Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

καταναλωση 1.8 4wd diesel

+3
thanos_67
klrs
SamAir77
7 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26καταναλωση 1.8 4wd diesel - Σελίδα 2 Empty Απ: καταναλωση 1.8 4wd diesel Πεμ Ιουν 08, 2017 10:53 pm

SamAir77

SamAir77

klrs έγραψε:
sasasj έγραψε:Να ρωτήσω και γώ κάτι που μολις μου ρθε...
Στην οθόνη του καντράν τί έχετε να σας εμφανίζει; Στην κατανάλωση, υπόλοιπο χλμ με το καύσιμο κλπ...
Εγώ έχω την κατανάλωση με την μπαρα και όποτε ανεβαίνει ελαφρώνω λίγο το πόδι... Smile


σωστος! και γω το ιδιο... εκτος αν εχω φουσκομαρες οποτε παει να βγει η γραμμη απο το ντουλαπακι του συνοδηγου bounce bounce bounce


Χαχαχαχα Very Happy

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

27καταναλωση 1.8 4wd diesel - Σελίδα 2 Empty Απ: καταναλωση 1.8 4wd diesel Παρ Ιουν 09, 2017 11:35 am

sasasj

sasasj

Στου εξωτερικού τα καντράν με μεγαλύτερους κινητηρες λογικά, η μπαρα μετραει μεχρι και τα 30 λιτρα ή γαλόνια. Θα έχει περισσότερο δρόμο μέχρι το ντουλαπάκι!

28καταναλωση 1.8 4wd diesel - Σελίδα 2 Empty Απ: καταναλωση 1.8 4wd diesel Δευ Ιουν 26, 2017 2:30 pm

minaspan

minaspan

Λοιπόν παιδιά έφτασε μετά από τόσο καιρό και ο πρώτος ανεφοδιασμός, δυστυχώς δεν βρισκόμουν σε περιοχή με πρατήρια εμπιστοσύνης μου και δεν το γέμισα, αλλά γνωρίζω ότι έγραψα 808 χιλιόμετρα από το προηγούμενο φουλάρισμα και ότι το trip μου έγραφε υπολοιπόμενα από 50 - 0 χιλιόμετρα ( μία έτσι μία αλλιώς ). Αν υποθέσουμε ότι θα γέμιζε με 60 λίτρα η κατανάλωση υπολογίζεται στα 7.4 lt/100 km η οποία είναι ικανοποιητική για τον όγκο-βάρος του asx. Αυτά από μένα Cool

29καταναλωση 1.8 4wd diesel - Σελίδα 2 Empty Απ: καταναλωση 1.8 4wd diesel Τρι Ιουλ 11, 2017 12:26 pm

klrs

klrs

ΦΡΕΣΚΑ ΝΕΑ!
τελευταια φορα που εβαλα πετρελαιο ημουν κοντα σε ενα πρατηριο που εβαζα υγραεριο στο παλιο αυτοκινητο μου και δεν ειχα ποτε προβλημα. ειπα λοιπον να βαλω απο κει πετρελαιο. τιμη πετρελαιου 1.098. το ονομαζει extra αλλα πιο πολυ σε απλο παπαπεμπει η τιμη του. το γεμισα και με εκπληξη μου διαπιστωνω πως ο κινητηρας εγινε πιο αθορυβος. η ροπη χαμηλα η ιδια με μικρη μειωση της δυναμης στα ψιλα... πιρακια εντελως τελος ακομα και αυτη η ιδεα που υπηρχε πριν. τελικη μικτη καταναλωση απο γεμισμα σε γεμισμα 700 χιλιομετρα με 51 λιτρα + 7.2λτ στα 100χιλιομετρα. full a/c.

ΥΓ. προηγουμενο πρατηριο elin crystal αρκετα καλο. προ προηγουμενο πρατηριο shell v power. οτι χειροτερο εγω βαλει.
τα συμπερασματα δικα σας

30καταναλωση 1.8 4wd diesel - Σελίδα 2 Empty Απ: καταναλωση 1.8 4wd diesel Τετ Ιουλ 12, 2017 10:42 am

sasasj

sasasj

Ποιά εταιρεία ειναι; Δεν ειναι καποια γνωστή;

31καταναλωση 1.8 4wd diesel - Σελίδα 2 Empty Απ: καταναλωση 1.8 4wd diesel Τετ Ιουλ 12, 2017 2:26 pm

klrs

klrs

sasasj έγραψε:Ποιά εταιρεία ειναι; Δεν ειναι καποια γνωστή;


ειναι ΑΠ στην αλεκου παναγουλη νεο ηρακλειο.. απεναντι απο το κτιριο 2004

32καταναλωση 1.8 4wd diesel - Σελίδα 2 Empty Απ: καταναλωση 1.8 4wd diesel Τετ Ιουλ 19, 2017 12:34 pm

minaspan

minaspan

minaspan έγραψε:Λοιπόν παιδιά έφτασε μετά από τόσο καιρό και ο πρώτος ανεφοδιασμός, δυστυχώς δεν βρισκόμουν σε περιοχή με πρατήρια εμπιστοσύνης μου και δεν το γέμισα, αλλά γνωρίζω ότι έγραψα 808 χιλιόμετρα από το προηγούμενο φουλάρισμα και ότι το trip μου έγραφε υπολοιπόμενα από 50 - 0 χιλιόμετρα ( μία έτσι μία αλλιώς ). Αν υποθέσουμε ότι θα γέμιζε με 60 λίτρα η κατανάλωση υπολογίζεται στα 7.4 lt/100 km η οποία είναι ικανοποιητική για τον όγκο-βάρος του asx. Αυτά από μένα Cool  

Νέα από το μέτωπο. Ταξίδι 400km εθνική οδό με 130 km/h ( κοντερίσια ) cruise control σταθερά, τρία άτομα , αποσκευές , σκύλος Very Happy full a/c . τα υπόλοιπα χιλιόμετρα σε νησί των Κυκλάδων full a/c ανέβα κατέβα βουνά και παραλίες.. Έκανα συνολικά 705 km και το trip μου έγραφε υπολειπόμενα 70km. Δυστυχώς για ακόμα μια φορά δεν βρισκόμουν σε γνωστό πρατήριο για να το πανωγεμίσω οπότε δεν ξέρω την κατανάλωση ακριβώς. Από τα χιλιόμετρα που έβγαλε πάντως μένω ικανοποιημένος cheers

33καταναλωση 1.8 4wd diesel - Σελίδα 2 Empty Απ: καταναλωση 1.8 4wd diesel Τετ Ιουλ 19, 2017 11:21 pm

klrs

klrs

minaspan έγραψε:
minaspan έγραψε:Λοιπόν παιδιά έφτασε μετά από τόσο καιρό και ο πρώτος ανεφοδιασμός, δυστυχώς δεν βρισκόμουν σε περιοχή με πρατήρια εμπιστοσύνης μου και δεν το γέμισα, αλλά γνωρίζω ότι έγραψα 808 χιλιόμετρα από το προηγούμενο φουλάρισμα και ότι το trip μου έγραφε υπολοιπόμενα από 50 - 0 χιλιόμετρα ( μία έτσι μία αλλιώς ). Αν υποθέσουμε ότι θα γέμιζε με 60 λίτρα η κατανάλωση υπολογίζεται στα 7.4 lt/100 km η οποία είναι ικανοποιητική για τον όγκο-βάρος του asx. Αυτά από μένα Cool  

Νέα από το μέτωπο. Ταξίδι 400km εθνική οδό με 130 km/h ( κοντερίσια ) cruise control σταθερά, τρία άτομα , αποσκευές , σκύλος Very Happy  full a/c . τα υπόλοιπα χιλιόμετρα σε νησί των Κυκλάδων full a/c ανέβα κατέβα βουνά και παραλίες.. Έκανα συνολικά 705 km και το trip μου έγραφε υπολειπόμενα 70km. Δυστυχώς για ακόμα μια φορά δεν βρισκόμουν σε γνωστό πρατήριο για να το πανωγεμίσω οπότε δεν ξέρω την κατανάλωση ακριβώς. Από τα χιλιόμετρα που έβγαλε πάντως μένω ικανοποιημένος  cheers

Κομπλέ είσαι! Πάτα το και λίγο δε χαλάει! Very Happy Razz Cool

34καταναλωση 1.8 4wd diesel - Σελίδα 2 Empty Απ: καταναλωση 1.8 4wd diesel Πεμ Ιουλ 20, 2017 12:41 am

minaspan

minaspan

Χάχα , μην σου πω ότι φτιάχνει κιόλας με το πάτημα!

35καταναλωση 1.8 4wd diesel - Σελίδα 2 Empty Απ: καταναλωση 1.8 4wd diesel Παρ Ιουλ 21, 2017 10:58 am

SamAir77

SamAir77

Και βέβαια φτιάχνει ! Όλα καλα με τις καταναλώσεις. Όλοι κάπου εκεί είμαστε.

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης