εγω SamAir77 δεν προλαβαινω σιγουρα γιατι.θα ειμαι.περαστικος..

klrs

klrs

SamAir77 έγραψε:ΦΟΒΕΡΟΣ!!!! ΙΣΩΣ ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΟΣΤ!!!

Δυστυχως δεν εχω χρονο να ασχοληθω και απο την αλλη δεν εχω pc και το προγραμμα αυτο δεν δουλευει σε mac.
Ελα να το κανουμε παρεα και μετα παμε για περοβατινα!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


προβατινα διαβαζω και ζεσταινω τα πατρελαια! τζακι πολυδενδρι???

klrs

klrs

Giannismicky έγραψε:Λοιπον.. Τι δουλεψε και τι οχι..
Συναγερμος οκ
Απενεργοποιηση button κλειδωματος /ξεκλειδωματος οταν ειναι κλειδωμενο το asx και με ενεργοποιημενο συναγερμο ωστε να μην μπορει να το πατησει καποιος απεξω με καποιο αντικειμενο που θα περασει αναμεσα πορτα-σασι

Αυτοματο κλειδωμα στα 20km
Αυτοματο ξεκλειδωμα οταν γυρισει το κλειδι στη θεση off
Μπιπερ οταν βαλεις οπισθεν
Απενεργοποιηση αυτοματου μηδενισμου trip

Δεν δουλεψε: as&g default off (υπαρχει τροπος με το να γεφυρωσεις το μπουτον )
Fuel used. (Ισως ηθελε να δηλωσω χωρητικοτητα tank αλλα δεν ασχοληθηκα..

Ειχε πολλα ακομη να κανω αλλα δεν με ενδιαφερει προς το παρον κατι..  Wink (κλειδωμα και ανεβασμα παραθυρων , ξεκλειδωμα και κατεβασμα παραθυρων κτλ... Κτλ



αυτο με τον συναγερμο με εχει εξοργισει πιο πολυ απ ολα...
οταν πηρα το αυτοκινητο διαβασα ολο το μανιουαλ με προσοχη. το αναφερει μεσα πως το αυτοκινητο εχει εργοστασιακο συναγερμο. προσπαθησα να καταλαβω τι ακριβως παιζει αλλα εφοσον δεν βρηκα καπου ενεργοποιηση κατεληξα πως ισως ισχυει για συγκεκριμενες εκδοσεις. το αποτελεσμα ηταν να δωσω 200ευρω και να βαλω Metasystem. και τωρα τζακα την τζαπου με τα πεταμενα ευρω αφου η αντιπροσωπεια ειναι μονο για πωλησεις...

Giannismicky

Giannismicky

Klrs, η αντιπροσωπεια μπορει να μην το γνωριζει η να μην εχει τη δυνατοτητα να το ενεργοποιησει..
Ο συναγερμος που εβαλες σιγουρα εχει περισσοτερες δυνατοτητες απο τον μαμα.. Αν βρω που λεει αν μπορει η οχι να το κανει ο dealer , θα σου δωσω λινκ.

SamAir77

SamAir77

τι θα γινει με το διαγνωστικο?????? Very Happy Evil or Very Mad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Mad Shocked

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

klrs

klrs

SamAir77 έγραψε:τι θα γινει με το διαγνωστικο?????? Very Happy Evil or Very Mad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Mad Shocked


στις επομενες μερες θα φερει ο γαμπρος μου απο την πεζο το διαγνωστικο και θα προσπαθησουμε να μπουμε απο το 4008.. θα ενημερωθειτε για τα αποτελεσματα bounce bounce

Giannismicky

Giannismicky

Δεν χρειαζεται να μπειτε απο κανενα 4008.. Ο πιο ευκολος τροπος και με περισσοτερες επιλογες/ δυνατοτητες ειναι να βαλετε στο PC το etacs decoder , να βαλετε τους drivers για το actia της Peugeot/Citroen και να πειραξετε μεσω οδηγιων οτι θελετε απο το etacs decoder πανευκολα .. (Χρειαζεται να κανετε λογαριασμο , συνδεση internet και να βαλετε credits για ενα πλαισιο η περισσοτερα ωστε να κανετε τη δουλεια σας..)
Το diagbox της Peugeot/Citroen η καποιο νεοτερο θελει πολυ ψαξιμο για να κανεις αυτα που κανεις με ενα κλικ στο etacs..

Giannismicky

Giannismicky

SamAir77 θα στο δωσω οταν επιστρεφω αθηνα απο τα βορεια αν θελεις..

klrs

klrs

Giannismicky έγραψε:Δεν χρειαζεται να μπειτε απο κανενα 4008.. Ο πιο ευκολος τροπος και με περισσοτερες επιλογες/ δυνατοτητες ειναι να βαλετε στο PC το etacs decoder , να βαλετε τους drivers για το actia της Peugeot/Citroen και να πειραξετε μεσω οδηγιων οτι θελετε απο το etacs decoder πανευκολα .. (Χρειαζεται να κανετε λογαριασμο , συνδεση internet και να βαλετε credits για ενα πλαισιο η περισσοτερα ωστε να κανετε τη δουλεια σας..)
Το diagbox της Peugeot/Citroen η  καποιο νεοτερο θελει πολυ ψαξιμο για να κανεις αυτα που κανεις με ενα κλικ στο etacs..


Γιαννη χρονια πολλα..
μπορεις να μου στειλεις το λινκ με το προγραμμα για να το κατεβασω? στο ζηταω γιατι μπαινω και βλεπω διαφορα και δεν ξερω πιο απ ολα πρεπει.. ευχαριστω

Giannismicky

Giannismicky

klrs έγραψε:
Giannismicky έγραψε:Δεν χρειαζεται να μπειτε απο κανενα 4008.. Ο πιο ευκολος τροπος και με περισσοτερες επιλογες/ δυνατοτητες ειναι να βαλετε στο PC το etacs decoder , να βαλετε τους drivers για το actia της Peugeot/Citroen και να πειραξετε μεσω οδηγιων οτι θελετε απο το etacs decoder πανευκολα .. (Χρειαζεται να κανετε λογαριασμο , συνδεση internet και να βαλετε credits για ενα πλαισιο η περισσοτερα ωστε να κανετε τη δουλεια σας..)
Το diagbox της Peugeot/Citroen η  καποιο νεοτερο θελει πολυ ψαξιμο για να κανεις αυτα που κανεις με ενα κλικ στο etacs..


Γιαννη χρονια πολλα..
μπορεις να μου στειλεις το λινκ με το προγραμμα για να το κατεβασω? στο ζηταω γιατι μπαινω και βλεπω διαφορα και δεν ξερω πιο απ ολα πρεπει.. ευχαριστω

Ευχαριστω

https://etacsdecoder.com/forum/showthread.php?tid=673

Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN) - Σελίδα 2 Screen14

minaspan

minaspan

Χρόνια πολλά Γιάννηδες!! Περιμενουμε νέα...

klrs

klrs

Giannismicky έγραψε:
klrs έγραψε:
Giannismicky έγραψε:Δεν χρειαζεται να μπειτε απο κανενα 4008.. Ο πιο ευκολος τροπος και με περισσοτερες επιλογες/ δυνατοτητες ειναι να βαλετε στο PC το etacs decoder , να βαλετε τους drivers για το actia της Peugeot/Citroen και να πειραξετε μεσω οδηγιων οτι θελετε απο το etacs decoder πανευκολα .. (Χρειαζεται να κανετε λογαριασμο , συνδεση internet και να βαλετε credits για ενα πλαισιο η περισσοτερα ωστε να κανετε τη δουλεια σας..)
Το diagbox της Peugeot/Citroen η  καποιο νεοτερο θελει πολυ ψαξιμο για να κανεις αυτα που κανεις με ενα κλικ στο etacs..


Γιαννη χρονια πολλα..
μπορεις να μου στειλεις το λινκ με το προγραμμα για να το κατεβασω? στο ζηταω γιατι μπαινω και βλεπω διαφορα και δεν ξερω πιο απ ολα πρεπει.. ευχαριστω

Ευχαριστω

https://etacsdecoder.com/forum/showthread.php?tid=673

Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN) - Σελίδα 2 Screen14


εγκατεστησα το προγραμμα στο pc.. τα drivers για το actia της peugeot citroen που τα βρισκω για να εγκαταστησω?

Giannismicky

Giannismicky

sasasj

sasasj

Μήπως πήρε το μάτι σου μεσα στο προγραμμα αν εχε καθολου επιλογή ή μενου για τους αισθητηρες πιεσης ελαστικων (TPMS);

Θέλω να προσθεσω και αλλον κωδικο απο αισθητηρες για να εχω και δευτερο ζευγαρι για τις χειμωνιατικες ζαντες...

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης