Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τι οδηγούσατε στην προ-ASX εποχή?

+28
ASXSMART
patsi
ASX 18
minaspan
sasasj
thanos_67
MessengerASX
treno
theoman01
berkut
gmars
nchatzi
desdim83
SamAir77
gorf
Konstantin
marga.sakis
manolis68
snowlover
giler84
thomas.the
asx
greco
Achalast
johnpano
kwon
Λαμπρος bren
georgeCM
32 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

SamAir77

SamAir77

VITARA
JIMNY
CITROEN C4
BMW 116
ASX 1.8 AWC
και ξεχασα το τερατακι της φαμιλιας FIAT PANTA 4X4
KAI MOTO ΠΑΝΤΑ !



Έχει επεξεργασθεί από τον/την samair77 στις Σαβ Μαρ 04, 2017 7:11 pm, 1 φορά

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

SamAir77

SamAir77

gorf έγραψε:VW AMAROK , SUBARU FORESTER , RAV4 , CORROLA , GOLF
Καλησπερα, για πες μας διαφορες σε σχεση με το subaru κυριως για την 4κινηση.
ευχαριστω

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

thanos_67

thanos_67

Καλημέρα σε όλους σας παίδες.

1. Mitsubishi Lancer 1.2/ 82 (μπαμπισιο, εφαγε ξυλο αλυπητο απο εμενα 3 χρόνια, αποσυρθηκε τον ΣΠΤΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 15 ΜΕ 1.200.000 χλμ, ΣΚΥΛΟΣ)
2. AR veloce 1.6 (ορμονικο overboost)
3. AR 33 (γρηγορο και με νεα τεχνολογια-τοτε)
4. AR 146 ( παραγγελία από ΙΤΑΛΙΑ ΑΝΤΊ ΓΙΑ 4.100.000 ΕΣΚΑΣΑ 6.500.000 -τοτε, είναι σε αψογη κατάσταση ακομα)
5. CHRYSLER STRATUS CONVERTIBLE 2.000 (Κινητο ξενοδοχειο)
6. Mercedes CLK-200 CABRIO AVANGARD (no comments)
7. MITSUBISHI ASX 1.8 DIESEL, απο ΓΕΡΜΑΝΙΑ με 16.000κμ, ΜΑΙΟΣ 13, απο ιδιωτη, πανοραμα,xenon,κοτσαδορο μαμα, κλπ).

και ΟΛΑ τα On-off της KAWASAKI απο 1989 έως 2001, και ενα APRILIA PEGASO 650 IE απο 2001 έως 2008(το στερνοπουλι μου).
τα 3 και 4 και το APRILIA αγοραστηκαν καινουρια (μεγιστη βλακεια, πεταμενα λεφτα).

berkut



Καλησπέρα και εδώ,
1. FORD CAPRI 1.7
2. SEAI IBIZA 1.5 PORCHE SYSTEM
3. OPEL ASTRA 1.4

.... και μετά απο αρκετές χιλίαδες χιλιόμετρα...

4. MITSUBISHI AS INVITE PLUS 1,6 4WD DIESEL

theoman01



Καλησπερα!!!
Χρονια Πολλά!!Χρηστος Ανεστη!!
Λοιπόν, εγω είχα τα παρακατω:
1) Toyota celica st 1975, του πατερα μου, σε αυτο εμαθα να οδηγω..τρελη πισωκούνα....
2)Toyota carina II 1991...απλα δεν χαλαει...
3)Toyota Rav4 (1995 διπορτο)...με μπλοκαρισμενο το κεντρικο διαφορικο πηγαινε σαν group n
4)Lancia Delta HPE 2.0 turbo 2000... πολυ ωραιο αυτοκινητο!! αν ειχε και την γιαπωνεζικη αξιοπιστία.....
5) Honda civec type-r ep3 2004...δεν υπηρχε αυτο το αμαξι..μετανιωσα που το εδωσα..full πρωτο σταδιο και με μπλοκε...θεριζε...
6) BMW z4 3.0si coupe 2007...ομορφο, ανετο, ροπακλα..μεχρι εκει....
7) ASX 1.8 did 2wd panorama 2011....το ιδανικο πλεον για μενα..117000 χλμ, χωρις dpf, χωρις προβληματα....

treno



Γειά σας παιδιά

-Ford cortina 1977 (σκυλί αμάξι)
-Seat Ibiza 1.4 GT 1997
-Seat Ibiza 1.4. GT 2004
-ASX DID 1.8 2011

Σε κανένα δεν είχα πρόβλημα

MessengerASX



SΕΑΤ 127
Nissan (δεν θυμάμαι ! - αυτό που έφτιαχναν στο Βόλο)
Peugeot 405
Peugeot 106
Peugeot 206 (το έχω ακόμα)
Suzuki SX4

Mπορεί να ξεχνάω και κανένα.

Kαι τώρα MITSUBISHI ASΧ INVITE PLUS 1,6 4WD DIESEL άσπρο μεταλλικό.

sasasj

sasasj

MessengerASX έγραψε:SΕΑΤ 127
Nissan (δεν θυμάμαι ! - αυτό που έφτιαχναν στο Βόλο)
Peugeot 405
Peugeot 106
Peugeot 206 (το έχω ακόμα)
Suzuki SX4

Mπορεί να ξεχνάω και κανένα.

Kαι τώρα MITSUBISHI ASΧ INVITE PLUS 1,6 4WD DIESEL άσπρο μεταλλικό.

Βλέπω και εσύ peugακιας ήσουν!
Είχα και εγώ ένα 306 μεταχειρισμένο, και αμέσως μετά ενα 207 ζελατίνα με τα 175 άλογα. Τώρα πήγα στο ASX και με βλέπω να μένω!
Η οικογένεια απο το 1981 ξεκίνησε με ενα L300 και πριν καποια χρόνια πήγε σε L200. Επίσης υπάρχει και ένα Colt της αδερφής! Very Happy

thanos_67

thanos_67

thanos_67 έγραψε:Καλημέρα σε όλους σας παίδες.

1. Mitsubishi Lancer 1.2/ 82 (μπαμπισιο, εφαγε ξυλο αλυπητο απο εμενα 3 χρόνια, αποσυρθηκε τον ΣΠΤΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 15 ΜΕ 1.200.000 χλμ, ΣΚΥΛΟΣ)
2. AR veloce 1.6 (ορμονικο overboost)
3. AR 33 (γρηγορο και με νεα τεχνολογια-τοτε)
4. AR 146 ( παραγγελία από ΙΤΑΛΙΑ ΑΝΤΊ ΓΙΑ 4.100.000 ΕΣΚΑΣΑ 6.500.000 -τοτε, είναι σε αψογη κατάσταση ακομα)
5. CHRYSLER STRATUS CONVERTIBLE 2.000 (Κινητο ξενοδοχειο)
6. Mercedes CLK-200 CABRIO AVANGARD (no comments)
7. MITSUBISHI ASX 1.8 DIESEL, απο ΓΕΡΜΑΝΙΑ με 16.000κμ, ΜΑΙΟΣ 13, απο ιδιωτη, πανοραμα,xenon,κοτσαδορο μαμα, κλπ).

και ΟΛΑ τα On-off της KAWASAKI απο 1989 έως 2001, και ενα APRILIA PEGASO 650 IE απο 2001 έως 2008(το στερνοπουλι μου).
τα 3 και 4  και το APRILIA αγοραστηκαν καινουρια (μεγιστη βλακεια, πεταμενα λεφτα).

και επειδη με ρωτησε ενας φιλος γιατι πηρα το ASX ενω λεω τοοοοοσα καλα για το l/r, wragler, cherokee κλπ δηλωνω τα ακολουθα:
1. ειναι οικονομικο
2. εχει καλη ιπποδυναμη (το 1,8d)
3.ΕΙΝΑΙ ΚΑΒΛΑ Η JET FIGHTER μασκα του(βαλτε κανεναν φιλο σας μπροστα, κολληστε πισω του και πειτε του να σας βγαλει φωτο...θα καταλαβετε)
4. την ειχα στησει 4 μηνες στο mobile.de και απλα μου ....εκατσε τεφαρικι (φτου φτου μην ματιαστω, φτυστε με κι εσεις ΑΜΕΣΩΣ)
5. Για μενα ειναι αυτοκινητο ΠΟΛΗΣ με ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ 4ΚΙΝΗΣΗΣ
6. Τα οχηματα που σας ειπα ειναι αλλης εποχης, με αλλα χαρακτηριστικα και σιγουρα οχι τοσο οχηματα πολης, περισσοτερο ΕΡΓΑΛΕΙΑ. ειναι και φαγανιαρικα (τωρα για να τα γεμισεις θελεις μια κατοσταδουμπα το λιγοτερο και θα βγαλεις μισα χιλιομετρα απο το asx αν κανεις ταξιδι με 120 χλμ την ωρα) Οποτε πρεπει να εχεις εισοδημα πανω απο 60 χηνες τον χρονο για να βγαλεις περα....
7. Επειδη εχουν πεσει οι τιμες (χτες κοιταξα για L/R 90αρι κοντο) οποιος εχει αναζητησεις για πολλα πολλα παιχνιδια, παει σκαει απο 5 εως 10 χηνακια, παιρνει ενα καλομεταχειρισμενο, βγαζει πινακιδες ΑΝΤΙΚΑ και καθε Σ/Κ και αργια ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΑΕΙ............(προσωπικα παιδες αυτο θα εκανα για χοντρα παιχνιδια αν ημουν οικονομικα οπως το 2009)
10. Αν λοιπον ημουνα οπως το 2009 ισως να επαιρνα μια GLC (καβλακι κι αυτο λεμε) αλλα οχι την μικτη την ψοφια....μια 204 Hp 4matic η οποια απο οσο γνωριζω τιμαται ανω των 50 πουλερικων(η αλλιως 100 πενθιμα).....

SamAir77

SamAir77



και επειδη με ρωτησε ενας φιλος γιατι πηρα το ASX ενω λεω τοοοοοσα καλα για το l/r, wragler, cherokee κλπ δηλωνω τα ακολουθα:
(φτου φτου μην ματιαστω, φτυστε με κι εσεις ΑΜΕΣΩΣ)
[/quote]

φτου φτου λοιπον !!!
ωραιος ο Θανος!

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

sasasj

sasasj

Θα συμφωνήσω Και εγώ με τον Θάνο και θα πω ότι μάλλον έκανα καλή επιλογή με το ASX.
Και μένα η μάσκα μου είχε αρέσει και κόλλησα στο ASX. Συγκεκριμένα μου άρεσε περισσότερο η πρώτη μάσκα που είναι πιο τετραγωνισμένη και κοιτούσα για παλιά μοντέλα.
ι όσο ψαχνομουνα ήταν το μονο που μ άρεσε και απο χαρακτηριστικά και απο εμφάνιση και απο καλή εντύπωση απο τα προηγούμενα χρόνια που τα είχαμε δοκιμασμένα με άλλα μοντέλα.
Και μένα θα μ άρεσε ενα πιο extreme 4x4 αλλά λόγω οικονομικών δεν.

Θάνο ψαχνομουνα και εγώ για ASX απο εξω αλλά δεν μ άρεσε η ιδέα του μεταχειρισμένου με 50-60000 χλμ και με τιμή κοντά στα 20000 τότε (2015). Αλήθεια εσυ ποιο έχεις απο έκδοση; Invite ή intense; Πόσο σου βγήκε τελικά;

thanos_67

thanos_67

sasasj έγραψε:Θα συμφωνήσω Και εγώ με τον Θάνο και θα πω ότι μάλλον έκανα καλή επιλογή με το ASX.
Και μένα η μάσκα μου είχε αρέσει και κόλλησα στο ASX. Συγκεκριμένα μου άρεσε περισσότερο η πρώτη μάσκα που είναι πιο τετραγωνισμένη και κοιτούσα για παλιά μοντέλα.
ι όσο ψαχνομουνα ήταν το μονο που μ άρεσε και απο χαρακτηριστικά και απο εμφάνιση και απο καλή εντύπωση απο τα προηγούμενα χρόνια που τα είχαμε δοκιμασμένα με άλλα μοντέλα.
Και μένα θα μ άρεσε ενα πιο extreme 4x4 αλλά λόγω οικονομικών δεν.

Θάνο ψαχνομουνα και εγώ για ASX απο εξω αλλά δεν μ άρεσε η ιδέα του μεταχειρισμένου με 50-60000 χλμ και με τιμή κοντά στα 20000 τότε (2015). Αλήθεια εσυ ποιο έχεις απο έκδοση; Invite ή intense; Πόσο σου βγήκε τελικά;

το εφερα απο Γερμανια, euro5, με 16000 στο mobile.de(γερμανικα χλμ, οχι ελληνικα), πρωτη αδεια4-13, το εφερα τον μαρτη του 15, ειχε ενα χτυπημα μπροστα αριστερα, φτερο-καπω-φαναρι(xenon) ψυγειο.Αεροσακοι δεν ειχαν ανοιξει, την ειχε φαει παρκαρισμενο απο......ΠΑΛΛΕΤΑ σε ξεφορτωμα γερανου..χαχαχα......ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΕΙΡΑΓΜEΝΟ.....εδειξα τις φωτο στον φαναρτζη, τα υπολογισε στα 2 με 2,5 χιλιαρικα, το πηρα(εκει 12.000) 1500 μεταφορα και κερδος του φιλου που εφερε, 2500 τελωνειο......ολα μαζι 19.000 σκαρτα και οταν πηγα με την αδεια στον Σαρακακη και ειδαν στο συστημα τι φοραει απο μαμα και με ρωτησαν ποσο το πηρα παθανε πλακα...δεν εχει δερματινα καθισματα και keyless go.....εδω αυτη η εκδοση τοτε που το εφερα εσκαγε στα 32000 .......

στο Mobile αν εχεις τα λεφτα στο χερι και πολλη υπομονη φερνεις αυτοκινητο καλο απο εξω.....οχι οτι χαριζουνε αυτοκινητα, ξεχαστε τον μυθο...απλα, δνε τους συμφερει να το φτιαξουν εκει και το δινουν σε καλη τιμη, ειδικα αν παιζει και ασφαλιστικη στην μεση........

οταν το βρηκα ειχα βρει και ενα audi α3, 5π, quattro, του 13, με 35000 χλμ,με χτυπημα επισης μπροστα αριστερα..............full extra απο μαμα....το επαιρνα εκει με 17.000, ειχε 3000 ζημια, αλλα ηταν διλιτρο και ηθελα  για τελωνειο 4500. Βεβαια εδω που πηρα καρεντα και ρωτησα, αυτο το φερνανε μονο παραγγελια στα 48000 γιατι ηταν η full extra εκδοση
Τι οδηγούσατε στην προ-ASX εποχή? - Σελίδα 2 Image-11
Τι οδηγούσατε στην προ-ASX εποχή? - Σελίδα 2 _111
Τι οδηγούσατε στην προ-ASX εποχή? - Σελίδα 2 Image-12

οι φωτογραφιες ειναι απο την Γερμανια, τις εβγαλε ο φιλος μου ο εμπορος που πηγε να το δει αν εχει τιποτα αλλο και μου τις εστειλε για επιβεβεβαιωση....μετα απο λιγο με παιρνει τηλεφωνο και μου λεει, αν δεν το παρεις εσυ το παιρνω εγω....χαχαχα.....

sasasj

sasasj

Ωραία! Σου έκατσε λουκούμι.
Το είχα δει και εγώ τότε! Είναι η περίοδος που κοιτούσα και εγώ απο εξω και κάθε μέρα έμπαινα να δω τι νέο υπήρχε απο αγγελίες. Τελικά αποφάσισα να πάρω απο αντιπροσωπία Ελλάδα και λόγω ρευστού και λόγω τιμής που πίστευα ότι είναι αρκετά λεφτά για μεταχειρισμένο και απο εξω. Δεν ξέρω γιατί, αλλά αν δεν ήμουν 100% σίγουρος για το αυτοκίνητο από εξωτερικό δεν θα το έπαιρνα. Και αφού δεν μπορούσα να παω να το πάρω ο ιδιος επέλεξα καινούριο. Δεν το μετάνιωσα καθόλου μιας και είναι το δεύτερο καινούριο μου αμάξι με 3-4 χλμ στο κοντέρ όταν τα πήρα!

thanos_67

thanos_67

sasasj έγραψε:Ωραία! Σου έκατσε λουκούμι.
Το είχα δει και εγώ τότε! Είναι η περίοδος που κοιτούσα και εγώ απο εξω και κάθε μέρα έμπαινα να δω τι νέο υπήρχε απο αγγελίες. Τελικά αποφάσισα να πάρω απο αντιπροσωπία Ελλάδα και λόγω ρευστού και λόγω τιμής που πίστευα ότι είναι αρκετά λεφτά για μεταχειρισμένο και απο εξω. Δεν ξέρω γιατί, αλλά αν δεν ήμουν 100% σίγουρος για το αυτοκίνητο από εξωτερικό δεν θα το έπαιρνα. Και αφού δεν μπορούσα να παω να το πάρω ο ιδιος επέλεξα καινούριο. Δεν το μετάνιωσα καθόλου μιας και είναι το δεύτερο καινούριο μου αμάξι με 3-4 χλμ στο κοντέρ όταν τα πήρα!

δεν ειναι ακριβως ετσι το οικονομικο θεμα. Αν σε καθε αλλαγη αυτοκινητου γλυτωνεις ενα δεκαχιλιαρο σε 2 αλλαγες εχεις κερδος 20000, αρα πας για τριτο αυτοκινητο με το ιδιο budget. Επισης, οσο θα το δωσεις εσυ, το ιδιο θα το δωσω κι εγω.Επισης, ποσο ευρισκες το ιδιο αυτοκινητο με παραπλησια χαρακτηριστικα (1,5 χρονων και με περιπου 20000χλμ)εδω? Εννοω με ελληνικη πρωτη αδεια.......κατω απο 22.000 δεν επαιζε τιποτα, επειδη το ειχα ψαξει...(σημαντικο!!! χωρις xenon, ο Σαρακακης εεκινη την εποχη δεν εδινε xenon σε στανταρντ εξοπλισμο). Εγω παντως απο το 2000 και μετα ΟΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ, απλα στηνω δοκανο και περιμενω.....ΔΕΝ ΒΙΑΖΟΜΑΙ ΠΟΤΕ.....και τα λεφτα κασερι, το stratus το πηρα 8.500 κασερατα απο ιδιωτη (ζηταγε 11000) και με παζαρι καργα, οταν σε μαντρα πουλιοτανε 15000. Την μερσεντες την πηρα 20000 το 2009 οταν πουλιοτανε 35000 σε μαντρα.........ΥΠΟΜΟΝΗ & ΜΕΤΡΗΤΑ...νομος του μεταχειρισμενου...

sasasj

sasasj

Εγώ το ηθελα σε 1-2 μήνες το πολυ. Δεν με πείραζε για εξοπλισμό και λοιπά. Και αυτο που πήρα είναι η βασική invite έκδοση. Δεν έψαχνα κάτι παραπάνω. Για φορτωμένο αμάξι εννοείται ότι θα ανέβαινε η τιμή και θα ήταν και μεγαλύτερη η διαφορά Απο το καινούριο. Αλλά για 25000 που με βγήκε το καινούριο σε σχέση με 20 περίπου τα μεταχειρισμένα με καλά χλμ κλπ χαρακτηριστικά, δεν με τραβούσε παρα τα έξτρα. Και γνώμη μου είναι ότι όσο λιγότερα έχει τόσο λιγότερα προβλήματα θα βγάλει.
Το οικονομικό για την χρηματοδότηση απο Τράπεζα με βόλεψε απο θεμα διευκόλυνσης. Τα λεφτά υπήρχαν για μεταχειρισμένο στα 20000 +-, αλλά δεν ήθελα να τα δώσω, όπως δεν τα έδωσα όλα όσα είχα για το καινούριο.
Ο τροπος του Δεν βιάζομαι και Όταν τύχει βολεύει και όπως λες τυχαινουν καλές περιπτώσεις!
Ελλάδα είχα βρει τότε ενα άσπρο INTENSE PANORAMA απο χέρι στα 20000 αλλά δεν το πρόλαβα γιατί το κλείσε άλλος.

thanos_67

thanos_67

sasasj έγραψε:Εγώ το ηθελα σε 1-2 μήνες το πολυ. Δεν με πείραζε για εξοπλισμό και λοιπά. Και αυτο που πήρα είναι η βασική invite έκδοση. Δεν έψαχνα κάτι παραπάνω. Για φορτωμένο αμάξι εννοείται ότι θα ανέβαινε η τιμή και θα ήταν και μεγαλύτερη η διαφορά Απο το καινούριο. Αλλά για 25000 που με βγήκε το καινούριο σε σχέση με 20 περίπου τα μεταχειρισμένα με καλά χλμ κλπ χαρακτηριστικά, δεν με τραβούσε παρα τα έξτρα. Και γνώμη μου είναι ότι όσο λιγότερα έχει τόσο λιγότερα προβλήματα θα βγάλει.
Το οικονομικό για την χρηματοδότηση απο Τράπεζα με βόλεψε απο θεμα διευκόλυνσης. Τα λεφτά υπήρχαν για μεταχειρισμένο στα 20000 +-, αλλά δεν ήθελα να τα δώσω, όπως δεν τα έδωσα όλα όσα είχα για το καινούριο.
Ο τροπος του Δεν βιάζομαι και Όταν τύχει βολεύει και όπως λες τυχαινουν καλές περιπτώσεις!
Ελλάδα είχα βρει τότε ενα άσπρο INTENSE PANORAMA απο χέρι στα 20000 αλλά δεν το πρόλαβα γιατί το κλείσε άλλος.

ποιο ασπρο? στην Καβαλα?Δεκεμβρη του 14 Ιαουαριο του 15 λες?

sasasj

sasasj

Ναι αυτό πρέπει να ήταν. Είχα μιλήσει και με το παιδι. Γνωρίζεις κάτι;
Τελικά είπε ότι το είχε δώσει.

thanos_67

thanos_67

sasasj έγραψε:Ναι αυτό πρέπει να ήταν. Είχα μιλήσει και με το παιδι. Γνωρίζεις κάτι;
Τελικά είπε ότι το είχε δώσει.

αυτος ειχε βαλει την αγγελια απο τελη νοεμβριου(χωρις φωτο).τον παιρνω τηλεφωνο, μου λεειτωρα φορτωθηκε στην γερμανια και θα ειναι εδω σε 4-5 μερες, παρε την αλλη βδομαδα.Τεσπα, ετσι με πηγαινε μεχρι τα μεσα Δεκεμβρη οποτε εβαλε φωτο. Τον Νοεμβρη ζηταγε 2000 προκαταβολη για να ..παρω σειρα προτεραιοτητας, τον Δεκεμβρη ζηταγε 4000. Εστειλα τον φιλο τον εμπορο να το δει, μου λεει φαινεται σε καλη κατασταση αλλα ειχε αμφιβολιες για τα χιλιομετρα γιατι το service book φαινοταν μαιμουδι ο τυπος λοιπον στην Καβαλα δεν το ειχε περασει τελωνειο, ηταν μια βδομαδα πριν τα Χριστουγεννα του 14, θα περασει τελωνειο με σειρα μου λεει, δηλαδη ποτε του λεω. Κατα τις 15 γεναρη μου λεει.....Ρε μεγαλε εμπορα, δωσε τον φακελο του αυτοκινητου στον δικο μου και σου πληρωνω μετρητα το κερδος και την αγορα/μεταφορικα, θα μεινει εξω μονο το τελωνειο, θα βγαλουμε ΔΟΚ θα το φερουμε Αθηνα και θα το περασουμε πριν την Πρωτοχρονια.....ο τυπος ανενδοτος, οχι να λεει συνεχεια...και επειδη μαλον εκρυβε κατι το παρατησα και τελειωσε η υποθεση....

sasasj

sasasj

Για άλλο έλεγα αλλα τελικά βγήκε και άλλο λαυράκι!

Αυτο που περιγράφεις ειναι απο εμπορο στην Καβάλα. Εγώ είχα βρεί απο ιδιώτη και το παιδι ήταν ξυγημένος αλλα δεν ημουν ακόμα ζεστός και τελικά το χασα. Μετάνιωσα που δεν το πηρα απο την αρχή αλλα τελος πάντων.

Αυτος απο την Καβάλα μιλουσα και γω στο τηλ και οταν το έφερε πήγα ο ίδιος καβάλα και το ειδα. Το βιβλίο ήταν όπως λές μούφα, το αμάξι ταλαιπωρημένο και τα χλμ σίγουρα δεν ηταν τα σωστά! Πήγα και στην Βέροια έδειξα φωτογραφίες στα παιδιά της αντιπροσωπίας και μου ειπανε και οι ίδιοι οτι το αμαξι δεν ειναι όπως φαίνεται και το έχουν πειράξει. Το απέκλεισα και νταξει! Είχε επίσης πολύ σκουριά! Όλα τα γυμνά χυτά μέταλα μπροστά στο engine bay ήταν καφέ απο σκουρια. Ακόμα και ο δυναμός είχε γίνει καφε! Πρέπει να έχω φωτογραφίες να σου δείξω έτσι για κουτσομπολιό!

sasasj

sasasj

Μερικές απο τις φωτογραφίες που έβγαλα απο ASX που ειχε ο AUTO VASIOS

Τι οδηγούσατε στην προ-ASX εποχή? - Σελίδα 2 Img_5910
Τι οδηγούσατε στην προ-ASX εποχή? - Σελίδα 2 Img_6012
Τι οδηγούσατε στην προ-ASX εποχή? - Σελίδα 2 Img_6010
Τι οδηγούσατε στην προ-ASX εποχή? - Σελίδα 2 Img_6011

thanos_67

thanos_67

sasasj έγραψε:Μερικές απο τις φωτογραφίες που έβγαλα απο ASX που ειχε ο AUTO VASIOS

αυτος ειναι ...χαχαχα....αλλα νομιζω αυτο ειναι αλλο asx, αυτο που κοιταξε ο δικος μου δεν ειχε σκουριες, ουτε προφυλακτηρα ετσι οπως δειχνει η φωτο...ειχε ενα βαθουλωματακι η πορτα του συνοδηγου..........αλλα κατα 90% ειχε γυρισμενα χλμ

sasasj

sasasj

Έβγαλα και το βιβλίο σέρβις φωτο που φαίνεται οτι ολες οι σφραγίδες κλπ ειναι καρμπόν και ολα φρεσκα σαν να βγηκε χτες απο το εργοστάσιο!

MessengerASX



Seat 127
Nissan Sunny
Peugeot 405
Peugeot 206
Peugeot 106
Suzuki SX4 4X4

ASX Diesel 1600 4X4

minaspan

minaspan

Αν και δεν υπάρχει λογική συνέχεια θα τα αναφέρω με την σειρά που τα πήρα:

2006- Audi a3 1.6 μοντ. 2002 ( σε ένα εξάμηνο μπήκε μοτέρ s3 + αναβάθμιση σε όλους τους τομείς )

2009-Fiat stilo 1.6 μοντ. 2003

2010-Evo ix μοντ. 2006

2011-Audi s3 20vt μοντ. 2003

2012-Smart fortwo diesel μοντ. 2009

2014-Audi s3 20vt μοντ. 2003

2015-Εvo VIII US SPEC

2016 αρχες-Evo Vii look 9

2016 τελη-Colt czt

2017- asx 1.8 d 4*4 και θέλω να πιστεύω ότι ήρθε για να μείνει!

ASX 18

ASX 18

Lada 2105  με αρκετές βελτιώσεις όπως εκκεντροφόρο, διπλό weber 32 άρι, αναρτήσεις, ζάντες, εξάτμιση κλπ (θυμούνται οι παλαιότεροι- μεγαλύτεροι )
Seat ibiza 1.2 
A33
Nissan Cherry
Suzuki Baleno
Citroen xcara 1.6
SX4  4x4
Suzuki Grand Vitara 2.0  (2006)
Nissan Qashqai+2  2000cc  4x4 (το νταβατζιλίκι του κράτους στην τσέπη μου, ήταν η αιτία αντικατάστασης )
ASX  1.6 

Στα παραπάνω προσθέστε και τα μικρά της οικογένειας που χρησιμοποιούσαν κυρίως τα παιδιά και η κυρά.

Nissan micra
Daihatsu cuore
Suzuki Swift
Suzuki splach ( υπάρχει και σήμερα )

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης