Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Αγορά Mitsubishi ΑSX

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Αγορά Mitsubishi ΑSX Empty Αγορά Mitsubishi ΑSX Κυρ Ιουλ 07, 2013 10:47 am

Konstantin

Konstantin

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ .. Είμαι καινουριο μέλος και θα ήθελα να με κατατοπίσετε σε κάποια θεματα , οι ήδη κατοχοι του ASX. Είμαι και μέλος στο φορουμ των lancer , αλλα πλεον σκεφτομαι να αγοράσω το ASX. Αν μπορουν να απαντηθουν τα παρακάτω θα ημουν πολυ ευχαριστημένος.

1. Βλέπω στο επισημo site της Mitsubishi πχ. 1.8 Invite 4WD και 1.8 Invite 4WD - MY13 . Ποια ειναι η διαφορά τους ;

2. Ποια απο ολες τις εκδοσεις θεωρείτε οτι ειναι η καλυτερη για πολη αλλα και για ασχημους δρόμους ;

3. Yπαρχουν συνηθως ετοιμοπαραδοτα 1.8 Invite 4WD ; Ειναι πολυ βασικο για μενα να το παρω μεσα σε ενα διαστημα το περισσοτερο 1 μηνα, γιατι πηγαινοερχομαι εξωτερικο, να το χαρουμε και λιγο.

4. Απο service με τις τιμες τι παιζει ;

5. Καλή αντιπροσωπεία για την αγορά του ;

6. Συμφέρει τόσος κυβισμός , γιατι υπαρχει περιπτωση να αλλαξουν παλι τα τελη , απ οτι ακούγεται.

7. Το καυσιμο συμφερει ; Βλεπω οτι στις εκδοσεις βενζινης οι καταναλωσεις ειναι ιδιες με την διαφορα οτι ειναι βενζινη.

8. Ειναι καταλληλο αυτοκινητο για στενους δρομους και κινηση γενικα ;

9. Ειναι ακριβο αυτοκινητο γενικα και με τους τοκους θα βγει περισσοτερο αρκετα. Συμφέρει για τόσα λεφτα ; Aξία μεταπώλησης ;

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας και περιμενω να τις δω με ανυπομονησία.

Κωνσταντίνος.

2Αγορά Mitsubishi ΑSX Empty Αγορά Mitsubishi ΑSX Κυρ Ιουλ 07, 2013 2:04 pm

Admin

Admin
Admin

Konstantin έγραψε:Καλημέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ .. Είμαι καινουριο μέλος και θα ήθελα να με κατατοπίσετε σε κάποια θεματα , οι ήδη κατοχοι του ASX. Είμαι και μέλος στο φορουμ των lancer , αλλα πλεον σκεφτομαι να αγοράσω το ASX. Αν μπορουν να απαντηθουν τα παρακάτω θα ημουν πολυ ευχαριστημένος.

1. Βλέπω στο επισημo site της Mitsubishi πχ. 1.8 Invite 4WD και 1.8 Invite 4WD - MY13 . Ποια ειναι η διαφορά τους ;

2. Ποια απο ολες τις εκδοσεις θεωρείτε οτι ειναι η καλυτερη για πολη αλλα και για ασχημους δρόμους ;

3. Yπαρχουν συνηθως ετοιμοπαραδοτα 1.8 Invite 4WD ; Ειναι πολυ βασικο για μενα να το παρω μεσα σε ενα διαστημα το περισσοτερο 1 μηνα, γιατι πηγαινοερχομαι εξωτερικο, να το χαρουμε και λιγο.

4. Απο service με τις τιμες τι παιζει ;

5. Καλή αντιπροσωπεία για την αγορά του ;

6. Συμφέρει τόσος κυβισμός , γιατι υπαρχει περιπτωση να αλλαξουν παλι τα τελη , απ οτι ακούγεται.

7. Το καυσιμο συμφερει ; Βλεπω οτι στις εκδοσεις βενζινης οι καταναλωσεις ειναι ιδιες με την διαφορα οτι ειναι βενζινη.

8. Ειναι καταλληλο αυτοκινητο για στενους δρομους και κινηση γενικα ;

9. Ειναι ακριβο αυτοκινητο γενικα και με τους τοκους θα βγει περισσοτερο αρκετα. Συμφέρει για τόσα λεφτα ; Aξία μεταπώλησης ;

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας και περιμενω να τις δω με ανυπομονησία.

Κωνσταντίνος.

Καλωσήρθες Κωνσταντίνε.
Πιστέυω ότι αν σερφάρεις λίγο το φόρουμ θα διαβάσεις πολλά και χρήσιμα πράγματα που θα σου δώσουν και απαντήσεις.
Είμαι κάτοχος του invite 1.8 4WD.
1. Το ΜΥ13 πρέπει να είναι κάποιο μικρό facelift που δεν έχει διαφορά σε εξοπλισμό από το άλλο.
2. Πιστεύω ότι η συγκεκριμένη έκδοση είναι η καλύτερη, εφόσον δεν βγαίνει πλείον σε panorama.
3. Ετοιμοπαράδοτο ίσως βρεις σε αναμονή στο τελωνείο που κάνει γύρω στις 15 ημέρες να έρθει, εάν είναι το χρώμα που θέλεις.
Εάν βρεις κάποιο σε αντιπροσωπεία θα έχει ταξινομηθεί και δεν θα έχει έκπτωση, εκτός εάν βρεις test-drive και το πάρεις πιο φθηνά.
4. Το σέρβις στην προηγούμενη προσφορά ήταν 175 ευρώ και γίνεται κάθε 15.000 χιλιόμετρα.
5. Η αντιπροσωπεία εξαρτάται από το μέρος που μένεις. Θέλω λίγο ψάξιμο πάντως για να πάρεις κανένα δωράκι και έκπτωση στα σερβις.
6. Τα τέλη του αυτοκινήτου δεν υπολογίζονται από τον κυβισμό αλλά από τους ρύπους που εκπέμπει. Το diesel έχει 255 ευρώ, το βενζίνης λιγότερο. Το πρόβλημα θα υπάρχει μόνο εάν θεωρηθεί το 1800 είδος πολυτελείας και μας χτυπήσουν στις φορολογικές μέσω τεκμηρίων. Θέλουμε να ελπίζουμε ότι δεν θα γίνει.
7. Συγκρίνοντας diesel και βενζίνη, συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα διότι το diesel έχει 1800 και 150 ίππους, ενώ το βενζίνης 1600 με 117 ίππους και δεν έχει τετρακίνηση, οπότε είναι ελαφρύτερο. Περισσότερα μπορούν να σου πουν οι 2 κάτοχοι βενζίνης του φόρουμ. Υπάρχει και μέλος που το έχει κάνει υγραέριο και είναι ικανοποιημένος.
8. Επειδή δεν είναι πολύ μεγάλο σε μάκρος, εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί η κίνηση ούτε οι στενοί δρόμοι, ούτε και το παρκάρισμα.
9. Ακριβό για τα δεδομένα της γενικότερης οικονομικής κατάστασης σίγουρα είναι, αλλά τα SUV Diesel της ίδιας κατηγορίας (εκτός από Quasquai και Duster) κοστίζουν γύρω στα 40.000, οπότε μπορεί να θεωρηθεί φθηνό σε σχέση με τα άλλα. Αξία μεταπώλησης δεν γνωρίζουμε διότι είναι σχετικά νέο μοντέλο, ελπίζουμε ότι τουλάχιστον το diesel θα έχει. Εγώ πάντως πιστεύω ότι το δικό μου που είναι δυο ετών πιάνει γύρω στα 18-20.000 τώρα.


https://mitsubishiasx.forumgreek.com

3Αγορά Mitsubishi ΑSX Empty Απ: Αγορά Mitsubishi ΑSX Δευ Ιουλ 08, 2013 11:31 am

Konstantin

Konstantin

Admin έγραψε: Καλωσήρθες Κωνσταντίνε.
Πιστέυω ότι αν σερφάρεις λίγο το φόρουμ θα διαβάσεις πολλά και χρήσιμα πράγματα που θα σου δώσουν και απαντήσεις.
Είμαι κάτοχος του invite 1.8 4WD.
1. Το ΜΥ13 πρέπει να είναι κάποιο μικρό facelift που δεν έχει διαφορά σε εξοπλισμό από το άλλο.
2. Πιστεύω ότι η συγκεκριμένη έκδοση είναι η καλύτερη, εφόσον δεν βγαίνει πλείον σε panorama.
3. Ετοιμοπαράδοτο ίσως βρεις σε αναμονή στο τελωνείο που κάνει γύρω στις 15 ημέρες να έρθει, εάν είναι το χρώμα που θέλεις.
Εάν βρεις κάποιο σε αντιπροσωπεία θα έχει ταξινομηθεί και δεν θα έχει έκπτωση, εκτός εάν βρεις test-drive και το πάρεις πιο φθηνά.
4. Το σέρβις στην προηγούμενη προσφορά ήταν 175 ευρώ και γίνεται κάθε 15.000 χιλιόμετρα.
5. Η αντιπροσωπεία εξαρτάται από το μέρος που μένεις. Θέλω λίγο ψάξιμο πάντως για να πάρεις κανένα δωράκι και έκπτωση στα σερβις.
6. Τα τέλη του αυτοκινήτου δεν υπολογίζονται από τον κυβισμό αλλά από τους ρύπους που εκπέμπει. Το diesel έχει 255 ευρώ, το βενζίνης λιγότερο. Το πρόβλημα θα υπάρχει μόνο εάν θεωρηθεί το 1800 είδος πολυτελείας και μας χτυπήσουν στις φορολογικές μέσω τεκμηρίων. Θέλουμε να ελπίζουμε ότι δεν θα γίνει.
7. Συγκρίνοντας diesel και βενζίνη, συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα διότι το diesel έχει 1800 και 150 ίππους, ενώ το βενζίνης 1600 με 117 ίππους και δεν έχει τετρακίνηση, οπότε είναι ελαφρύτερο. Περισσότερα μπορούν να σου πουν οι 2 κάτοχοι βενζίνης του φόρουμ. Υπάρχει και μέλος που το έχει κάνει υγραέριο και είναι ικανοποιημένος.
8. Επειδή δεν είναι πολύ μεγάλο σε μάκρος, εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί η κίνηση ούτε οι στενοί δρόμοι, ούτε και το παρκάρισμα.  
9. Ακριβό για τα δεδομένα της γενικότερης οικονομικής κατάστασης σίγουρα είναι, αλλά τα SUV Diesel της ίδιας κατηγορίας (εκτός από Quasquai και Duster) κοστίζουν γύρω στα 40.000, οπότε μπορεί να θεωρηθεί φθηνό σε σχέση με τα άλλα. Αξία μεταπώλησης δεν γνωρίζουμε διότι είναι σχετικά νέο μοντέλο, ελπίζουμε ότι τουλάχιστον το diesel θα έχει. Εγώ πάντως πιστεύω ότι το δικό μου που είναι δυο ετών πιάνει γύρω στα 18-20.000 τώρα.



Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες που μου εδωσες , ηταν πολυ χρησιμες. Και κατι αλλο... Βλεπω στο site της Μitsubishi οτι το 1.8L 4x2 ειναι πιο φθηνο σε σχεση με το 1.8L 4X4 και περισσοτερο πλουσιο στον εξοπλισμο. Αξίζει το 4Χ2 ; Σημειωτεον , οτι εγω δεν παω και τοσο πολυ στα βουνα κτλ κτλ. αλλα ειμαι απο επαρχια και δεν υπαρχει και οτι καλυτερο οσον αφορα τους δρομους. Προσωπικα ο καθενας τι μου προτεινει ; Θα το εκτιμουσα πολυ να μου απαντουσατε, ειμαι σε διλημμα γιατι το αυτοκινητο για τα οικονομικα της Ελλαδος πλεον ειναι ακριβο. Ευχαριστώ εκ των προτερων.

4Αγορά Mitsubishi ΑSX Empty Απ: Αγορά Mitsubishi ΑSX Τρι Ιουλ 09, 2013 12:04 am

Admin

Admin
Admin

Εάν δεν πας στα βουνά δεν θα χρειαστείς την τετρακίνηση.
Για τα χιόνια ακόμα και με τετρακίνηση θα χρειαστεί να πάρεις χιονολάστιχα.
Να ρωτήσεις όμως εάν το 1.8 4x2 το φέρνει στην Ελλάδα ο Σαρακάκης

https://mitsubishiasx.forumgreek.com

5Αγορά Mitsubishi ΑSX Empty Απ: Αγορά Mitsubishi ΑSX Τρι Ιουλ 09, 2013 1:22 pm

Konstantin

Konstantin

Admin έγραψε:Εάν δεν πας στα βουνά δεν θα χρειαστείς την τετρακίνηση.
Για τα χιόνια ακόμα και με τετρακίνηση θα χρειαστεί να πάρεις χιονολάστιχα.
Να ρωτήσεις όμως εάν το 1.8 4x2 το φέρνει στην Ελλάδα ο Σαρακάκης

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.. Δεν υπάρχει περίπτωση να πάω στον Σαρακάκη.. Στον Παπρα ή στην Mobility θα πάω. Εύχομαι να υπάρχει. Εχεις πληροφοριες που λενε οτι δεν ερχεται στην Ελλαδα το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ;

6Αγορά Mitsubishi ΑSX Empty Απ: Αγορά Mitsubishi ΑSX Σαβ Ιουλ 13, 2013 11:56 pm

snowlover

snowlover

Konstantin έγραψε:
Admin έγραψε:Εάν δεν πας στα βουνά δεν θα χρειαστείς την τετρακίνηση.
Για τα χιόνια ακόμα και με τετρακίνηση θα χρειαστεί να πάρεις χιονολάστιχα.
Να ρωτήσεις όμως εάν το 1.8 4x2 το φέρνει στην Ελλάδα ο Σαρακάκης

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.. Δεν υπάρχει περίπτωση να πάω στον Σαρακάκη.. Στον Παπρα ή στην Mobility θα πάω. Εύχομαι να υπάρχει. Εχεις πληροφοριες που λενε οτι δεν ερχεται στην Ελλαδα το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ;

Καλησπέρα και από μένα! Και εγώ είμαι κάτοχος του Μitsubishi ASX MY 13 4WD! Mιλάμε για το πιο εκπλητικό αυτοκίνητο ever! Πριν ήμουν κάτοχος VW TIGUAN 1,4 TSI SPORT... Λοιπόν... το 4Χ2 ο έμπορος που εγώ είχα παραγγείλει στην Κομοτηνή , μπορούσε να μου το φέρει...όμως... αξίζει να δώσεις τα 2500-3000 παραπάνω για να πάρεις το τετρακίνητο που όμως συμπεριφέρεται και σαν δικίνητο όταν πατήσεις το button...

Και εγώ απο επαρχία είμαι και πάω σε βουνά , χιόνια , άμμο και γενικά off-road περίπου 5-10 φορές τον χρόνο...αλλά πίστεψε με αξίζει!

Σήμερα για παράδειγμα πήγα σε μία δύσβατη τοποθεσία για μπάνιο , στο Ναυάγιο Επανωμής... που ο δρόμος είναι μόνο άμμος...δεν ειναι καν δρόμος...μόνο jeep πάνε... σε πληροφορώ το δικό μου δεν μάσησε πουθενά , το είχα στην αυτοματη τετρακίνηση 4WD AUTO και όχι στην κλειδωμένη 4WD LOCK!

Eνώ κάτι RAV4 , κάτι Cayenne και κάτι Μercedes πήραν τηλ την οδική γιατί κόλλησαν!!!

Razz 

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης