Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

2-DIN Android με Android Auto

+2
iskios
MessengerASX
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

12-DIN Android με Android Auto Empty 2-DIN Android με Android Auto Πεμ Οκτ 07, 2021 8:30 pm

MessengerASX



Ξέρει κανένας κάποιο καλό 2-DIN android ηχοσύστημα που να συνεργάζεται με το Android Auto του κινητού χωρίς προβλήματα? Προφανώς δεν με ενδιαφέρει τι χάρτες κλπ έχει. Το σκέφτομαι γιά το Mitsubishi ASX (το προηγούμενο μοντέλο, του 2016).



Έχει επεξεργασθεί από τον/την MessengerASX στις Δευ Οκτ 11, 2021 6:17 pm, 2 φορές συνολικά

Αρέσει στον χρήστη Travolta 1892

22-DIN Android με Android Auto Empty Απ: 2-DIN Android με Android Auto Σαβ Οκτ 09, 2021 6:52 pm

iskios

iskios

MessengerASX έγραψε:Ξέρει κανένας κάποιο καλό 2-DIN android ηχοσύστημα που να συνεργάζεται με το Android Auto του κινητού χωρίς προβλήματα? Προφανώς δεν με ενδιαφέρει τι χάρτες κλπ έχει. Το σκέφτομαι γιά το Mitsubishi ASX (το προηγούμενο μοντέλο, του 2016).


https://fr.aliexpress.com/item/33051113067.html?spm=a2g0o.detail.1000060.1.3cf46a37JASIJF&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.146401.0&scm_id=1007.13339.146401.0&scm-url=1007.13339.146401.0&pvid=60f715cc-260c-4525-96cb-956802df06c3

32-DIN Android με Android Auto Empty Απ: 2-DIN Android με Android Auto Δευ Οκτ 11, 2021 6:17 pm

MessengerASX



https://digitaliq.gr/product-category/multimedia/multimedia-oem/mitsubishi/asx-mod-2014/

Από τα παραπάνω ποιό βλέπετε σαν καλύτερη επιλογή?

42-DIN Android με Android Auto Empty Απ: 2-DIN Android με Android Auto Κυρ Οκτ 17, 2021 12:55 am

Chris84



MessengerASX έγραψε:https://digitaliq.gr/product-category/multimedia/multimedia-oem/mitsubishi/asx-mod-2014/

Από τα παραπάνω ποιό βλέπετε σαν καλύτερη επιλογή?


Εγώ έχω το IQ-AN X330M_GPS σε asx 2016. Έχει android auto αλλά δεν το χρησιμοποιώ καθόλου για να σε βοηθήσω. Συνδέεται με το κινητό είτε μέσω ίντερνετ είτε με καλώδιο με την εφαρμογή easycon.

Εγώ διάλεξα αυτό γιατί ήθελα ο ήχος και η αλλαγή τραγουδιών / σταθμού / βίντεο να γίνονται από από τις δύο ροδελες πάνω αριστερά κ δεξιά και όχι από πλήκτρα αφής.

Ο Ήχος είναι πολύ καλός,το ραδιο- το igo - τα βίντεο- το Bluetooth -τα mp3 και οι ρυθμίσεις πάνε σφαίρα.

youtube και google maps είναι εξαιρετικά αργά σε βαθμό που σου σπάει τα νεύρα και δεν τα δουλεύεις.

Επίσης η οθόνη παράγει να χρώματα σωστά πλην του μαύρου που είναι χάλια .

Η εγκατάσταση πολύ εύκολη και η κονσόλα πολύ πιο όμορφη.

Γνώμη μου πάρε κάτι με το λιγότερο 4gb ram.

Ελπίζω να βοήθησα.

Αρέσει στον χρήστη MessengerASX

52-DIN Android με Android Auto Empty Απ: 2-DIN Android με Android Auto Κυρ Οκτ 17, 2021 11:40 am

MessengerASX



Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.
Μου κάνει εντύπωση που λές ότι έχει Android Auto γιατι στο μαγαζί που πήγα μου είπαν ότι θέλει ανταπτορα της IQ που κάνει 90€ και εκτός αυτού δεν μου αρεσει να βάζω έξτρα πράγματα στο USB.
Αν πάντως έχει android auto, δοκίμασε να τρέξεις το Google Maps από το κινητό μέσω Android Auto. Πιστεύω ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα γιατί η μνήμη που θα χρησιμοποιεί δεν θα είναι του DigotalIQ αλλά του κινητού.
Απ΄ότι κατάλαβα η διαφορά της σύνδεσης με το κινητο με Android Auto είναι ότι με αυτήν - σε αντίθεση με Mirrorlink κλπ είναι ότι δεν βλέπεις απλά στην οθόνη αυτά που στέλνει το κινητό, αλλά το χειρίζεσαι (το κινητό) κιόλας από την οθονη του DigitalIQ.

Αν έχει χάλια μαύρο δεν θα μου αρέσει.

62-DIN Android με Android Auto Empty Απ: 2-DIN Android με Android Auto Κυρ Οκτ 17, 2021 12:11 pm

Chris84



MessengerASX έγραψε:Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.
Μου κάνει εντύπωση που λές ότι έχει Android Auto γιατι στο μαγαζί που πήγα μου είπαν ότι θέλει ανταπτορα της IQ που κάνει 90€ και εκτός αυτού δεν μου αρεσει να βάζω έξτρα πράγματα στο USB.
Αν πάντως έχει android auto, δοκίμασε να τρέξεις το Google Maps από το κινητό μέσω Android Auto. Πιστεύω ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα γιατί η μνήμη που θα χρησιμοποιεί δεν θα είναι του DigotalIQ αλλά του κινητού.
Απ΄ότι κατάλαβα η διαφορά της σύνδεσης με το κινητο με Android Auto είναι ότι με αυτήν - σε αντίθεση με Mirrorlink κλπ είναι ότι δεν βλέπεις απλά στην οθόνη αυτά που στέλνει το κινητό, αλλά το χειρίζεσαι (το κινητό) κιόλας από την οθονη του DigitalIQ.

Αν έχει χάλια μαύρο δεν θα μου αρέσει.

Καλημέρα, μάλλον σου έδωσα λάθος απάντηση μιας και νόμιζα ότι το mirrorlink δηλαδή το να βλέπεις την οθόνη του κινητού σου στην οθόνη του αυτοκινήτου είναι ίδιο με το να λέμε Adroid auto.
Από ότι καταλαβαίνω έχω μόνο Mirrolink.
Ναι το μαύρο αντικειμενικά δεν αποτυπώνεται σωστά.
Να το χαρείς ότι και να παρεις.

72-DIN Android με Android Auto Empty Απ: 2-DIN Android με Android Auto Κυρ Οκτ 17, 2021 12:49 pm

iskios

iskios

Καλημέρα θα σου πρότεινα να επιλέξεις κάποιο με 4 GB ram για να μπορεί να σηκώσει το google maps ...και δεν νομίζω να χρειάζεται το Android Auto και internet θα έχεις από το κινητό με hot spot . Εγώ έχω το παραπάνω που πρότεινα εδώ και 3 χρόνια και είμαι ευχαριστημένος. Ελπίζω να βοήθησα.

Αρέσει στον χρήστη MessengerASX

82-DIN Android με Android Auto Empty Απ: 2-DIN Android με Android Auto Πεμ Οκτ 21, 2021 8:18 am

vassub



Να ρωτήσω κάτι σχετικό επειδή το ξάχνω κι εγώ για κάποιοα τέτοια οθόνη.
Σε αυτά τα χρήματα, έχει μήπως νόημα να επιλέξει κάποιος κάτι από την ελληνική αγορά?

Π.χ. https://www.skroutz.gr/s/27293613/Lenovo-SSX9852-%CE%97%CF%87%CE%BF%CF%83%CF%8D%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%91%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AE%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BC%CE%B5-%CE%9F%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7-%CE%91%CF%86%CE%AE%CF%82-10-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Mitsubishi-ASX-Bluetooth-USB-AUX-WiFi.html

Το λέω περισσότερο από την άποψη να μην ,μπλέξει κάποιος με αναμονές και μετά να ψάχνει που θα πάει να το τοποθετήσει.

Αρέσει στον χρήστη Travolta 1892

92-DIN Android με Android Auto Empty Απ: 2-DIN Android με Android Auto Παρ Οκτ 29, 2021 11:36 pm

Travolta 1892



vassub έγραψε:Να ρωτήσω κάτι σχετικό επειδή το ξάχνω κι εγώ για κάποιοα τέτοια οθόνη.
Σε αυτά τα χρήματα, έχει μήπως νόημα να επιλέξει κάποιος κάτι από την ελληνική αγορά?

Π.χ. https://www.skroutz.gr/s/27293613/Lenovo-SSX9852-%CE%97%CF%87%CE%BF%CF%83%CF%8D%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%91%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AE%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BC%CE%B5-%CE%9F%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7-%CE%91%CF%86%CE%AE%CF%82-10-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Mitsubishi-ASX-Bluetooth-USB-AUX-WiFi.html

Το λέω περισσότερο από την άποψη να μην ,μπλέξει κάποιος με αναμονές και μετά να ψάχνει που θα πάει να το τοποθετήσει.

Στείλτε Μου μύνημα έχω να προτείνω κάτι σχετικά με την οθόνη

102-DIN Android με Android Auto Empty Απ: 2-DIN Android με Android Auto Τρι Νοε 02, 2021 9:51 am

Ευριπίδης

Ευριπίδης

Πολύ καλή οθόνη κ κάνει τα πάντα στο μόνο μείον της είναι ο δέκτης GPS (χάνει που κ που το σήμα) κ στην τοποθέτηση θα χρειαστεί πατέντα με την καλώδιωση διότι με που μπει η νέα πρόσοψη θα ανάψει το abs το οποίο θα χρειαστεί να βάλει κλέφτη ο ηλεκτρολόγος κ μετά θα χρειαστεί να σου σβήσουν το λαμπάκι του abs διότι η κατά την αποσύνδεση του καλωδίου της εργοστασιακή πρόσοψης το διάβασε σαν βλάβη.
Καλή οθόνη για τα λεφτά της

112-DIN Android με Android Auto Empty Απ: 2-DIN Android με Android Auto Τετ Νοε 03, 2021 8:19 am

vassub



Ευριπίδης έγραψε:Πολύ καλή οθόνη κ κάνει τα πάντα στο μόνο μείον της είναι ο δέκτης GPS (χάνει που κ που το σήμα) κ στην τοποθέτηση θα χρειαστεί πατέντα με την καλώδιωση διότι με που μπει η νέα πρόσοψη θα ανάψει το abs το οποίο θα χρειαστεί να βάλει κλέφτη ο ηλεκτρολόγος κ μετά θα χρειαστεί να σου σβήσουν το λαμπάκι του abs διότι η κατά την αποσύνδεση του καλωδίου της εργοστασιακή πρόσοψης το διάβασε σαν βλάβη.
Καλή οθόνη για τα λεφτά της
Σε ποια οθόνη από τις παραπάνω αναφέρεσαι?
Πολύ σημαντικές οι πληροφορίες που δίνεις!!!

122-DIN Android με Android Auto Empty Απ: 2-DIN Android με Android Auto Πεμ Νοε 04, 2021 11:59 am

Ευριπίδης

Ευριπίδης

Digital AQ lenovo px7852 GPS 10

Το μοντέλο είναι αυτό
Με 4 giga ram
Ίσως σε νεότερο μοντέλο να έχει φτιαχτεί το θέμα σήματος με το GPS (την κεραία την έχω πάνω στο ταμπλό)

132-DIN Android με Android Auto Empty Απ: 2-DIN Android με Android Auto Παρ Νοε 05, 2021 3:29 pm

vassub



Ευχαριστώ!!!

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Παρόμοια θέματα

-

» Auto 24-Παρουσίαση

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης