Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Εγκατάσταση LED (Ειδοποίηση έναρξης διαδικασίας αναγγένησης φίλτρου DPF)

+2
Giannismicky
SamAir77
6 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

SamAir77

SamAir77

Giannismicky έγραψε:Κοζανη παντως αλλαξα λαδια-φιλτρο  το καλοκαιρι και ηταν πολυ οκ τα παιδια εκει.. Τους εδωσα και τη πατεντα απο το φορουμ για το λεντακι οταν κανει καθαρισμο το dpf  (το εχω κανει και ειναι must..)

λεντακι? για πες!!! Very Happy

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

Giannismicky

Giannismicky

Το ειχε αναφερει καποιος στο forum οτι το εκαναν στο ξενο asx forum. .. Το ψαχνω και στο δινω link

Giannismicky

Giannismicky



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Giannismicky στις Τετ Απρ 14, 2021 11:39 pm, 1 φορά

SamAir77

SamAir77

ΕΔΩ ΤΑ ΚΑΛΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΑ !!!!
προοθηση απο το mail που μου εστειλε ο φιλος Giannismicky.

thanks Giannis Laughing Εγκατάσταση LED (Ειδοποίηση έναρξης διαδικασίας αναγγένησης φίλτρου DPF) 19092010
Εγκατάσταση LED (Ειδοποίηση έναρξης διαδικασίας αναγγένησης φίλτρου DPF) Conect10
Εγκατάσταση LED (Ειδοποίηση έναρξης διαδικασίας αναγγένησης φίλτρου DPF) Conect11
Εγκατάσταση LED (Ειδοποίηση έναρξης διαδικασίας αναγγένησης φίλτρου DPF) Conect12

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

SamAir77

SamAir77

Εγκατάσταση LED (Ειδοποίηση έναρξης διαδικασίας αναγγένησης φίλτρου DPF) Esquem10

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

patsi

patsi

Παιδιά τελικά το led έτσι ώστε να γνωρίζουμε την έναρξη αναγέννησης κάνει δουλειά, γιατί σκέφτομαι να το βάλω.

klrs

klrs

patsi έγραψε:Παιδιά τελικά το led έτσι ώστε να γνωρίζουμε την έναρξη αναγέννησης κάνει δουλειά, γιατί σκέφτομαι να το βάλω.


οχι απλα κανει δουλεια.. ειναι σουπερ! δεν χανεις δευτερολεπτο ουτε απο την αρχη αναγεννησης ουτε απο το πραγματικο τελος της. εγω για παραδειγμα οταν καταλαβαινα οτι εκανε αναγεννηση, κεθε τοσο αφηνα το πενταλ του γκαζιου για να δω αν τελειωσε. τωρα πια δεν το αφηνω μεχρι να τελειωσει η αναγεννηση. αυτο εχει σαν αποτελεσμα πιο γρηγορο και πιο σωστο καθαρισμο του dpf... μη χανεις χρονο bounce bounce

patsi

patsi

klrs έγραψε:
patsi έγραψε:Παιδιά τελικά το led έτσι ώστε να γνωρίζουμε την έναρξη αναγέννησης κάνει δουλειά, γιατί σκέφτομαι να το βάλω.


οχι απλα κανει δουλεια.. ειναι σουπερ!  δεν χανεις δευτερολεπτο ουτε απο την αρχη αναγεννησης ουτε απο το πραγματικο τελος της. εγω για παραδειγμα οταν καταλαβαινα οτι εκανε αναγεννηση, κεθε τοσο αφηνα το πενταλ του γκαζιου για να δω αν τελειωσε. τωρα πια δεν το αφηνω μεχρι να τελειωσει η αναγεννηση. αυτο εχει σαν αποτελεσμα πιο γρηγορο και πιο σωστο καθαρισμο του dpf... μη χανεις χρονο bounce bounce

Θα πάω στον ηλεκτρολόγο αύριο. Δεν νομίζω ότι πλην της συνδεσμολογίας που αναρτήθηκε πιο πάνω να χρειάζεται κάτι άλλο?

klrs

klrs

[quote="patsi"]
klrs έγραψε:
patsi έγραψε:Παιδιά τελικά το led έτσι ώστε να γνωρίζουμε την έναρξη αναγέννησης κάνει δουλειά, γιατί σκέφτομαι να το βάλω.


οχι απλα κανει δουλεια.. ειναι σουπερ!  δεν χανεις δευτερολεπτο ουτε απο την αρχη αναγεννησης ουτε απο το πραγματικο τελος της. εγω για παραδειγμα οταν καταλαβαινα οτι εκανε αναγεννηση, κεθε τοσο αφηνα το πενταλ του γκαζιου για να δω αν τελειωσε. τωρα πια δεν το αφηνω μεχρι να τελειωσει η αναγεννηση. αυτο εχει σαν αποτελεσμα πιο γρηγορο και πιο σωστο καθαρισμο του dpf... μη χανεις χρονο bounce bounce

Θα πάω στον ηλεκτρολόγο αύριο. Δεν νομίζω ότι πλην της συνδεσμολογίας που αναρτήθηκε πιο πάνω να χρειάζεται κάτι άλλο?[/quote
καντο μονο σου δεν ειναι τιποτα. μολις βγαλεις το πλαστικο στο σημειο που ανοιγουμε το καπο της μηχανης θα δεις τις φυσες μπροστα σου. τα χρωματα ειναι μοναδικα δεν γινεται να κανεις λαθος με λιγη προσοχη. ενα λεντ θα παρεις με το χρωμα που σου αρεσει και μια αντισταση για να μην καιγεται το λεντ και θα το κολλησεις στο ενα πινακι του λεντ (οποιο θες δεν παιζει ρολο). μονο μην μπαιρδεψεις το (+ - ) γιατι απλα δεν θα αναβει. οτι θες στειλε bounce bounce

Giannismicky

Giannismicky

klrs έγραψε:
patsi έγραψε:
klrs έγραψε:
patsi έγραψε:Παιδιά τελικά το led έτσι ώστε να γνωρίζουμε την έναρξη αναγέννησης κάνει δουλειά, γιατί σκέφτομαι να το βάλω.


οχι απλα κανει δουλεια.. ειναι σουπερ!  δεν χανεις δευτερολεπτο ουτε απο την αρχη αναγεννησης ουτε απο το πραγματικο τελος της. εγω για παραδειγμα οταν καταλαβαινα οτι εκανε αναγεννηση, κεθε τοσο αφηνα το πενταλ του γκαζιου για να δω αν τελειωσε. τωρα πια δεν το αφηνω μεχρι να τελειωσει η αναγεννηση. αυτο εχει σαν αποτελεσμα πιο γρηγορο και πιο σωστο καθαρισμο του dpf... μη χανεις χρονο bounce bounce

Θα πάω στον ηλεκτρολόγο αύριο. Δεν νομίζω ότι πλην της συνδεσμολογίας που αναρτήθηκε πιο πάνω να χρειάζεται κάτι άλλο?[/quote
καντο μονο σου δεν ειναι τιποτα. μολις βγαλεις το πλαστικο στο σημειο που ανοιγουμε το καπο της μηχανης θα δεις τις φυσες μπροστα σου. τα χρωματα ειναι μοναδικα δεν γινεται να κανεις λαθος με λιγη προσοχη. ενα λεντ θα παρεις με το χρωμα που σου αρεσει και μια αντισταση για να μην καιγεται το λεντ και θα το κολλησεις στο ενα πινακι του λεντ (οποιο θες δεν παιζει ρολο). μονο μην μπαιρδεψεις το  (+ - ) γιατι απλα δεν θα αναβει. οτι θες στειλε bounce bounce

Μονο να σημειωσω οτι οταν κανει καθαρισμο, αναβει ΜΟΝΟ το led που βαλαμε..
Υπαρχει περιπτωση να αναψει το led μαζι με την ενδειξη αντιστασης τζαμιου.. Τοτε ΔΕΝ κανει αναγεννηση..

patsi

patsi

Giannismicky έγραψε:
klrs έγραψε:
patsi έγραψε:
klrs έγραψε:
patsi έγραψε:Παιδιά τελικά το led έτσι ώστε να γνωρίζουμε την έναρξη αναγέννησης κάνει δουλειά, γιατί σκέφτομαι να το βάλω.


οχι απλα κανει δουλεια.. ειναι σουπερ!  δεν χανεις δευτερολεπτο ουτε απο την αρχη αναγεννησης ουτε απο το πραγματικο τελος της. εγω για παραδειγμα οταν καταλαβαινα οτι εκανε αναγεννηση, κεθε τοσο αφηνα το πενταλ του γκαζιου για να δω αν τελειωσε. τωρα πια δεν το αφηνω μεχρι να τελειωσει η αναγεννηση. αυτο εχει σαν αποτελεσμα πιο γρηγορο και πιο σωστο καθαρισμο του dpf... μη χανεις χρονο bounce bounce

Θα πάω στον ηλεκτρολόγο αύριο. Δεν νομίζω ότι πλην της συνδεσμολογίας που αναρτήθηκε πιο πάνω να χρειάζεται κάτι άλλο?[/quote
καντο μονο σου δεν ειναι τιποτα. μολις βγαλεις το πλαστικο στο σημειο που ανοιγουμε το καπο της μηχανης θα δεις τις φυσες μπροστα σου. τα χρωματα ειναι μοναδικα δεν γινεται να κανεις λαθος με λιγη προσοχη. ενα λεντ θα παρεις με το χρωμα που σου αρεσει και μια αντισταση για να μην καιγεται το λεντ και θα το κολλησεις στο ενα πινακι του λεντ (οποιο θες δεν παιζει ρολο). μονο μην μπαιρδεψεις το  (+ - ) γιατι απλα δεν θα αναβει. οτι θες στειλε bounce bounce

Μονο να σημειωσω οτι οταν κανει καθαρισμο, αναβει ΜΟΝΟ το led που βαλαμε..
Υπαρχει περιπτωση να αναψει το led μαζι με την ενδειξη  αντιστασης τζαμιου.. Τοτε ΔΕΝ κανει αναγεννηση..  

Σε ευχαριστώ θα σε ενημερώσω.

sasasj

sasasj

Προχτές έβαλα και εγώ! Το πρωί μου έκανε αναγέννηση, το απόγευμα πηγα το έβαλα.
Περιμένω πότε θα ξανακάνει να δω αν δουλέψει (μακάρι να μην κάνει καμιά φορά απο δω και πέρα!)

sasasj

sasasj

Χτές που γυρνούσα απο ταξίδι μισής ώρας σε διάρκεια, λιγο πριν μπώ στην πόλη μου άναψε το led. Ώπ λέω έχουμε αναγγένηση!
Πιάνω τον μακρύ δρόμο για να την κάνει και λίγο παρακάτω με πιάνει φανάρι. Μέχρι να ξεκινήσω έσβησε το led.

Να υποθέσω οτι ολοκληρώθηκε μιας που ηταν ζεστο το αμάξι, ή το έκοψε στην μέση;

Ούτε μετά απο λίγο ξαναέκανε αναγέννηση, ούτε σήμερα.

Giannismicky

Giannismicky

Εχω γραψει οτι αν αναψει αυτοματα η αντισταση του τζαμιου (αναψει το φωτακι στο κουμπι) και ταυτοχρονα μας αναψει και το led, δεν κανει αναγεννηση.. Αναγεννηση κανει οταν αναψει μονο το led που βαλαμε.
Θυμασαι αν αναψαν και τα 2?
Ισως ξεκινησε αλλα το μετανιωσε Smile

Αρέσει στον χρήστη Mixalis13

sasasj

sasasj

Το λαμπάκι γιατι να ανάψει απο την αντισταση του τζαμιού; Απο μονη της θα ανάψει η αντίσταση;

Είχα οτι ειχε και κατανάλωση χωρις γκάζι. Ειχε όλα τα συμπτώματα για αναγέννηση. Ξεκίνησε αλλα δεν ξερω τι εκανε στην πορεία!

Μήπως εχει καμια πατέντα να βαλουμε ledακι για να ξερουμε οταν ολοκληρώνεται σωστα η αναγέννηση ή όχι; Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Giannismicky

Giannismicky

Δεν σου εχει τυχει ποτε οταν εχεις τον διακοπτη στο auto, (αυτον που ειναι και η αντισταση τζαμιου) να αναψει αυτοματα η αντισταση να ξεθαμπωσει το τζαμι?

sasasj

sasasj

Giannismicky έγραψε:Δεν σου εχει τυχει ποτε οταν εχεις τον διακοπτη στο auto, (αυτον που ειναι και η αντισταση τζαμιου) να αναψει αυτοματα η αντισταση να ξεθαμπωσει  το τζαμι?

Όχι δεν έχει τυχει να το έχω στο auto τους αεραγωγούς (παρμπρίζ, πόδια, ταμπλό κλπ) και να ανάψει μονη της η αντισταη για το πίσω τζάμι. Πάντα το άναβα μόνος μου πατώντας το κουμπί ξεθαμπώματος. Δηλαδή αν το έχω στο auto και ειναι παγωμένο (ή όχι) το πίσω τζάμι θα ανάψει μόνο του; Και ξαναλέω, γιατί να ανάψει μόνο του; Σε τι περίπτωση θα ανάψει μόνο του;;;

Giannismicky

Giannismicky

Εμενα στο auto αναβε οταν ημουν κοζανη και ειχε κρυο, η εχει αναψει οταν πατησα νερο για το παρμπριζ.. (Μονο εμενα το κανει)??

sasasj

sasasj

Θα τα ελέγξω αυτά που λες! Δεν μου έχει τύχει.

Κανείς άλλος;

klrs

klrs

Ούτε εμένα δεν μου έχει ανάψει ποτέ η αντίσταση μόνη της.. το έχω πάντα στο auto. Αλλά σου έκανε μιαβμικρη αναγεννηση.. συμβαινει

Giannismicky

Giannismicky

klrs έγραψε:Ούτε εμένα δεν μου έχει ανάψει ποτέ η αντίσταση μόνη της.. το έχω πάντα στο auto. Αλλά σου έκανε μιαβμικρη αναγεννηση.. συμβαινει
Klrs στα ιαπωνικα αναβει.. Γιαυτο δε σου αναψε Wink

sasasj

sasasj

Δοκίμασα να πετάξω νερό στα τζάμια ενώ το είχα στο auto, και να δουλέψω και να πετάξω και νερό στο πίσω τζάμι.
Δεν άναψε καθόλου το led.
Και είναι και Ιαπωνικό!

klrs

klrs

sasasj έγραψε:Δοκίμασα να πετάξω νερό στα τζάμια ενώ το είχα στο auto, και να δουλέψω και να πετάξω και νερό στο πίσω τζάμι.
Δεν άναψε καθόλου το led.
Και είναι και Ιαπωνικό!


χαχαχαχαχ μη τον ακους για μενα τα λεει...

SamAir77

SamAir77

αναβει η αντισταση μονη της στο auto??? μηπως βλεπετε και φαντασματα ? Very Happy Very Happy Very Happy

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

Giannismicky

Giannismicky

Εμενα αναβει. Παντα ολα στο auto τα εχω... Με υγρασια η κρυο ..
Κι ομως.. Και αναβει η αντισταση και το λεντ , αλλα παταω το κουμπι και σβηνουν ολα..

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

» ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΥΔΡΟΓΟΝΟΥ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης