Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Καινούρια τουρμπίνα

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Καινούρια τουρμπίνα Empty Καινούρια τουρμπίνα Δευ Αυγ 02, 2021 10:33 pm

sasasj

sasasj

Σας βάζω μερικές φωτογραφίες από την καινούρια μου τουρμπίνα.
Αφού δεν είναι χαλασμένο ανταλλακτικό το έβαλα στα αξεσουάρ...

Καινούρια τουρμπίνα Pxl_2014
Καινούρια τουρμπίνα Pxl_2016
Καινούρια τουρμπίνα Pxl_2015

Αρέσει στους χρήστες Achalast, Giannismicky και Ευριπίδης

2Καινούρια τουρμπίνα Empty Απ: Καινούρια τουρμπίνα Δευ Αυγ 16, 2021 12:40 pm

patsi

patsi

[quote="sasasj"]Σας βάζω μερικές φωτογραφίες από την καινούρια μου τουρμπίνα.
Αφού δεν είναι χαλασμένο ανταλλακτικό το έβαλα στα αξεσουάρ...

Πόσο την αγόρασες και από που

3Καινούρια τουρμπίνα Empty Απ: Καινούρια τουρμπίνα Δευ Αυγ 16, 2021 4:25 pm

sasasj

sasasj

Από το μαγαζί όπου δουλεύω στα 1200 ευρώ με έκπτωση.

4Καινούρια τουρμπίνα Empty Απ: Καινούρια τουρμπίνα Πεμ Δεκ 22, 2022 11:37 am

Achalast

Achalast

sasasj έγραψε:Σας βάζω μερικές φωτογραφίες από την καινούρια μου τουρμπίνα.
Αφού δεν είναι χαλασμένο ανταλλακτικό το έβαλα στα αξεσουάρ...
Παλίκαρε να σου κάνω λίγες ερωτήσεις...η παλια σου εσπασε και την άλλαξες? Είναι ιδια με την εργοστασιακη ή εβαλες μεγαλύτερη, και αν ναι τί εταιρεια έβαλες τί κωδικό τί αλλες αλλαγες έκανες (πολλ.εξαγωγής, intercooler κτλ.) τί διαφορά είδες σε επιδόσεις και καταναλωση? Ευτυχώς που είπα ότι θα σου κάνω "λίγες" ερωτ'ησεις... tongue

5Καινούρια τουρμπίνα Empty Απ: Καινούρια τουρμπίνα Πεμ Δεκ 22, 2022 9:26 pm

sasasj

sasasj

Θα σου τις απαντήσω όλες.
Η τουρμπίνα δεν έσπασε. Στην πραγματικότητα ήθελε αλλαγή το cartridge της που έχει το VGT. Απ' όσο κατάλαβα όταν είδα το παλιό cartridge είχαν κολλήσει τα πτερύγια του VGT από καπνιλα.

Έβαλα την ίδια, καινούρια γνήσια με μια αλλαγή στον κωδικό στο τελευταίο ψηφίο. Δεν ξέρω τι διαφορετικό μπορεί να είχε με την πρώτη που φορούσε το αμάξι. Λογικά κάποια αλλαγή σε κάτι που είχε πιθανό πρόβλημα σε παλιότερη σειρά παραγωγής. Δεν θυμάμαι κωδικό. Αν τον βρω θα στον γράψω. Αλλαγή βελτίωση δεν έκανα καμία. Άλλαξα πολλαπλή εξαγωγής στα πλαίσια ανάκλησης μετά από ομαδική καταγγελία στο υπουργείο μεταφορών. Δεν είδα καμία διαφορά. Είδα διαφορα αν κατάλαβα καλά ή αν ήταν ιδέα μου όταν έβαλα την καινούρια με πριν. Μου φάνηκε σαν να τραβάει καλύτερα πιο άνετα. Κατανάλωση τα ίδια αφού δεν είχα άλλες αλλαγές.

Αρέσει στον χρήστη Achalast

6Καινούρια τουρμπίνα Empty Απ: Καινούρια τουρμπίνα Πεμ Δεκ 22, 2022 9:42 pm

sasasj

sasasj

Καινούρια τουρμπίνα Pxl_2022
Καινούρια τουρμπίνα Pxl_2021

Αρέσει στον χρήστη Achalast

7Καινούρια τουρμπίνα Empty Απ: Καινούρια τουρμπίνα Πεμ Δεκ 22, 2022 9:43 pm

sasasj

sasasj

Έβαλα την τουρμπίνα με το 03 στο τέλος και είχε με 02 πριν

Αρέσει στον χρήστη Achalast

8Καινούρια τουρμπίνα Empty Απ: Καινούρια τουρμπίνα Κυρ Δεκ 25, 2022 11:38 pm

DIG



sasasj έγραψε:Θα σου τις απαντήσω όλες.
Η τουρμπίνα δεν έσπασε. Στην πραγματικότητα ήθελε αλλαγή το cartridge της που έχει το VGT. Απ' όσο κατάλαβα όταν είδα το παλιό cartridge είχαν κολλήσει τα πτερύγια του VGT από καπνιλα.

Έβαλα την ίδια, καινούρια γνήσια με μια αλλαγή στον κωδικό στο τελευταίο ψηφίο. Δεν ξέρω τι διαφορετικό μπορεί να είχε με την πρώτη που φορούσε το αμάξι. Λογικά κάποια αλλαγή σε κάτι που είχε πιθανό πρόβλημα σε παλιότερη σειρά παραγωγής. Δεν θυμάμαι κωδικό. Αν τον βρω θα στον γράψω. Αλλαγή βελτίωση δεν έκανα καμία. Άλλαξα πολλαπλή εξαγωγής στα πλαίσια ανάκλησης μετά από ομαδική καταγγελία στο υπουργείο μεταφορών. Δεν είδα καμία διαφορά. Είδα διαφορα αν κατάλαβα καλά ή αν ήταν ιδέα μου όταν έβαλα την καινούρια με πριν. Μου φάνηκε σαν να τραβάει καλύτερα πιο άνετα. Κατανάλωση τα ίδια αφού δεν είχα άλλες αλλαγές.

Γειά χαρά και απο μένα και Χρόνια Πολλά για τις μέρες αυτές.

Αν θες δώσε μας μερικές πληροφορίες για την ανάκληση που λες. Για ποιάς χρονιάς μοντέλα πρόκειται; Ψάχνω στο ινετ στις ανακλήσεις και δεν βρίσκω κάτι σχετικό.

9Καινούρια τουρμπίνα Empty Απ: Καινούρια τουρμπίνα Δευ Δεκ 26, 2022 4:17 pm

sasasj

sasasj

DIG έγραψε:
sasasj έγραψε:Θα σου τις απαντήσω όλες.
Η τουρμπίνα δεν έσπασε. Στην πραγματικότητα ήθελε αλλαγή το cartridge της που έχει το VGT. Απ' όσο κατάλαβα όταν είδα το παλιό cartridge είχαν κολλήσει τα πτερύγια του VGT από καπνιλα.

Έβαλα την ίδια, καινούρια γνήσια με μια αλλαγή στον κωδικό στο τελευταίο ψηφίο. Δεν ξέρω τι διαφορετικό μπορεί να είχε με την πρώτη που φορούσε το αμάξι. Λογικά κάποια αλλαγή σε κάτι που είχε πιθανό πρόβλημα σε παλιότερη σειρά παραγωγής. Δεν θυμάμαι κωδικό. Αν τον βρω θα στον γράψω. Αλλαγή βελτίωση δεν έκανα καμία. Άλλαξα πολλαπλή εξαγωγής στα πλαίσια ανάκλησης μετά από ομαδική καταγγελία στο υπουργείο μεταφορών. Δεν είδα καμία διαφορά. Είδα διαφορα αν κατάλαβα καλά ή αν ήταν ιδέα μου όταν έβαλα την καινούρια με πριν. Μου φάνηκε σαν να τραβάει καλύτερα πιο άνετα. Κατανάλωση τα ίδια αφού δεν είχα άλλες αλλαγές.

Γειά χαρά και απο μένα και Χρόνια Πολλά για τις μέρες αυτές.

Αν θες δώσε μας μερικές πληροφορίες για την ανάκληση που λες. Για ποιάς χρονιάς μοντέλα πρόκειται; Ψάχνω στο ινετ στις ανακλήσεις και δεν βρίσκω κάτι σχετικό.

Δεν ήταν με ανάκληση της αντιπροσωπείας MITSUBISHI, από το εργοστάσιο για ελαττωματικό ανταλλακτικό.
Έγινε αλλαγή μετά από καταγγελία στο υπουργείο και έπειτα από επικοινωνία του υπουργείου με την αντιπροσωπεία, η δεύτερη αποφάσισε να μας τις αλλάξει δωρεάν σαν ανάκληση (και άλλα άτομα που είχαν κάνει καταγγελία) . Προσωπικά με πήραν τηλ από τον Σαρακάκη και με ρώτησαν σε ποια αντιπροσωπεία θέλω να πάω να την αλλάξω. Τους είπα για την αντιπροσωπεία στην Κοζάνη και μ ενημερώσανε από την αντιπροσωπεία της Κοζάνης για την αλλαγή και κλείσαμε ραντεβού.

Αρέσει στον χρήστη DIG

10Καινούρια τουρμπίνα Empty Απ: Καινούρια τουρμπίνα Δευ Δεκ 26, 2022 6:29 pm

DIG



Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Για ποιον κινητήρα είναι αυτή η "ανάκληση"; Τον 1.8 ή τον 1.6 diesel;

Και πώς μπορώ να δώ εάν περιλαμβάνει και το δικό μου μοντέλο;
Στέλνω μνμ στον Σαρακάκη και του λέω σχετικά με την καταγγελία αυτή;

11Καινούρια τουρμπίνα Empty Απ: Καινούρια τουρμπίνα Δευ Δεκ 26, 2022 10:07 pm

sasasj

sasasj

Τον 1800 DIESEL 4N13 4WD.

Δεν γνωρίζω αν θα δεχτούνε με ένα απλό μήνυμα.

Δεν έχεις να χάσεις κάτι πάντως.

Αρέσει στον χρήστη DIG

12Καινούρια τουρμπίνα Empty Απ: Καινούρια τουρμπίνα Δευ Δεκ 26, 2022 10:47 pm

DIG



Θα κάνω μια ερώτηση και βλέπουμε, μιας και εγώ έχω τον 1.6 diesel.

Σε ευχαριστώ και πάλι.

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης