Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN)

+8
Gs33
handgp
thanos_67
sasasj
minaspan
klrs
SamAir77
Giannismicky
12 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 6]

Giannismicky

Giannismicky

Τελικά σου δουλεύει οκ το etacs? Tsalikman

Giannismicky

Giannismicky

Λοιπόν , μετά από προσπάθεια μπήκα στα ενδότερα τοων εγκεφάλων του asx με το diagbox..
Εκεί είδα ότι ακριβώς βλέπει το mut3 της mitsubishi.
Δεν κατάφερα να κάνω εκμάθηση χαμηλής ποσότητας ψεκασμού , γιατί μου ζητάει σύνδεση με το server της πεζό όταν πάω να κάνω ρύθμιση στα μπεκ.
Φταίει ότι έχω τελευταία έκδοση diagbox και πρέπει να πάω πίσω, κάτι το οποίο θέλει πολύ χρόνο με το κάρβουνο λάπτοπ που έχω.

Οπότε αναμονή για νέο λάπτοπ , και σεταρισμα από την αρχή το diagbox..

Θα δείξει... Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN) - Σελίδα 6 Screen18
Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN) - Σελίδα 6 Screen19
Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN) - Σελίδα 6 Img_2015

Giannismicky

Giannismicky

Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN) - Σελίδα 6 Img_2017
Διαγνωστικο για το ASX (ACTIA PEUGEOT-CITROEN) - Σελίδα 6 Img_2016

tsalikman

tsalikman

Καλησπέρα... οχι δεν δουλεψε ποτε ξανα με actia κ δοκίμασα το J2534 το οποιο μου εκανε μια χαρα ολες τις ρυθμίσεις. Εκτοτε δεν ξανα ασχολήθηκα... εκτος απο μια φορα που του ζητησα, με actia, να ενημερώσει την αλλαγή λαδιών και εβγαλε προβλημα στην επικοινωνία με τον εγκέφαλο... και το παράτησα... σύντομα όμως θα το ξαναχρειαστω κ θα ενημερώσω.. εύγε για τα νεα κατορθώματα..

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

Giannismicky

Giannismicky

Να σημειώσω ότι αυτό που τελικά κάνει το μηδενισμό της φθοράς και στάθμης είναι το oil wear counter reset.

Tsalikman , έχεις εγκατεστημένο το diagbox ? Ούτε με diagbox ούτε με etacs decoder σου συνδέεται το actia?

Αν τα έχεις στο ίδιο pc χρειάζονται διαφορετικοί drivers και δεν παίζουν και τα 2 , χρειάζεται να αλλάζεις συνέχεια drivers για οποιο θέλεις να χρησιμοποιήσεις .
Οπότε καλύτερα το j2534 με etacs decoder και το actia με diagbox στο ίδιο pc.

tsalikman

tsalikman

Giannismicky έγραψε:Να σημειώσω ότι αυτό που τελικά κάνει το μηδενισμό της φθοράς και στάθμης είναι το oil wear counter reset.

Tsalikman , έχεις εγκατεστημένο το diagbox ? Ούτε με diagbox ούτε με etacs decoder σου συνδέεται το actia?

Αν τα έχεις στο ίδιο pc χρειάζονται διαφορετικοί drivers και δεν παίζουν και τα 2 , χρειάζεται να αλλάζεις συνέχεια drivers για οποιο θέλεις να χρησιμοποιήσεις .
Οπότε καλύτερα το j2534 με etacs decoder και το actia με diagbox στο ίδιο pc.

ακριβώς έτσι τα έχω το diagbos με actia και j2534 με etacs.. αλήθεια στο actia με ποιο μοντέλο συνδέεσαι;
εγώ μέχρι τώρα συνδεόμουν με Paugeot 4005 η 4008 νομίζω δεν θυμάμαι καλά και στις φώτο παρατήρησα μια επιλογή Tab που λέγεται Expert και εμένα δεν την έχει. Γνωρίζεις ή γνωρίζει κάποιος κάτι;
Ευχαριστώ.

Giannismicky

Giannismicky

Συνδέομαι με C4 aircross.Στο expert σε πετάει.απο μόνο του αφού κανείς global test και από εκεί μπεις σε ένα από τα συστήματα του αυτοκινητου

tsalikman

tsalikman

Giannismicky έγραψε:Συνδέομαι με C4 aircross.Στο expert σε πετάει.απο μόνο του αφού κανείς global test και από εκεί μπεις σε ένα από τα συστήματα του αυτοκινητου

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω...

acme



Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ρωτήσω εκτός από την ενεργοποίηση του συναγερμού και τα άλλα που αναφέρθηκαν (κλείδωμα κλπ), τι άλλο όφελος θα είχα ώστε να επενδύσω χρόνο και χρήμα για αυτό το project? Ρωτάω γιατί μου κεντρήσατε το ενδιαφέρον και προσπαθώ να ψήσω τον εαυτό μου να ασχοληθώ... Very Happy

Ευχαριστώ!

Giannismicky

Giannismicky

Αν δε σου χρειάζεται το φουλ διαγνωστικό της πεζό /Σιτροέν , μπορείς να πάρεις φθηνότερο διαγνωστικό που συνεργάζεται με το etacs decoder απλά θα μπορείς να πειράξεις την etacs και να σβήσεις βλάβες.
Δε θα μπορείς να δεις παραμέτρους , να μηδενίσεις λάδι , να μπεις στα ενδότερα του μοτέρ , μπεικ, dpf κτλ.

giler84

giler84

dpf Regenation μπορειτε να κανετε?

Giannismicky

Giannismicky

Dpf regeneration κάνεις με το diagbox των peugeot citroen, αλλά πλέον κανείς και με το mut3 της mitsubishi το οποίο ο Ρώσος έχει προσαρμόσει να δουλεύει με διάφορα κινέζικα obd2 όπως και με το actia .
Γενικά μπορείς να κάνεις τα πάντα .

giler84

giler84

Giannismicky έγραψε:Dpf regeneration κάνεις με το diagbox των peugeot citroen, αλλά πλέον κανείς και με το mut3 της mitsubishi το οποίο ο Ρώσος έχει προσαρμόσει να δουλεύει με διάφορα κινέζικα obd2 όπως και με το actia .
Γενικά μπορείς να κάνεις τα πάντα .

Θα μου δωσεις κανενα λινκ για κατέβασμα?

Giannismicky

Giannismicky

Giannismicky

Giannismicky

Για κάποιο λόγο δεν λειτουργεί το φόρουμ στο οποίο είχε και λινκ για να κατεβάσεις το mut3 .Λογικά θα κάνουν εργασίες .
Το patch oμως για να δουλεψει το mut με τα κινέζικα διαγνωστικά , τι έχει εκεί που σου εστειλα.. όπως και drivers κτλ.

tsalikman

tsalikman

Καλησπέρα σε όλη την παρεα, βρήκαμε τρόπο για εκμάθηση των μπεκ;

Giannismicky

Giannismicky

tsalikman έγραψε:Καλησπέρα σε όλη την παρεα, βρήκαμε τρόπο για εκμάθηση των μπεκ;

Ο πιο ευκολος , με λιγοτερο κοπο και χρημα, ειναι με το διαγνωστικο wurth wow snooper..
Το οποιο πιανει και αλλα οχηματα ..

tsalikman

tsalikman

Ευχαριστώ

straplo



Giannismicky πες μου φίλε μου που βρίσκεσαι να έρθω να μου τα κάνεις όλα αυτά στο δικό μου asx (με το αζημίωτο) + προβατίνα, γιατι εγώ δεν το κατέχω με τους υπολογιστές

straplo



Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου ενεργοποιήσει όλα αυτά από Αθήνα. Με το αζημίωτο.

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης