Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Navi 10.2" 4gb ram 32 ROM octacore απο γερμανια..

+7
Gs33
treno
mrkol
thanos_67
minaspan
sasasj
Giannismicky
11 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

SamAir77

SamAir77

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

SamAir77

SamAir77

Τι δεν έχει το παραπάνω αλλα κάνει μισά λεφτά ;;

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

thanos_67

thanos_67

SamAir77 έγραψε:Τι δεν έχει το παραπάνω αλλα κάνει μισά λεφτά ;;
ααααα, αμα αρχιζουμε ετσι δεν θα παμε καλα...ειδες το ονομα της εταιρειας? ΖΟΗΑΝΑvi...αμα σε πιασουν οι ζωχαδες μετα δεν θα φταιμε εμεις....
τεσπα...

δες εδω...
https://www.aliexpress.com/item/Car-2-din-android-GPS-for-Mitsubishi-ASX-Citroen-C4-autoradio-navigation-head-unit-multimedia-2Gb/32792230949.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10151_10065_10344_10068_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_5722615_10696_10084_10083_10618_10304_10307_10302_5722715_5711215_10059_308_100031_10103_10624_10623_10622_5711315_5722515_10621_10620,searchweb201603_25,ppcSwitch_3&algo_expid=f68392f9-6264-40fa-bc8d-6fe33c966d6f-0&algo_pvid=f68392f9-6264-40fa-bc8d-6fe33c966d6f&transAbTest=ae803_2&priceBeautifyAB=0
και ειπαμε, οτι πληρωσεις παιρνεις..καταρχην αυτοι σου λενε 180 και 11 μεταφορικα πας στα 200, αμα σου κατσει τελωνειο πας στα 300....φλιπ-φλοπ...
αρα , τραβα παρε απο το MKTV STORE το DASAITA, γιατι και δοκιμασμενο ειναι και προβληματα δεν βγαζει και υποστηριξη εχει και αναθμισεις σου δινει η εταιρεια, επισημες και ελεγμενες....και θα στο φερουν μεσω Γερμανιας, το δευτερο που εφερα ηρθε  μεσω καναδα-αγγλιας-γερμανιας-ουγγαριας-βουλγαριας ...εκανε ακριβως 24 ημερες, και δεν πληρωσα τιποτα απο τελωνειο.......νταξ, το ειχα παρει σε προσφορα, αυτες που κανουν καθε λιγο και λιγακι -30%, ..κατσε και στηστο και περιμενε, μολις βγαλει προσφορα ντουφεκα του....

και για επιλογο, αυτο που βρηκες ειναι με επεξεργαστη 1,3, τετραπυρηνο, και μνημες 1 και 16.....μεχρι εκει, δεν περιγραφω αλλο....δεν γνωριζουμε τι τσιπακι φοραει για ραδιοφωνο κλπ κλπ....
το αλλο ειναι οκταπυρηνο με 1,5 επεξεργαστη και 4/32 μνημες.....
δεν λεω οτι δεν ειναι καλο, απλα δεν γνωριζω , απο πωλησεις εχει παρα πολυ λιγες, αρα ειναι δωρο αδωρο οι κριτικες, και επαναλαμβανω (και κλεινω) αν ειναι να σου στοιχισει τελικη 300, περιμενε και φερε το καλο με κατι παραπανω , πιο συγχρονο, δοκιμασμενο, χιλιαδες πωλησεις και θα στο φερουν χωρις τελωνειο..απλα πραγματα..
ουτε στην τσεπη σου ειμαι (αυτη ειναι η αληθεια) αλλα δεν θα ειμαι και μετα αμα σου κατσει καμια στραβη, οποτε η αποφαση ειναι δικια σου.....σωστοςςςςς??????????????

SamAir77

SamAir77

Ok ευχαριστώ. Δεν θέλω να δώσω πολλά. Ευχόμουν μηπως ξεμπέρδευα με λίγα.

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

handgp

handgp

Καλησπέρα ,

Έχει βάλει κανείς το Dasaita σε ASX με το μαμά bluetooth και τις φωνητικές εντολές;

Οι φωνητικές εντολές συνεχίζουν να παίζουν;

Κρατήσατε το μαμά μικρόφωνο;

Ευχαριστώ.

Giannismicky

Giannismicky

Δεν το γνωριζω handgp.. Εμενα δεν ειχε Bluetooth και ψιψιψωνια.. Wink

thanos_67

thanos_67

Giannismicky έγραψε:Δεν το γνωριζω handgp.. Εμενα δεν ειχε Bluetooth και ψιψιψωνια.. Wink
απο οσο το εψαξα οταν πηρα το dasaita δεν ταιριαζουν οι φισες για να βαλεις το μαμα μικροφωνο.....αλλα διπλα στο μαμα κολλας το κινεζικο και παιζει σπεσιαλ.....

Giannismicky

Giannismicky

Εγω το δουλευω χωρις το εξτρα μικροφωνο.. Η αληθεια ειναι οτι θα επρεπε να το βαλω να ακουγεται πιο σωστα

Giannismicky

Giannismicky

Η θεση του μαμα που ειναι?

Gs33



το κινέζικο δεν λέει και πολλά , με όσους μιλάω δεν ακούνε .
το έβαλα ψηλά , στη μέση της πλαφονιέρας
Έψαξε κανείς για καλύτερο ?

Giannismicky

Giannismicky

Οχι αλλα υπαρχουν οσα θελεις να δοκιμασεις..

Οποιος μπορει ας βαλει φωτο με οργανακια απο torque pro να παιρνουμε ιδεες...

Navi 10.2" 4gb ram 32 ROM octacore απο γερμανια..  - Σελίδα 4 Img-3310

giler84

giler84

την έβαλα και εγώ ( την οθόνη) ανέβηκε επίπεδο το αμάξι!
Navi 10.2" 4gb ram 32 ROM octacore απο γερμανια..  - Σελίδα 4 Viber_11

thanos_67

thanos_67

[quote="giler84"]την έβαλα και εγώ ( την οθόνη) ανέβηκε επίπεδο το αμάξι!
ZHLIARH....... πηρες και τα σεα και τα μεα ή την εφερες σκετη?
να βαλεις και dash cam, μονιμα στο παρπριζ και συνδεδεμενη με το multimedia που εβαλες......μετα να δεις αλλγη

giler84

giler84

thanos_67 έγραψε:
giler84 έγραψε:την έβαλα και εγώ ( την οθόνη) ανέβηκε επίπεδο το αμάξι!
ZHLIARH....... πηρες και τα σεα και τα μεα ή την εφερες σκετη?
να βαλεις και dash cam,  μονιμα στο παρπριζ και συνδεδεμενη με το multimedia που εβαλες......μετα να δεις αλλγη
είχε στο πακέτο ένα μικροφωνακι και την κεραία του gps τι άλλα μεα σεα λες... Για δώσε ιδέες...και κανα λινκ να μην ψάχνω... χαχαχα

giler84

giler84

Giannismicky έγραψε:Οχι αλλα υπαρχουν οσα θελεις να δοκιμασεις..

Οποιος μπορει ας βαλει φωτο με οργανακια απο torque pro να παιρνουμε ιδεες...

Navi 10.2" 4gb ram 32 ROM octacore απο γερμανια..  - Σελίδα 4 Img-3310
εχεις καποιο Plugin για το τορκ? γιατί εμένα μου βγάζει μόνο exhaust temp και οχι dpf.

thanos_67

thanos_67

giler84 έγραψε:
thanos_67 έγραψε:
giler84 έγραψε:την έβαλα και εγώ ( την οθόνη) ανέβηκε επίπεδο το αμάξι!
ZHLIARH....... πηρες και τα σεα και τα μεα ή την εφερες σκετη?
να βαλεις και dash cam,  μονιμα στο παρπριζ και συνδεδεμενη με το multimedia που εβαλες......μετα να δεις αλλγη
είχε στο πακέτο ένα μικροφωνακι και την κεραία του gps τι άλλα μεα σεα λες... Για δώσε ιδέες...και κανα λινκ να μην ψάχνω... χαχαχα
η ιδια εταιρεια δινει DECODER για ψηφιακη TV, σετακι για tpms , ψηφιακη καμερα κλπ, ολα κουμπωνουν απλα χωρις μανιτζιβελιες...μονο εγω ξηλωσα το μισο (δεξια) αμαξι για να περασω τις κεραιες...ρωτα τον Μηνα που κοντεψε να λιποθυμησει οταν το ειδε..χ.αχαχα....

Gs33



την κεραία του δέκτη TV τη βάλατε στο παρμπρίζ ?
Είπα να πάει κάπου να μην φαίνεται , τις βάλαμε στις κολώνες του παρμπριζ αλλά χάνει στη λήψη .
Καμιά καλύτερη ιδέα ??

thanos_67

thanos_67

Gs33 έγραψε:την κεραία του δέκτη TV τη βάλατε στο παρμπρίζ ?
Είπα να πάει κάπου να μην φαίνεται , τις βάλαμε στις κολώνες του παρμπριζ αλλά χάνει στη λήψη .
Καμιά καλύτερη ιδέα ??
Καλησπερα, εγω ξηλωσα το πλαστικο καλυμμα στο δεξι κολωνακι, εριξα το ντουλαπακι και περασα τις κεραιες απο το multimedia, πισω απο ντουλαπκι, στο δεξι κολωνακι διπλα(κατωπρος το πατωμα στα λουκια που εχει το κολωνακι) και μετα μεσα απο το καλυμμα του ουρανου, με προσοχη στον μηχανισμο της ηλιοροφης.Την μια κεραια την εβγαλα στο παρμπριζ, την αλλη την αφησα μεσα, διπλα στον μηχανισμο ηλιοροφης και στην πλαφονιερα. Βασικα επρεπε να βγαλω και την δευτερη εξω. Μια επρεπε να ειναι οριζονται, μια καθετα για να σταυρωνει την ληψη σηματος. Ετσι εχω βαλει και δεκτη Gps και μικροφωνο για το handsfree.

Giannismicky

Giannismicky

Giler84 βαζεις το advanced Lt for Mitsubishi, δίνεις φουλ δικαιώματα για τα add-ons από το torque , και κάνεις scan .
Να βρει αισθητήρες.
Μετά πας manage extra pids/sensors από τις ρυθμίσεις του torque, και κανείς export τους αισθητήρες στο torque. (Προηγουμένως πρέπει να έχεις επιλέξει μοντέλο από τις επιλογές του advanced Lt. ( Η θερμοκρασία dpf είναι μετονομασία από εμένα χαχα)

Giannismicky

Giannismicky

Και ένα τιπ extra δώρο επειδή είμαι στις καλές μου...Navi 10.2" 4gb ram 32 ROM octacore απο γερμανια..  - Σελίδα 4 Screen22


Βάζοντας αυτή την εφαρμογή εκτός ς των διαφόρων ρυθμίσεων , μπορείς να ρυθμίσεις μέγιστη και χαμηλότερη φωτεινότητα αυτόματα βάση ώρας , κάτι που με τη βασική ρύθμιση της οθόνης δεν γίνεται όπως πρέπει .

Gs33



Υπάρχει αναβάθμιση firmware για το Dasaita ? δεν ξέρω καν πού να ψάξω ...
Στο καινούριο που πουλάνε τώρα έχει και δυνατότητα split screen

Giannismicky

Giannismicky

Gs33




ευχαριστώ πολύ , τώρα το είδα .
Το έχει ψάξει κανείς ?

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Παρόμοια θέματα

-

» NAVI ΣΕ ASX
» Νέο NAVI για ASX MY-13

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης