Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Hankook Dynapro HP2 RA33

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Hankook Dynapro HP2 RA33 Empty Hankook Dynapro HP2 RA33 Τετ Μάης 08, 2019 4:22 pm

georgeCM

georgeCM

Γεια σας παίδες!

Καιρός για αντικατάσταση των Michelin Latitude Tour, τα οποία συμπλήρωσαν 50.000χλμ. με το στανιό...

Αυτή την φορά επέλεξε από την μεσαία κατηγορία και αφού η BF Goodrich σταμάτησε το πολύ καλό g-grip, πήγα σε Hankkok...

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Hankook/Dynapro-HP2-RA33.htm

Hankook Dynapro HP2 RA33, σε 215/65/16 (επειδή ομάδα που κερδίζει δεν την αλλάζεις - εννοώ για την διάσταση) - 350€ set φορεμένα...

Πρώτες εντυπώσεις, πολύ καλές πάρα πολύ ήσυχο λάστιχο, προς το παρόν δεν το έχω ζορίσει ιδιαίτερα και περιμένω να δω την κατανάλωση (η οποία den δείχνει να μεταβάλλεται σε σχέση με τα Michelin).

Σε δυο - τρεις μήνες θα γίνει νέα ενημέρωση.

Καλό καλοκαίρι και καλά χιλιόμετρα σε όλους!

2Hankook Dynapro HP2 RA33 Empty Απ: Hankook Dynapro HP2 RA33 Κυρ Ιουν 23, 2019 6:45 pm

giler84

giler84

Ακομη περιμένουμε ... Καλο το λαστιχο?
georgeCM έγραψε:Γεια σας παίδες!

Καιρός για αντικατάσταση των Michelin Latitude Tour, τα οποία συμπλήρωσαν 50.000χλμ. με το στανιό...

Αυτή την φορά επέλεξε από την μεσαία κατηγορία και αφού η BF Goodrich σταμάτησε το πολύ καλό g-grip, πήγα σε Hankkok...

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Hankook/Dynapro-HP2-RA33.htm

Hankook Dynapro HP2 RA33, σε 215/65/16 (επειδή ομάδα που κερδίζει δεν την αλλάζεις - εννοώ για την διάσταση) - 350€ set φορεμένα...

Πρώτες εντυπώσεις, πολύ καλές πάρα πολύ ήσυχο λάστιχο, προς το παρόν δεν το έχω ζορίσει ιδιαίτερα και περιμένω να δω την κατανάλωση (η οποία den δείχνει να μεταβάλλεται σε σχέση με τα Michelin).

Σε δυο - τρεις μήνες θα γίνει νέα ενημέρωση.

Καλό καλοκαίρι και καλά χιλιόμετρα σε όλους!

3Hankook Dynapro HP2 RA33 Empty Απ: Hankook Dynapro HP2 RA33 Κυρ Ιουν 23, 2019 7:05 pm

georgeCM

georgeCM

Χαχαχα.... κάτσε ντε, ούτε μήνα δεν κλείσαμε ακόμα...😊
Τώρα θα "φάει" και ένα καλό ταξιδάκι Χαλκιδική, και μετά θα γράψω έκθεση...😊

4Hankook Dynapro HP2 RA33 Empty Απ: Hankook Dynapro HP2 RA33 Δευ Σεπ 16, 2019 4:35 pm

georgeCM

georgeCM

Μαζέψαμε αισίως 10.000χλμ. Πως φεύγουν έτσι τα άτιμα... Laughing

Ίσως είναι ακόμα νωρίς, αλλά μέχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος από την συμπεριφορά των ελαστικών σε όλες τις περιπτώσεις. Ιδιαίτερα όμως μου αρέσει η αθόρυβη κύλιση και ότι έχω λίγο καλύτερη κατανάλωση από ότι με τα Pirelli και τα Michelin.

5Hankook Dynapro HP2 RA33 Empty Απ: Hankook Dynapro HP2 RA33 Τρι Μαρ 30, 2021 4:14 pm

Spaek



georgeCM έγραψε:Μαζέψαμε αισίως 10.000χλμ. Πως φεύγουν έτσι τα άτιμα... Laughing

Ίσως είναι ακόμα νωρίς, αλλά μέχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος από την συμπεριφορά των ελαστικών σε όλες τις περιπτώσεις. Ιδιαίτερα όμως μου αρέσει η αθόρυβη κύλιση και ότι έχω λίγο καλύτερη κατανάλωση από ότι με τα Pirelli και τα Michelin.

Είσαι ευχαριστημένος μετά απο τόσο καιρό με τα Hankook; Τα εχεις δοκιμάσει σε λάσπη-χιόνι;

6Hankook Dynapro HP2 RA33 Empty Απ: Hankook Dynapro HP2 RA33 Τρι Μαρ 30, 2021 5:05 pm

georgeCM

georgeCM

Spaek έγραψε:
georgeCM έγραψε:Μαζέψαμε αισίως 10.000χλμ. Πως φεύγουν έτσι τα άτιμα... Laughing

Ίσως είναι ακόμα νωρίς, αλλά μέχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος από την συμπεριφορά των ελαστικών σε όλες τις περιπτώσεις. Ιδιαίτερα όμως μου αρέσει η αθόρυβη κύλιση και ότι έχω λίγο καλύτερη κατανάλωση από ότι με τα Pirelli και τα Michelin.

Είσαι ευχαριστημένος μετά απο τόσο καιρό με τα Hankook; Τα εχεις δοκιμάσει σε λάσπη-χιόνι;

Δεν τα έχω δοκιμάσει σε χιόνι ή λάσπη καθώς αλλάζω με ένα σετ χειμερινά ΔΕΚ-ΜΑΡ.

Σε νορμάλ συνθήκες μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος. Δεν δείχνουν ακόμα σημεία φθοράς αλλά είμαι κάτω από τις 20.000χλμ

7Hankook Dynapro HP2 RA33 Empty Απ: Hankook Dynapro HP2 RA33 Τετ Μαρ 31, 2021 2:08 am

Spaek



georgeCM έγραψε:
Spaek έγραψε:
georgeCM έγραψε:Μαζέψαμε αισίως 10.000χλμ. Πως φεύγουν έτσι τα άτιμα... Laughing

Ίσως είναι ακόμα νωρίς, αλλά μέχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος από την συμπεριφορά των ελαστικών σε όλες τις περιπτώσεις. Ιδιαίτερα όμως μου αρέσει η αθόρυβη κύλιση και ότι έχω λίγο καλύτερη κατανάλωση από ότι με τα Pirelli και τα Michelin.

Είσαι ευχαριστημένος μετά απο τόσο καιρό με τα Hankook; Τα εχεις δοκιμάσει σε λάσπη-χιόνι;

Δεν τα έχω δοκιμάσει σε χιόνι ή λάσπη καθώς αλλάζω με ένα σετ χειμερινά ΔΕΚ-ΜΑΡ.

Σε νορμάλ συνθήκες μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος. Δεν δείχνουν ακόμα σημεία φθοράς αλλά είμαι κάτω από τις 20.000χλμ
Απο κατανάλωση πως είναι; Χειμερινά ποιά φοράς;

8Hankook Dynapro HP2 RA33 Empty Απ: Hankook Dynapro HP2 RA33 Τετ Μαρ 31, 2021 3:40 pm

georgeCM

georgeCM

Spaek έγραψε:
georgeCM έγραψε:
Spaek έγραψε:
georgeCM έγραψε:Μαζέψαμε αισίως 10.000χλμ. Πως φεύγουν έτσι τα άτιμα... Laughing

Ίσως είναι ακόμα νωρίς, αλλά μέχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος από την συμπεριφορά των ελαστικών σε όλες τις περιπτώσεις. Ιδιαίτερα όμως μου αρέσει η αθόρυβη κύλιση και ότι έχω λίγο καλύτερη κατανάλωση από ότι με τα Pirelli και τα Michelin.

Είσαι ευχαριστημένος μετά απο τόσο καιρό με τα Hankook; Τα εχεις δοκιμάσει σε λάσπη-χιόνι;

Δεν τα έχω δοκιμάσει σε χιόνι ή λάσπη καθώς αλλάζω με ένα σετ χειμερινά ΔΕΚ-ΜΑΡ.

Σε νορμάλ συνθήκες μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος. Δεν δείχνουν ακόμα σημεία φθοράς αλλά είμαι κάτω από τις 20.000χλμ
Απο κατανάλωση πως είναι; Χειμερινά ποιά φοράς;

Κατανάλωση το ίδιο με τα MICHELIN LATITUDE, και λίγο καλύτερη από τα χειμερινά pirelli scorpion ice & snow (απίστευτα καλά ελαστικά)

Αρέσει στον χρήστη Spaek

9Hankook Dynapro HP2 RA33 Empty Απ: Hankook Dynapro HP2 RA33 Πεμ Απρ 01, 2021 3:41 pm

Chris84



Spaek έγραψε:
georgeCM έγραψε:Μαζέψαμε αισίως 10.000χλμ. Πως φεύγουν έτσι τα άτιμα... Laughing

Ίσως είναι ακόμα νωρίς, αλλά μέχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος από την συμπεριφορά των ελαστικών σε όλες τις περιπτώσεις. Ιδιαίτερα όμως μου αρέσει η αθόρυβη κύλιση και ότι έχω λίγο καλύτερη κατανάλωση από ότι με τα Pirelli και τα Michelin.

Είσαι ευχαριστημένος μετά απο τόσο καιρό με τα Hankook; Τα εχεις δοκιμάσει σε λάσπη-χιόνι;


Γεια σας παιδιά,

Έχω και εγώ τα hankook από Απρίλιο μέχρι Νοέμβριο και μια τετράδα χειμερινά Matador MP92 Sibir Snow suv για τους υπόλοιπους μήνες. Τα σχόλια για τα λάστιχα είναι υποκειμενικα γιατί αλλιώς το αντιλαμβάνεται ο καθένας μας και σε διαφορετικούς δρόμους κινούμαστε.

Πάντως συμφωνώ με τον georgeCM. Τα hankook είναι αθόρυβα, αγαπάνε ταξίδακια στον αυτοκινητόδρομο και η κατανάλωση είναι πολύ χαμηλή. Σε στεγνό χωματόδρομο με τέρμα Δευτέρα - τρίτη και τετρακίνηση είχα πρόσφυση πάντα. Όταν πέφτει σε λακούβα θα ήθελα λίγο περισσότερη άνεση.

Σε σχέση με τα matador σε άσφαλτο υπερέχουν σε
- φρενάρισμα (αισθητό κάθε φορά που θα χρειαστεί να φρενάρουμε λίγο παραπάνω)
- κατανάλωση, ένα λίτρο στα εκατό σίγουρα.
- θόρυβο
- Κράτημα σε στεγνό και βρεγμένο (δεν εννοώ ότι τα hankook είναι για να στρίβεις με τερμα γκαζι)

Τα matador μου φαίνονται ότι έχουν καλύτερη άνεση στις λακούβες και φυσικά καλύτερη συμπεριφορά σε κρύο καιρό (-10 έως 10 βαθμούς κελσίου) και χιόνι.

Ελπίζω να βοήθησα. Το αμάξι είναι 1.6 diesel 4x4 με διαστάσεις 215/70/16.

10Hankook Dynapro HP2 RA33 Empty Απ: Hankook Dynapro HP2 RA33 Παρ Απρ 02, 2021 4:37 pm

Spaek



Chris84 έγραψε:
Γεια σας παιδιά,

Έχω και εγώ τα hankook από Απρίλιο μέχρι Νοέμβριο και μια τετράδα χειμερινά Matador MP92 Sibir Snow suv για τους υπόλοιπους μήνες. Τα σχόλια για τα λάστιχα είναι υποκειμενικα γιατί αλλιώς το αντιλαμβάνεται ο καθένας μας και σε διαφορετικούς δρόμους κινούμαστε.

Πάντως συμφωνώ με τον georgeCM. Τα hankook είναι αθόρυβα, αγαπάνε ταξίδακια στον αυτοκινητόδρομο και η κατανάλωση είναι πολύ χαμηλή. Σε στεγνό χωματόδρομο με τέρμα Δευτέρα - τρίτη και τετρακίνηση είχα πρόσφυση πάντα. Όταν πέφτει σε λακούβα θα ήθελα λίγο περισσότερη άνεση.

Σε σχέση με τα matador σε άσφαλτο υπερέχουν σε
- φρενάρισμα (αισθητό κάθε φορά που θα χρειαστεί να φρενάρουμε λίγο παραπάνω)
- κατανάλωση, ένα λίτρο στα εκατό σίγουρα.
- θόρυβο
- Κράτημα σε στεγνό και βρεγμένο (δεν εννοώ ότι τα hankook είναι για να στρίβεις με τερμα γκαζι)

Τα matador μου φαίνονται ότι έχουν καλύτερη άνεση στις λακούβες και φυσικά καλύτερη συμπεριφορά σε κρύο καιρό (-10 έως 10 βαθμούς κελσίου) και χιόνι.

Ελπίζω να βοήθησα. Το αμάξι είναι 1.6  diesel 4x4 με διαστάσεις 215/70/16.

Σε λάσπες τα εχεις δοκιμάσει τα Hankοok; Γιατι λένε οτι ειναι M+S

11Hankook Dynapro HP2 RA33 Empty Απ: Hankook Dynapro HP2 RA33 Παρ Απρ 02, 2021 5:40 pm

Chris84



Spaek έγραψε:
Chris84 έγραψε:
Γεια σας παιδιά,

Έχω και εγώ τα hankook από Απρίλιο μέχρι Νοέμβριο και μια τετράδα χειμερινά Matador MP92 Sibir Snow suv για τους υπόλοιπους μήνες. Τα σχόλια για τα λάστιχα είναι υποκειμενικα γιατί αλλιώς το αντιλαμβάνεται ο καθένας μας και σε διαφορετικούς δρόμους κινούμαστε.

Πάντως συμφωνώ με τον georgeCM. Τα hankook είναι αθόρυβα, αγαπάνε ταξίδακια στον αυτοκινητόδρομο και η κατανάλωση είναι πολύ χαμηλή. Σε στεγνό χωματόδρομο με τέρμα Δευτέρα - τρίτη και τετρακίνηση είχα πρόσφυση πάντα. Όταν πέφτει σε λακούβα θα ήθελα λίγο περισσότερη άνεση.

Σε σχέση με τα matador σε άσφαλτο υπερέχουν σε
- φρενάρισμα (αισθητό κάθε φορά που θα χρειαστεί να φρενάρουμε λίγο παραπάνω)
- κατανάλωση, ένα λίτρο στα εκατό σίγουρα.
- θόρυβο
- Κράτημα σε στεγνό και βρεγμένο (δεν εννοώ ότι τα hankook είναι για να στρίβεις με τερμα γκαζι)

Τα matador μου φαίνονται ότι έχουν καλύτερη άνεση στις λακούβες και φυσικά καλύτερη συμπεριφορά σε κρύο καιρό (-10 έως 10 βαθμούς κελσίου) και χιόνι.

Ελπίζω να βοήθησα. Το αμάξι είναι 1.6  diesel 4x4 με διαστάσεις 215/70/16.

Σε λάσπες τα εχεις δοκιμάσει τα Hankοok; Γιατι λένε οτι ειναι M+S

Σε λάσπες που λες ""περνάω δεν περνάω" δεν τα έχω δοκιμάσει. Έχω περάσει σε λασποδρομους νορμάλ χωρίς να έχω πρόβλημα αλλά και χωρίς να υπάρχει δυσκολία. Ναι όντως είναι Μ+S αλλά η χάραξη του πέλματος νομίζω δεν το δικαιολογεί.

12Hankook Dynapro HP2 RA33 Empty Απ: Hankook Dynapro HP2 RA33 Παρ Απρ 02, 2021 8:15 pm

Spaek



Σε λάσπες που λες ""περνάω δεν περνάω" δεν τα έχω δοκιμάσει. Έχω περάσει σε λασποδρομους νορμάλ χωρίς να έχω πρόβλημα αλλά και χωρίς να υπάρχει δυσκολία. Ναι όντως είναι Μ+S αλλά η χάραξη του πέλματος νομίζω δεν το δικαιολογεί. [/quote]

Και εγω γι αυτο ρωταω γιατι οταν ειδα οτι ειναι M+S αυτη η χάραξη το διπλοτσεκαρα μην ειναι λαθος Shocked . Πιστευω οτι ισως μπουκώνουν γρηγορα με αυτο το πελμα γιατι εαν δεν μπουκωνουν είναι εκπληκτικός σχεδιασμός Exclamation

13Hankook Dynapro HP2 RA33 Empty Απ: Hankook Dynapro HP2 RA33 Σαβ Απρ 03, 2021 5:45 pm

sasasj

sasasj

Το M+S δεν λέει και πολλά σαν σήμα γιατί και τα continental lx2 που φοράω (τα είχα πάρει για ενδιάμεσο χειμωνιάτικο σύμφωνα με το πέλμα) έχει γραφεί m+s και το χαρακτηρίζουν σαν καλοκαιρινό.
Συγκεκριμένα, το m+s το έχει με μικρό σήμα και όχι μεγάλο όπως το έχουν συνήθως τα χειμωνιάτικα λάστιχα.
Σίγουρα ένα ελαστικό με περισσότερη χάραξη στο πέλμα του κάνει καλύτερη δουλειά σε λάσπη και χιόνι αλλά παίζει ρόλο και η σύνθεση της γόμας.
Όλο το χειμώνα φέτος με χιόνι και παγωνιά καλά πήγε αλλά με προσοχή και δεύτερες σκέψεις σε κάποια σημεία.

Αρέσει στον χρήστη Chris84

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης