Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Εγκατάσταση LED (Ειδοποίηση έναρξης διαδικασίας αναγγένησης φίλτρου DPF)

+2
Giannismicky
SamAir77
6 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

iskios

iskios

Καλήμερα και  στο δικό μου ανάβει η αντίσταση όταν πετάξω νερό για το τζάμια την πρώτη φορά ,εάν την σβήσω μετά και ξαναπετάξω νερό δεν ανάβει, που σημαίνει ότι δεν έχει πρόβλημα.

Giannismicky

Giannismicky

Iskios thanks γιατι θα με εβγαζαν τρελο Wink
Αλλα που να τα ξερουν αυτα αν δεν εχουν τα Japan..
Ε ?

sasasj

sasasj

Τί να πώ... κάτι δεν πάει καλά με τα δικά σας.
Πρόβλημα με αναγεννησεις δεν εχετε, τα λαμπάκια αναβουν μονα τους, κατι δεν παει καλα στα δικά σας! tongue tongue tongue tongue

patsi

patsi

Αξιώθηκα κι εγώ να βάλω το led μετά από τόσο καιρό που το έλεγα. Ειδομεν....

patsi

patsi

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Όταν ανάβει το Led οπότε και ξεκινά η διαδικασία αναγέννησης, πρέπει να συνεχίζουμε να οδηγούμε απλά ή θα πρέπει να το οδηγήσουμε για μια απόσταση με σταθερό το γκάζι στις 3000 στροφές με 3η ταχύτητα όπως μου είπε ένας φίλος? Το δεύτερο προϋποθέτει μια ευθεία γιαυτό ρωτάω επειδή οι πιο πολλοί ζούμε σε πόλεις.

Giannismicky

Giannismicky

Εγώ όταν ανάβει , παω 2.500 -3000 με 2α αν είμαι σε δρόμο που δε μπορώ να τρέξω μέχρι να σβήσει. Διαφορετικά με οποία ταχύτητα θέλεις καλό θα είναι πάνω από 2500 ώστε να διατηρείται ψηλά η θερμοκρασία dpf.
Αν σου σταματήσει θα ξεκινήσει αργότερα να συνεχίσει αν δεν πρόλαβε .
Δεν πρέπει να τις κόβεις (όσο μπορείς ) και ποτέ να μη σβήνεις ενώ είναι αναμμένο το λεντ.

patsi

patsi

Giannismicky έγραψε:Εγώ όταν ανάβει , παω 2.500 -3000 με 2α αν είμαι σε δρόμο που δε μπορώ να τρέξω μέχρι να σβήσει. Διαφορετικά με οποία ταχύτητα θέλεις καλό θα είναι πάνω από 2500 ώστε να διατηρείται ψηλά η θερμοκρασία dpf.
Αν σου σταματήσει θα ξεκινήσει αργότερα να συνεχίσει αν δεν πρόλαβε .
Δεν πρέπει να τις κόβεις (όσο μπορείς ) και ποτέ να μη σβήνεις ενώ είναι αναμμένο το λεντ.

Σε ευχαριστώ. Οπότε καλά τα πάω μέχρι στιγμής...

patsi

patsi

Giannismicky έγραψε:Iskios thanks γιατι θα με εβγαζαν τρελο Wink
Αλλα που να τα ξερουν αυτα αν δεν εχουν τα Japan..
Ε ?

Εγώ προ ολίγου διαπίστωσα ότι αν πατήσω το διακόπτη ξεθαμπωματος του πίσω τζαμιού όντως ανάβει το Led. Έσβηνα το διακόπτη έσβηνε και το Led. Οπότε τι κάνουμε τώρα?

patsi

patsi

iskios έγραψε:Καλήμερα και  στο δικό μου ανάβει η αντίσταση όταν πετάξω νερό για το τζάμια την πρώτη φορά ,εάν την σβήσω μετά και ξαναπετάξω νερό δεν ανάβει, που σημαίνει ότι δεν έχει πρόβλημα.

Έκανες τίποτα για να μην ανάβει η αντίσταση? Εμένα ανάβει το Led όταν γίνεται η αναγέννηση, αλλά αν πατήσω το κουμπί ξεθαμπωματος για το τζάμι θα ανάψει και το Led, όταν ξαναπατήσω το κουμπί σβήνει το Led. Τι να κάνω. Σπαστικό πολύ είναι και φοβάμαι μην δημιουργήσει κανένα άλλο πρόβλημα.

klrs

klrs

Καλημέρα
Κανένα πρόβλημα δεν δημιουργεί.. μη το φοβάσαι, απλά ξεχώριζε τις καταστάσεις. Όταν θες ξεθαμπωμα θα έχεις και λέντ χωρίς άγχος. Αν χρειαστούν και τα δύο πάλι δεν τρέχει κάτι. Απλά μια ένδειξη είναι. Η λειτουργία στο αυτοκίνητο γίνεται ούτος ή άλλος απλά τώρα το βλέπεις κι όλας.

Giannismicky

Giannismicky

Το αμάξι (κάποιες εκδόσεις παλιότερες ) μπορεί να ανάψει αυτόματα την αντίσταση του τζαμιού για ξεθαμπωμα.
Αν έχεις συνδέσει λεντ , το λεντ ανάβει είτε: γίνεται αναγέννηση και (κρυφά ) μπαίνει σε λειτουργία η αντίσταση χωρις να ανάψει το λαμπάκι της αντίστασης στο clima, είτε όταν ανάψει μόνη της αυτόματα η αντίσταση η την ανάψεις εσυ...

Όταν γίνεται η αναγέννηση ανάβει ΜΟΝΟ το λεντ που τοποθετήσαμε εμείς χωρίς την ένδειξη στο clima (αντίσταση) .

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Παρόμοια θέματα

-

» ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΥΔΡΟΓΟΝΟΥ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης