Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Matador MP72 Izzarda A/T 2

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Matador MP72 Izzarda A/T 2 Empty Matador MP72 Izzarda A/T 2 Σαβ Φεβ 24, 2018 11:31 am

sasasj

sasasj

Καλημέρα με ένα άλλο λαστιχο υποψήφιο για δοκιμή στο μέλλον. Δεν το ξερω και δεν το εψαξα αλλα το ειδα απο κοντά σε αυτοκινητο που ηρθε στη δουλεια και μου άρεσε απο εμφάνιση (άγριο μου φαίνεται).

Έχει κανεις κατι να δηλώσει;

Matador MP72 Izzarda A/T 2 20170210

2Matador MP72 Izzarda A/T 2 Empty Απ: Matador MP72 Izzarda A/T 2 Σαβ Φεβ 24, 2018 10:44 pm

thanos_67

thanos_67

sasasj έγραψε:Καλημέρα με ένα άλλο λαστιχο υποψήφιο για δοκιμή στο μέλλον. Δεν το ξερω και δεν το εψαξα αλλα το ειδα απο κοντά σε αυτοκινητο που ηρθε στη δουλεια και μου άρεσε απο εμφάνιση (άγριο μου φαίνεται).

Έχει κανεις κατι να δηλώσει;

Matador MP72 Izzarda A/T 2 20170210
θα επαναλαβω...αμα η ασφαλεια σου (σωματικη και υλικη) περιορι<εται στο εμφανισιακο, καλοφορετα....εχεις διαβασει κριτκες για αυτα?

3Matador MP72 Izzarda A/T 2 Empty Απ: Matador MP72 Izzarda A/T 2 Κυρ Φεβ 25, 2018 9:06 am

SamAir77

SamAir77

δεν νομιζω να ειναι ενταξη στη βροχη κλπ.
γενικα να δεν ειμαι υπερ δευτεροκλασατων ελαστικων και επιδει τα πιο off road ελαστηκα δεν εχουν και την καλυτερη προσφυση στα νορμαλ και ειδικα σε ψηλες ταχυτητες, εγω θα πηγαινα στα επωνυμα.
ξερω πως ειναι αρκετα πιο ακριβα αλλα αξιζει για την ασφαλεια σου, οπως αναφερει και ο Θανος.
δοκιμασε τα michelin latitude cross , geolandar g015 κλπ κλπ. δοκιμασμενα και οριακα μεχρι οτι χειροτερο μπορεις να βαλεις.
απο κει περα εσυ ξερεις πως οδηγεις και τι αναγκες εχεις.
(αν θες γνωμες για τα παταπανω ελαστηκα με ρωτας.)

καλημερα!!!!

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

4Matador MP72 Izzarda A/T 2 Empty Απ: Matador MP72 Izzarda A/T 2 Κυρ Φεβ 25, 2018 9:28 am

thanos_67

thanos_67

SamAir77 έγραψε:δεν νομιζω να ειναι ενταξη στη βροχη κλπ.
γενικα να δεν ειμαι υπερ δευτεροκλασατων ελαστικων και επιδει τα πιο off road ελαστηκα δεν εχουν και την καλυτερη προσφυση στα νορμαλ και ειδικα σε ψηλες ταχυτητες, εγω θα πηγαινα στα επωνυμα.
ξερω πως ειναι αρκετα πιο ακριβα αλλα αξιζει για την ασφαλεια σου, οπως αναφερει και ο Θανος.
δοκιμασε τα michelin latitude cross , geolandar g015 κλπ κλπ. δοκιμασμενα και οριακα μεχρι οτι χειροτερο μπορεις να βαλεις.
απο κει περα εσυ ξερεις πως οδηγεις και τι αναγκες εχεις.
(αν θες γνωμες για τα παταπανω ελαστηκα με ρωτας.)

καλημερα!!!!
καταναλωση F, φρεναρισμα Ε, 72 db.... ουδεν σχολιο....τουλαχιστον αν θελεις να πεσεις τοσο σε χαρακτηριτικα ελαστικου παρε ενα BF GOODRICH, δοκιμασμενη συνταγη για χωμα....

5Matador MP72 Izzarda A/T 2 Empty Απ: Matador MP72 Izzarda A/T 2 Κυρ Φεβ 25, 2018 9:37 am

SamAir77

SamAir77

thanos_67 έγραψε:
SamAir77 έγραψε:δεν νομιζω να ειναι ενταξη στη βροχη κλπ.
γενικα να δεν ειμαι υπερ δευτεροκλασατων ελαστικων και επιδει τα πιο off road ελαστηκα δεν εχουν και την καλυτερη προσφυση στα νορμαλ και ειδικα σε ψηλες ταχυτητες, εγω θα πηγαινα στα επωνυμα.
ξερω πως ειναι αρκετα πιο ακριβα αλλα αξιζει για την ασφαλεια σου, οπως αναφερει και ο Θανος.
δοκιμασε τα michelin latitude cross , geolandar g015 κλπ κλπ. δοκιμασμενα και οριακα μεχρι οτι χειροτερο μπορεις να βαλεις.
απο κει περα εσυ ξερεις πως οδηγεις και τι αναγκες εχεις.
(αν θες γνωμες για τα παταπανω ελαστηκα με ρωτας.)

καλημερα!!!!
καταναλωση F, φρεναρισμα Ε, 72 db.... ουδεν σχολιο....τουλαχιστον αν θελεις να πεσεις τοσο σε χαρακτηριτικα ελαστικου παρε ενα BF GOODRICH, δοκιμασμενη συνταγη για χωμα....

ξερεις τι Θανο, δεν ειναι μονο αυτο. αλλο ειναι F σε λαστιχο 50/50 αλλο σε 70/30 και αλλο σε 100%. ετσι διαβασα καπου.

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

6Matador MP72 Izzarda A/T 2 Empty Απ: Matador MP72 Izzarda A/T 2 Κυρ Φεβ 25, 2018 12:43 pm

thanos_67

thanos_67

SamAir77 έγραψε:
thanos_67 έγραψε:
SamAir77 έγραψε:δεν νομιζω να ειναι ενταξη στη βροχη κλπ.
γενικα να δεν ειμαι υπερ δευτεροκλασατων ελαστικων και επιδει τα πιο off road ελαστηκα δεν εχουν και την καλυτερη προσφυση στα νορμαλ και ειδικα σε ψηλες ταχυτητες, εγω θα πηγαινα στα επωνυμα.
ξερω πως ειναι αρκετα πιο ακριβα αλλα αξιζει για την ασφαλεια σου, οπως αναφερει και ο Θανος.
δοκιμασε τα michelin latitude cross , geolandar g015 κλπ κλπ. δοκιμασμενα και οριακα μεχρι οτι χειροτερο μπορεις να βαλεις.
απο κει περα εσυ ξερεις πως οδηγεις και τι αναγκες εχεις.
(αν θες γνωμες για τα παταπανω ελαστηκα με ρωτας.)

καλημερα!!!!
καταναλωση F, φρεναρισμα Ε, 72 db.... ουδεν σχολιο....τουλαχιστον αν θελεις να πεσεις τοσο σε χαρακτηριτικα ελαστικου παρε ενα BF GOODRICH, δοκιμασμενη συνταγη για χωμα....

ξερεις τι Θανο, δεν ειναι μονο αυτο. αλλο ειναι F σε λαστιχο 50/50 αλλο σε 70/30 και αλλο σε 100%. ετσι διαβασα καπου.
δεν νομιζω να ισχυει αυτο...τα συγκριτκα βασει οδηγιας αφορουν ομοειδη αγαθα, δλδ εχουν τυποποιημενες μετρησεις για καθε ειδος ελαστικου και εκει πανω τεσταρουν το προσκομιζομενο απο την καθε εταιρεια..αρα oi χαρακρηρισμοι ειναι απολυτως συγκρισιμοι...φαντασου που εχει φτασει το επιπεδο των λαστιχαδων στην Ελλαδα, που οταν εψαχνα για λαστιχα ειχα βρει 215/65/17 με 50 ευρα....παιρνω τηλ τον μαστορακο, υπαρχουν ετοιμοπραδοτα κλπ κλπ...πριν κλεισω με ρωταει..σε τι αμαξι θα τα βαλεις? Σε ASX , ΤΟΥ ΛΕΩ....αυτο δεν ειναι τζιποειδες? ρωταει..ΝΑΙ του λεω....φιλε αστο, φυλακη δεν παω, τα λαστιχα που λεμε τοση ωρα δεν ειναι για αυτο το αυτοκινητο, πρεπει να εχουν δεικτη 96 αν θυμαμαι καλα μου λεει....οποτε, μπιρι μπιρι (ψαχνει τιμες) για το δικο σου σε αυτες τις διαστασεις ξεκιναμε απο 120.....ιδιες διαστασεις ιδια μαρκα.....και επειδη το κοιταξα απο περιεργεια, αλλα στοιχεια ειχε το χαμηλου φορτιου και αλλα το 96αρι.....

7Matador MP72 Izzarda A/T 2 Empty Απ: Matador MP72 Izzarda A/T 2 Κυρ Φεβ 25, 2018 5:23 pm

sasasj

sasasj

Όπως εγραψα και στην αρχή δεν τα έψαξα για να δω λεπτομεριες και χαρακτηριστικά. Σαν εμφανιση μου άρεσε και πιστευω θα σκάβουν σε εκτός δρόμου τερέν.

Θα ήθελα να τα δοκιμάσω παρ όλο που δεν εχουν καλα χαρακτηριστικά για να εχω γενική εικονα σε λάστιχα.

Οταν αργότερα ειμαι για αλλαγή θα τα κοιταξω ολα και αναλογα θα πράξω.

Ευχαριστώ για τις προτάσεις και τις πληροφορίες σας!

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης