Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Κεραμική προστασία χρώματος στο ASX!!

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

johnpano

johnpano

Κεραμική επίστρωση για προστασία από την ηλιακή ακτινοβολία, την όξινη βροχή, τις κουτσουλιές πουλιών, το ρετσίνι, τα καυσαέρια, καθώς και από τις ψιλές γρατζουνιές που προκαλούνται στο χρώμα από το πλύσιμο ειδικά σε βούρτσες πληντυρίων (αράχνη).

Με γραπτή εγγύηση 5 ετών.

Το χρώμα παραμένει όπως την ημέρα της εφαρμογής, γι αυτό συνίσταται ιδίως σε καινούρια αυτοκίνητα. Για αυτοκίνητα με ταλαιπωρημένο χρώμα χρειάζεται, για να έχει όμορφο αποτέλεσμα, επιδιόρθωση χρώματος ή γυάλισμα, ανάλογα την κατάσταση του χρώματος.

Στο δικό μου αμάξι το αποτέλεσμα ήταν εκτός από την αφή, (απλά βελούδινη αίσθηση), πολύ γυαλιστερές επιφάνειες σαν καθρέφτης και μια αίσθηση πραγματικά κρυστάλλινου αποτελέσματος. Πολύ καθαρό χρώμα!!

Σε αντίθεση με το κέρωμα που έβγαζε έντονη γυαλάδα και wet look αποτέλεσμα.
Επίσης για 5 χρόνια δε χρειάζεται τίποτα άλλο εκτός από σωστό πλύσιμο.
Η κεραμική επίστρωση δεν αφαιρείται με κανένα χημικό, ούτε καν με ασετόν κλπ, παρά μόνο με χοντρή αλοιφή γυαλίσματος και αλοιφαδόρο.

Να και λινκ της εταιρείας: Williams F1 ceramic coat

φωτό από το αμάξι:

[img]Κεραμική προστασία χρώματος στο ASX!! Th_IMG_2964_zpsf9076f9f[/img]

[img]
Κεραμική προστασία χρώματος στο ASX!! Th_IMG_2997_zpsf7f17647
[/img]

[img]
Κεραμική προστασία χρώματος στο ASX!! Th_IMG_3018_zpsa55962fd
[/img]

[img]Κεραμική προστασία χρώματος στο ASX!! Th_IMG_2991_zps05c9c2d0[/img]

[img]Κεραμική προστασία χρώματος στο ASX!! Th_IMG_2963_zpsf009ef3e[/img]

[img]Κεραμική προστασία χρώματος στο ASX!! Th_IMG_2969_zps9154d2eb[/img]

[img]Κεραμική προστασία χρώματος στο ASX!! Th_IMG_3005_zpsd8657b0d[/img]

https://www.facebook.com/woodandust/

Λαμπρος bren

Λαμπρος bren

φοβερο αποτελεσμα!!! Smile

https://www.facebook.com/labros.mivec

kwon

kwon

Oλα καλα ολα ωραια....αλλα κοστος...πουθενα!!

johnpano

johnpano

kwon έγραψε:Oλα καλα ολα ωραια....αλλα κοστος...πουθενα!!

Έχεις δίκιο φίλε KWON, παράληψή μου!

Η τιμή για την κεραμική επίστρωση ειναι 350€ .
Αν το αμάξι χρειάζεται και γυαλισμα χρεώνεται φυσικά έξτρα, ανάλογα με το τι θα κανεις.

Η εφαρμογή γίνεται μόνο απο επίσημους εφαρμοστές οι οποίοι αναφέρονται στο site.

https://www.facebook.com/woodandust/

Achalast

Achalast

johnpano έγραψε:
kwon έγραψε:Oλα καλα ολα ωραια....αλλα κοστος...πουθενα!!

Έχεις δίκιο φίλε KWON, παράληψή μου!

Η τιμή για την κεραμική επίστρωση ειναι 350€ .
Αν το αμάξι χρειάζεται και γυαλισμα χρεώνεται φυσικά έξτρα, ανάλογα με το τι θα κανεις.

Η εφαρμογή γίνεται μόνο απο επίσημους εφαρμοστές οι οποίοι αναφέρονται στο site.

ΤΡΟΜΕΡΟ αποτελεσμα αλλα ακομη προσπαθω να συνελθω απο την τιμη που ανεφερες... Shocked πολυ ακριβο ρε συ john.Σιγουρα μπορει να το αξιζει αλλα στις μερες μας ειναι πολυτελεια Sad

kwon

kwon

Achalast έγραψε:
johnpano έγραψε:
kwon έγραψε:Oλα καλα ολα ωραια....αλλα κοστος...πουθενα!!

Έχεις δίκιο φίλε KWON, παράληψή μου!

Η τιμή για την κεραμική επίστρωση ειναι 350€ .
Αν το αμάξι χρειάζεται και γυαλισμα χρεώνεται φυσικά έξτρα, ανάλογα με το τι θα κανεις.

Η εφαρμογή γίνεται μόνο απο επίσημους εφαρμοστές οι οποίοι αναφέρονται στο site.

ΤΡΟΜΕΡΟ αποτελεσμα αλλα ακομη προσπαθω να συνελθω απο την τιμη που ανεφερες... Shocked πολυ ακριβο ρε συ john.Σιγουρα μπορει να το αξιζει αλλα στις μερες μας ειναι πολυτελεια Sad

Ετσι ακριβως....

johnpano

johnpano

Σίγουρα είναι πολλά τα λεφτά, συμφωνώ.
Αλλά επειδή δεν έχω γκαράζ κ το αμάξι κινείται συνεχώς, ήθελα να το προστατεύσω όσο μπορώ.

Βέβαια παίζει ρόλο και το ότι μου το εφάρμοσε ο αδερφός μου στο δικό του πλυντήριο, οπότε έχω και μια διευκόλυνση στο οικονομικό... Wink

Είναι νομίζω αρκετά άτομα που δεν γνωρίζουν καν την ύπαρξη αυτού του υλικού, όπως βέβαια κι εγώ πριν από λίγο καιρό, γι αυτό και το πόσταρα.

https://www.facebook.com/woodandust/

kwon

kwon

Και καλά έκανες που το έθιξες σαν θέμα.Προσωπικά το βρήκα αρκετά ενδιαφέρον και δεν το γνώριζα. Απλως η τιμή μου έκοψε τα φτερά Sad Άτιμη κενωνια.....

Achalast

Achalast

kwon έγραψε:Και καλά έκανες που το έθιξες σαν θέμα.Προσωπικά το βρήκα αρκετά ενδιαφέρον και δεν το γνώριζα. Απλως η τιμή μου έκοψε τα φτερά Sad Άτιμη κενωνια.....
+1000

MessengerASX



Γενικά η αντοχή των κεραμικών υλικών είναι τεράστια.
Αλλά μάλλον η τιμή είναι απλησίαστη λόγω Williams F1.
Η χημική εταιρεία που το βγάζει θα το δίνει πολύ φτηνότερα χωρίς αυτό...

Τώρα πως γίνεται κεραμικό σε μπουκαλάκι δεν ξέρω.

Αξίζει τον κόπο ένα ψάξιμο...

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης