Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

πρόβλημα στην τουρμπίνα

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1 πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Πεμ Φεβ 22, 2018 11:15 pm

Μέχρι τώρα δεν έψαξα καθόλου τους κατόχους ASX.Είμαι κάτοχος ενός ASX 1800 Diesel 4x4 μοντέλο 2012.χιλ 115000.Δεν μπορώ να πω ότι πρόσεχα το turbo ιδιαίτερα αλλά γενικά πρόσεχα το αμάξι.Ώσπου ξαφνικά ανάβει το λαμπάκι του κινητήρα και μπαίνει σε save mode..ακούω ένα τσιριχτό δυνατό σαν να ουρλιάζει άνθρωπος και τότε τα χρειάστηκα γιατί κατάλαβα πως είναι η τουρμπίνα μάλλον αργότερα επιβεβαιώθηκα.Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος εδώ μέσα είχε ανάλογη εμπειρία και τί ΄έκανε;

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

2 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Πεμ Φεβ 22, 2018 11:17 pm

Τι ζημιά σου παρουσίασε ακριβώς η τουρμπίνα? Το πηγές σε μάστορα? Έπαθε ζημιά στα σωθικά ή μήπως είναι κάτι περιφερειακό και την βγάλεις οικονομικά?

3 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Παρ Φεβ 23, 2018 2:39 am

το πήγα σε μάστορα που εμπιστεύομαι...όχι όμως ειδικό στα Mitsubishi ουτε εξουσιοδοτημένο μαγαζί...τέλος πάντων την έλυσε την έστειλε σε τουρμπινά έσπασε το αξονάκι την αντικαταστήσαμε μερικώς όχι τα σαλιγκάρια αλλά με το που την έβαλε πάνω ξανά χτύπησε..τώρα είμαι στο στάδιο που ξαναπήγε η τουρμπίνα σε μάστορα για αυτό αναζητώ και με άλλους τι έγινε. Ο τουρμπινάς είπε οτι βαρέθηκε να επισκευάζει τουρμπίνες από αυτό το αμάξι..αλήθεια ψέματα δεν ξέρω.

4 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Παρ Φεβ 23, 2018 10:58 am

asx_fntdis έγραψε:το πήγα σε μάστορα που εμπιστεύομαι...όχι όμως ειδικό στα Mitsubishi ουτε εξουσιοδοτημένο μαγαζί...τέλος πάντων την έλυσε την έστειλε σε τουρμπινά έσπασε το αξονάκι την αντικαταστήσαμε μερικώς όχι τα σαλιγκάρια αλλά με το που την έβαλε πάνω ξανά χτύπησε..τώρα είμαι στο στάδιο που ξαναπήγε η τουρμπίνα σε μάστορα για αυτό αναζητώ  και με άλλους τι έγινε. Ο τουρμπινάς είπε οτι βαρέθηκε να επισκευάζει τουρμπίνες από αυτό το αμάξι..αλήθεια ψέματα δεν ξέρω.

Εδώ στο φόρουμ δεν έχει ξαναγραφτει κάτι για ζημιά στην τουρμπίνα απ όσο ξέρω τουλάχιστον.. στον σαρακακη κάνει περίπου 2.5 χιλιάρικα. Έξω περίπου τα μισά. Και Μεταχειρισμένη βρίσκεις αν ξέρεις να την ελέγξεις

5 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Παρ Φεβ 23, 2018 3:53 pm

klrs έγραψε:
asx_fntdis έγραψε:το πήγα σε μάστορα που εμπιστεύομαι...όχι όμως ειδικό στα Mitsubishi ουτε εξουσιοδοτημένο μαγαζί...τέλος πάντων την έλυσε την έστειλε σε τουρμπινά έσπασε το αξονάκι την αντικαταστήσαμε μερικώς όχι τα σαλιγκάρια αλλά με το που την έβαλε πάνω ξανά χτύπησε..τώρα είμαι στο στάδιο που ξαναπήγε η τουρμπίνα σε μάστορα για αυτό αναζητώ  και με άλλους τι έγινε. Ο τουρμπινάς είπε οτι βαρέθηκε να επισκευάζει τουρμπίνες από αυτό το αμάξι..αλήθεια ψέματα δεν ξέρω.

Εδώ στο φόρουμ δεν έχει ξαναγραφτει κάτι για ζημιά στην τουρμπίνα απ όσο ξέρω τουλάχιστον.. στον σαρακακη κάνει περίπου 2.5 χιλιάρικα. Έξω περίπου τα μισά. Και Μεταχειρισμένη βρίσκεις αν ξέρεις να την ελέγξεις
απο τα λιγα που γνωριζω, οι τουρμπινες απεχθανονται την υψηλη θερμοκρασια, πραγμα που μεταφραζεται ως ακολουθως. ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟ STOP&GO και το καλοκαιρι μετα απο χιλιομετρα με φορτιο, δλδ με μεγαλες ταχυτητες, αφηνεις το μοτερ να δουλεψει ενα πενταλεπτο ρελαντι για να ψυχθει η τουρμπινα ομαλα...
αυτα μου τα ειπε φιλος που ειναι τουρμπακιας, εχει ψωνιο με τις τουρμπινες..σε βενζινοκινητα..............

6 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Παρ Φεβ 23, 2018 5:00 pm

Κρίμα.

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

7 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Παρ Φεβ 23, 2018 5:12 pm

Μάλιστα, μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε smart 800cc diesel με 40.000χλμ παρακαλώ!! Έκοψε άξονα η τουρμπίνα, αν είναι δυνατόν. Δεν καταφέραμε να βρούμε ποτέ την αιτία. Δύο πράγματα μπορώ να σκεφτώ, πρώτον αστοχία υλικού και δεύτερον να είχε πρόβλημα η λίπανση του άξονα ( βουλωμένο το σωληνάκι ίσως?? ). Όσο αναφορά αυτό που γράφει ο Θάνος έχει ένα δίκιο. Σε πιεσμένες διαδρομές ή γρήγορα ταξίδια καλό είναι μερικά χιλιόμετρα πριν σταματήσουμε να ελαφρύνουμε το πόδι μας λίγο. Αυτό όμως αφορά το κέλυφος της τουρμπίνας κυρίως το οποίο κινδυνεύει να ραγίσει αν δεν παγώσει ομαλά, και όχι τον άξονα με τις φτερωτές που σου παρουσίασε πρόβλημα. Αν μάθεις κάτι παραπάνω ενημέρωσέ μας.

8 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Παρ Φεβ 23, 2018 5:34 pm

Φίλε στην όλη ιστορία κάτι δεν κολλάει. Δεν μπορεί να γίνει επισκευή της τουρμπίνας και με την επανατοποθέτησή της να κάνει τα ίδια. Επειδή θα ακούσεις πολλά, καλό είναι να ψαχτείς και με άλλα μαστόρια που είναι εξειδικευμένα στα τούρμπο. Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω άρθρο και θα καταλάβεις αρκετά πράγματα.
Σε κάθε περίπτωση εύχομαι καλά ξεμπερδέματα με την περιπέτειά σου.

https://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Turbo_125941_19161.asp

9 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Παρ Φεβ 23, 2018 10:35 pm

thanos_67 έγραψε:
klrs έγραψε:

απο τα λιγα που γνωριζω, οι τουρμπινες απεχθανονται την υψηλη θερμοκρασια, πραγμα που μεταφραζεται ως ακολουθως. ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟ STOP&GO  και το καλοκαιρι μετα απο χιλιομετρα με φορτιο, δλδ με μεγαλες ταχυτητες, αφηνεις το μοτερ να δουλεψει ενα πενταλεπτο ρελαντι για να ψυχθει η τουρμπινα ομαλα...
αυτα μου τα ειπε φιλος που ειναι τουρμπακιας, εχει ψωνιο με τις τουρμπινες..σε βενζινοκινητα..............

Αυτά τα έμαθα εκ των υστέρων αλλά τώρα τι γίνεται;και σε όλα τα συνεργεία στη περιοχή Θεσσαλονίκης τα εξουσιοδοτημένα κανένα δεν μου είπε τι να προσέχω στο ASX.Τέλος πάντων την πάθαμε τώρα

10 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Παρ Φεβ 23, 2018 10:36 pm

ASX 18 έγραψε:Φίλε στην όλη ιστορία κάτι δεν κολλάει. Δεν μπορεί να γίνει επισκευή της τουρμπίνας και με την επανατοποθέτησή της να κάνει τα ίδια. Επειδή θα ακούσεις πολλά, καλό είναι να ψαχτείς και με άλλα μαστόρια που είναι εξειδικευμένα στα τούρμπο. Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω άρθρο και θα καταλάβεις αρκετά πράγματα.
Σε κάθε περίπτωση εύχομαι καλά ξεμπερδέματα με την περιπέτειά σου.

https://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Turbo_125941_19161.asp

Σ΄Ευχαριστώ προκαταβολικά

11 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Σαβ Φεβ 24, 2018 12:03 pm

Οπως ειπε κ ο, thanos67 το παν ειναι να τηρεις τους κανονες ψυξης. Εχω ακριβως το ιδιο asx του 12, 4Χ4, 1800 cc κ προσπαθω να ακολουθω την παραπανω αρχη. Γνωμη μου, αφου εγινε το κακο, καλυτερα να ψαξεις μεταχειρισμενη.

12 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Σαβ Φεβ 24, 2018 1:34 pm

Εχω διαβασει πιο παλια σε αλλο φορουμ στην Ελλάδα για σπασιμο τουρμπινας στο asx. Όπως ειπώθηκε παραπανω απενεργοποιηση start n stop, χαλαρη οδηγηση πριν το σβήσιμο και να προσθέσω εγω ελεγχο της τουρμπινας καθε 100.000χλμ.

13 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Σαβ Φεβ 24, 2018 10:42 pm

cicilio έγραψε:Οπως ειπε κ ο, thanos67 το παν ειναι να τηρεις τους κανονες ψυξης. Εχω ακριβως το ιδιο asx του 12, 4Χ4, 1800 cc κ προσπαθω να ακολουθω την παραπανω αρχη. Γνωμη μου, αφου εγινε το κακο, καλυτερα να ψαξεις μεταχειρισμενη.  
παρε μια αφτερ μαρκετ καινουρια λεω εγω...αυτο θα εκανα αν μου τυχαινε

14 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Σαβ Φεβ 24, 2018 11:55 pm

Σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη.Νομίζω τελικά οτι φταίω εγώ και όχι το αμάξι.Δεν πρόσεχα το τούρμπο καθόλου και άλλο λάθος μου δεν ήρθα σε κανένα φόρουμ νωρίτερα για να μάθω για το asx.¨ολοι που ξέρω δεν πάθανε τίποτε μόνο εγώ που δεν ήξερα να προσέχω το τούρμπο.Τώρα σιγά σιγά μαθαίνω....Την στιγμή αυτή έγινε δευτερη φορά αλλαγή .....νέα τουρμπίνα δηλαδή,Την δεύτερη φορά αμέσως μετά την δοκιμή έσπασε η φτερωτή και όχι το αξονάκι.Εύχομαι να φταίει η τουρμπίνα που αλλάξαμε και όχι κάτι άλλο περιφερειακό από το αμάξι,Έγινε σχολαστικός καθαρισμός στα σωληνάκια.Μήπως μπορείτε να μου πείτε τι λάδια βάζετε;Θα ενημερώσω το φόρουμ για νεώτερα

15 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Κυρ Φεβ 25, 2018 11:24 am

Το ιδιο ASX του 12 εχω κι εγω. Οπως εχω ξαναγραψει εμενα μου εσπασε ολο το μοτερ και το αντικατεστησε η εταιρια λογω εγγυησης. Μετα την παροδο της εγγυησης εσπασε και η τουρμπινα και εβαλα μεταχειρησμενη απο Γερμανια. Το προβλημα που εχει εντοπησει το εξουσιοδοτημενο συνεργειο που παω ειναι η αναγεννηση. Και εξηγω : Στα δικα μας μοντελα δεν υπαρχει ενδειξη για το ποτε γινεται αναγεννηση. Το καταλαβαινεις οταν ο δεικτης καταναλωσης ξεπερναει το 8 - 10 δηλ. Αν τυχει και εισαι σε δρομο χωρις φαναρια κανεις μια διαδρομη 5-6 λεπτα με σταθερη ταχυτητα γυρω στα 60 χλμ και βλεπεις οτι ο δεικτης επανερχεται στα φυσιολογικα. Τοτε εχει τελειωσει η διαδικασια της αναγεννησης. Αν τυχει ομως εκεινη τη στιγμη να εισαι στο σταματα-ξεκινα, στενακια, φαναρια, κινηση ή σβησιμο μηχανης τοτε η αναγεννηση δεν ολοκληρωνετε ποτε με αποτελεσμα το πετρελαιο που επρεπε να διωξει να παραμενει. Δεν ξερω πως και γιατι αλλα το ακαυτο αυτο πετρελαιο εισερχεται στα λαδια ! Οποτε αλλαζα λαδια βγαζαμε 9 με 10 λιτρα πετρελαιολαδο!! Απο τοτε με υποδειξη του τεχνικου αλλαζω λαδια καθε 5000χλμ για να λιγοστεψω τον χρονο αλλοιωσης των λαδιων που παραμενουν στον κινητηρα τα οποια εχαναν την πυκνοτητα τους με αποτελεσμα να μην λιπαινουν σωστα. Θελω να πιστευω οτι η αναγεννηση φταιει για το οτι τραβαμε χωρις βεβαια να ειμαι ειδικος.

16 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Κυρ Φεβ 25, 2018 11:57 am

ASXSMART έγραψε:Το ιδιο ASX του 12 εχω κι εγω. Οπως εχω ξαναγραψει εμενα μου εσπασε ολο το μοτερ και το αντικατεστησε η εταιρια λογω εγγυησης. Μετα την παροδο της εγγυησης εσπασε και η τουρμπινα και εβαλα μεταχειρησμενη απο Γερμανια. Το προβλημα που εχει εντοπησει το εξουσιοδοτημενο συνεργειο που παω ειναι η αναγεννηση. Και εξηγω : Στα δικα μας μοντελα δεν υπαρχει ενδειξη για το ποτε γινεται αναγεννηση. Το καταλαβαινεις οταν ο δεικτης καταναλωσης ξεπερναει το 8 - 10 δηλ. Αν τυχει και εισαι σε δρομο χωρις φαναρια κανεις μια διαδρομη 5-6 λεπτα με σταθερη ταχυτητα γυρω στα 60 χλμ και βλεπεις οτι ο δεικτης επανερχεται στα φυσιολογικα. Τοτε εχει τελειωσει η διαδικασια της αναγεννησης. Αν τυχει ομως εκεινη τη στιγμη να εισαι στο σταματα-ξεκινα, στενακια, φαναρια, κινηση ή σβησιμο μηχανης τοτε η αναγεννηση δεν ολοκληρωνετε ποτε με αποτελεσμα το πετρελαιο που επρεπε να διωξει να παραμενει. Δεν ξερω πως και γιατι αλλα το ακαυτο αυτο πετρελαιο εισερχεται στα λαδια ! Οποτε αλλαζα λαδια βγαζαμε 9 με 10 λιτρα πετρελαιολαδο!! Απο τοτε με υποδειξη του τεχνικου αλλαζω λαδια καθε 5000χλμ για να λιγοστεψω τον χρονο αλλοιωσης των λαδιων που παραμενουν στον κινητηρα τα οποια εχαναν την πυκνοτητα τους με αποτελεσμα να μην λιπαινουν σωστα. Θελω να πιστευω οτι η αναγεννηση φταιει για το οτι τραβαμε χωρις βεβαια να ειμαι ειδικος.

Δεν γνωρίζω ακριβώς τι σημαίνει αναγέννηση.Κάπου κάτι άκουσα αλλά είμαι άσχετος.Μπορείς σε παρακαλώ να γίνεις πιο σαφής;Είναι ο καταλύτης που κρατάει το άκαυτο πετρέλαιο;Και πρέπει να γίνει αυτοκαθαρισμός αν κατάλαβα καλά;Πως θα το καταλάβω αυτό;Για τον δείκτη κατανάλωσης περελαίου μιλάς;Ευχαριστώ εκ των προτέρων

17 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Κυρ Φεβ 25, 2018 12:35 pm

αγαπητοί φίλοι γεια σας!!!!
λοιπόν, φαίνεται ότι είμαι ο πρώτος που αφαίρεσε το dpf σε ASX!!
την απόφαση αυτή την πήρα μετά από πολύ ψάξιμο στο ιντερνέτ για τα + και τα - του dpf... μόλις διάβασα στο αγγλικό forum τις βλάβες και ζημίες που πάθανε οι άγγλοι στα asx τους και την άρνηση της τοπικής mitsubishi να αναλάβει όλο το κόστος αντικατάστασης, αποφάσισα να το αφαιρέσω όπως έκαναν και πολλοί στην Αγγλία.... τ προβλήματα που δημιουργούνται δυστυχώς με την χρήση του dpf ξεκινούν από την αλλοίωση της λιπαντικής ικανότητας του λαδιού.....απο 5w-30 με την ανάμιξη έστω και μικρής ποσότητας πετρελαίου γίνεται κοντά στο 0w-80. Θα μου πείτε, καλά, δεν το ξέρουν αυτό στην mitsubishi? και εσύ τι είσαι? ο έξυπνος της ιστορίας? σας διαβεβαιώνω ότι πολλές φορές οι αυτοκινητοβιομηχανίες πέφτουν έξω και κάνουν αρκετά λάθη.. άθελά τους θέλω να πιστεύω...Εγώ το να βλέπω την στάθμη του λαδιού στο Χ και καμιά φορά πάνω απο το Χ και να αφαιρώ λάδια από το κάρτερ δεν το δέχομαι...όπως επίσης τους ξερόλες του Σαρακάκη ότι <<δεν έχεις πρόβλημα, σε όλους συμβαίνει αυτό>>>....
έκανα και 1 πειραματάκι στο τει μηχανολογίας στην Καβάλα και παρατήρησα την ολική μεταβολή της συμπεριφοράς του λαδιού...Στην Αγγλία πήραν στα χέρια τουρμπίνες, βαλβίδες ακόμα και πιστόνια σε ορισμένες περιπτώσεις στα ASX με μέγιστο αριθμό χλμ τα 70.000 μόνο....και όλα αυτά λόγω του dpf...βλέπετε οι οικολογικές ανησυχίες τη Ευρώπης αναγκάζουν πολλούς κατασκευαστές στην χρήση τους...αψηφώντας τις παρενέργειες.. άλλωστε εκει ανα 3 χρόνια αλλάζουν αυτοκίνητα....επίσης το start N go κάνει πολύ ζημιά....μέσα στην πόλη όταν είναι ενεργοποιημένο μπορεί να κάνει λίγο οικονομία στα καύσιμα, αλλά, το τι κάνει στην τουρμπίνα ...δεν λέγεται!!!!! το σβήσε-άναψε είναι ο χειρότερος εχθρός στα τούρμπο , πιστεύω να το ξέρετε......
για να μην πολυλογώ, εγώ πήρα 1 κιτάκι απο την Remap24 (http://www.remap24.eu/) 270 λίρες..έχει 2 εγκεφαλακια..το 1 κουμπώνει αφού αφαιρεθεί το dpf στον αισθητήρα της θερμοκρασίας που είναι κάτω από το αμάξι στο τέλος του dpf... το άλλο κουμπώνει στο χώρο του κινητήρα και συγκεκριμένα το 1 καλώδιο στη φύσα της μπεκιέρας που έχει ρεύμα μεταβαλλόμενο (0,2-5V νομίζω) και το άλλο στον αισθητήρα της πίεσης του dpf που βρίσκεται πίσω από το φιλτροκούτι....άλλωστε έχει και οδηγίες σύνδεσης... δεν είναι δύσκολο, ένας ηλεκτρολόγος αυτοκινήτων που θέλει να ασχοληθεί, θα τα καταφέρει εύκολα.....
το έχω κάνει εδω και 2500 χλμ....ούτε αναγεννήσεις ούτε λαμπάκια, ούτε τα χαζά του dpf....έλεγξα και τα καυσαέρια....μέσα στα όρια του ΚΤΕΟ!!!!
το κάνουν και στη Ελλάδα πλέον ,δείτε εδώ:
http://malihovas.gr/?page_id=1961 350 ευρώ το μαλλί...

Κύριοι βρήκα αυτό σε παλαιότερη δημοσίευση από τον theoman...πολύ χρήσιμο για μένα...μπορεί να βρήκα και την αιτία

18 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Κυρ Φεβ 25, 2018 1:28 pm

Στην Αθηνα υπαρχει καποιος που μπορει να αναλαβει υπευθυνα την απομακρινση τογ pdf ?

19 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Κυρ Φεβ 25, 2018 6:17 pm

ASXSMART έγραψε:Στην Αθηνα υπαρχει καποιος που μπορει να αναλαβει υπευθυνα την απομακρινση τογ pdf ?

Για να μην παρεξηγηθώ εγώ δεν έλυσα το πρόβλημά μου.Ψάχνοντας πoστάρησα τις συμβουλές του "Theoman" που νομίζω είναι η λύση στο πρόβλημά μου.Γιατί αυτή καθαυτή η τουρμπίνα παθαίνει ζημιά αλλά αναρωτιόμουν γιατί; και επιπλέον άντε άλλαξα τουρμπίνα ποιος μου εγγυάται ότι δεν θα ξανασυμβεί.Έτσι λοιπόν μεγάλη βοήθεια μου έδωσε και ο "smartasx" και τον ευχαριστώ.Ο μάστοράς μου πράγματι είδε πολλά λάδια αλλά στην πραγματικότητα είναι λάδια με πετρέλαιο μετά την ελλειπή λειτουργία του dpf.Αυτά τα λάδια όπως κατάλαβα δεν λυπαίνουν σωστά την τουρμπίνα με αποτέλεσμα να πάθει ζημιά αυτή.Καλά μου ξεμπερδέματα,,,ευχαριστώ όλους τους φίλους του foroum για την βοήθειά τους.

20 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Δευ Φεβ 26, 2018 7:24 pm

Ρωτησα στο εξουσιοδοτημενο που παω και δεν μου αφαιρουν το pdf. Νομιζω ομως οτι ειναι η μονη λυση για το προβλημα μας. Οταν μου αλλαξε η αντιπροσωπια το μοτερ μου ειπε ο τεχνικος χαχανιζοντας οτι αν δεν ηταν στην εγγυηση θα πληρωνα 10.000 ! Οταν εσπασε το τουρμπο θελανε γυρω στα 4.500 γιατι δεν ειχα πια εγγυηση οποτε εφερα μονος μου απο Γερμανια μεταχειρησμενο με 1.500. Το δικο μου δεν επερνε επισκευη, το πηγαμε στη Σπυρου Πατση σε ενα τουρμπαδικο που πανε και οι ταξιτζιδες. Αφου λοιπον εχουμε εντοπισει το προβλημα, και στο κτεο περναει χωρις προβλημα γιατι να μην βγαλουμε το φιλτρο απο τη ζωη μας ? Γιατι θα πρεπει να ζουμε με την αγωνια του ποτε θα γινει το επομενο "μπαμ" και ποσο θα τσουξει η τσεπη μας ? Στο κατω κατω ας μου ελεγαν οταν το αγορασα οτι αν ειναι να κυκλοφορω στην Κυψελη στο Περιστερι ή στην Κηφησιας καλυτερα να παρω ποδηλατο. Πηραμε ενα αυτοκινητο που προφανως μας αρεσε εμφανισιακα και το γουσταρουμε. Δεν θα το πληρωσουμε ομως χρυσο γιατι η εταιρια δεν αναλαμβανει τις ευθυνες της. Θα παρακαλουσα λοιπον οποιος εχει κανει την "επεμβαση" να μου στειλει ενα μηνυμα για να με κατατοπισει. Ευχαριστω εκ των προτερων.

21 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Δευ Φεβ 26, 2018 8:39 pm

ASXSMART έγραψε:Ρωτησα στο  εξουσιοδοτημενο που παω και δεν μου αφαιρουν το pdf. Νομιζω ομως οτι ειναι η μονη λυση για το προβλημα μας. Οταν μου αλλαξε η αντιπροσωπια το μοτερ μου ειπε ο τεχνικος χαχανιζοντας οτι αν δεν ηταν στην εγγυηση θα πληρωνα 10.000 !  Οταν εσπασε το τουρμπο θελανε γυρω στα 4.500 γιατι δεν ειχα πια εγγυηση οποτε εφερα μονος μου απο Γερμανια μεταχειρησμενο με 1.500. Το δικο μου δεν επερνε επισκευη, το πηγαμε στη Σπυρου Πατση σε ενα τουρμπαδικο που πανε και οι ταξιτζιδες. Αφου λοιπον εχουμε εντοπισει το προβλημα, και στο κτεο περναει χωρις προβλημα γιατι να μην βγαλουμε το φιλτρο απο τη ζωη μας ? Γιατι θα πρεπει να ζουμε με την αγωνια του ποτε θα γινει το επομενο "μπαμ" και ποσο θα τσουξει η τσεπη μας ? Στο κατω κατω ας μου ελεγαν οταν το αγορασα οτι αν ειναι να κυκλοφορω στην Κυψελη στο Περιστερι ή στην Κηφησιας καλυτερα να παρω ποδηλατο. Πηραμε ενα αυτοκινητο που προφανως μας αρεσε εμφανισιακα και το γουσταρουμε. Δεν θα το πληρωσουμε ομως χρυσο γιατι η εταιρια δεν αναλαμβανει τις ευθυνες της. Θα παρακαλουσα λοιπον οποιος εχει κανει την "επεμβαση" να μου στειλει ενα μηνυμα για να με κατατοπισει. Ευχαριστω εκ των προτερων.
υπαρχει λινκ σε καποιο θεμα..........

22 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Τρι Φεβ 27, 2018 6:17 am

ASXSMART έγραψε:Ρωτησα στο  εξουσιοδοτημενο που παω και δεν μου αφαιρουν το pdf. Νομιζω ομως οτι ειναι η μονη λυση για το προβλημα μας. Οταν μου αλλαξε η αντιπροσωπια το μοτερ μου ειπε ο τεχνικος χαχανιζοντας οτι αν δεν ηταν στην εγγυηση θα πληρωνα 10.000 !  Οταν εσπασε το τουρμπο θελανε γυρω στα 4.500 γιατι δεν ειχα πια εγγυηση οποτε εφερα μονος μου απο Γερμανια μεταχειρησμενο με 1.500. Το δικο μου δεν επερνε επισκευη, το πηγαμε στη Σπυρου Πατση σε ενα τουρμπαδικο που πανε και οι ταξιτζιδες. Αφου λοιπον εχουμε εντοπισει το προβλημα, και στο κτεο περναει χωρις προβλημα γιατι να μην βγαλουμε το φιλτρο απο τη ζωη μας ? Γιατι θα πρεπει να ζουμε με την αγωνια του ποτε θα γινει το επομενο "μπαμ" και ποσο θα τσουξει η τσεπη μας ? Στο κατω κατω ας μου ελεγαν οταν το αγορασα οτι αν ειναι να κυκλοφορω στην Κυψελη στο Περιστερι ή στην Κηφησιας καλυτερα να παρω ποδηλατο. Πηραμε ενα αυτοκινητο που προφανως μας αρεσε εμφανισιακα και το γουσταρουμε. Δεν θα το πληρωσουμε ομως χρυσο γιατι η εταιρια δεν αναλαμβανει τις ευθυνες της. Θα παρακαλουσα λοιπον οποιος εχει κανει την "επεμβαση" να μου στειλει ενα μηνυμα για να με κατατοπισει. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Και εγώ αυτό κατάλαβα μετά την παρουσίαση του προβλήματος και από εσένα.Η μόνη λύση  για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο είναι να βγάλουμε από την μέση το pdf.Σε προηγούμενη ανάρτηση είχα βρει τι έκανε κάποιος από εμάς ο "Theoman 1",Αυτός είπε ότι τώρα γίνεται και στην Ελλάδα στον Μαλιχώβα στην Λάρισα.Τον πήρα τηλέφωνο και μου είπε ότι το ξαναέκανε.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την asx_fntdis στις Παρ Μαρ 02, 2018 12:15 am, 1 φορά

23 υπαρχει σχετικο topic Την / Το Τετ Φεβ 28, 2018 10:14 am

asx_fntdis έγραψε:Μέχρι τώρα δεν έψαξα καθόλου τους κατόχους ASX.Είμαι κάτοχος ενός ASX 1800 Diesel 4x4 μοντέλο 2012.χιλ 115000.Δεν μπορώ να πω ότι πρόσεχα το turbo ιδιαίτερα αλλά γενικά πρόσεχα το αμάξι.Ώσπου ξαφνικά ανάβει το λαμπάκι του κινητήρα και μπαίνει σε save mode..ακούω ένα τσιριχτό δυνατό σαν να ουρλιάζει άνθρωπος και τότε τα χρειάστηκα γιατί κατάλαβα  πως είναι η τουρμπίνα μάλλον αργότερα επιβεβαιώθηκα.Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος εδώ μέσα είχε ανάλογη εμπειρία και τί ΄έκανε;

ΑΠΌ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΧΑΡΙΖΕΙ ...

http://mitsubishiasx.forumgreek.com/t332-topic

24 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Πεμ Μαρ 01, 2018 9:00 am

ekat έγραψε:
asx_fntdis έγραψε:Μέχρι τώρα δεν έψαξα καθόλου τους κατόχους ASX.Είμαι κάτοχος ενός ASX 1800 Diesel 4x4 μοντέλο 2012.χιλ 115000.Δεν μπορώ να πω ότι πρόσεχα το turbo ιδιαίτερα αλλά γενικά πρόσεχα το αμάξι.Ώσπου ξαφνικά ανάβει το λαμπάκι του κινητήρα και μπαίνει σε save mode..ακούω ένα τσιριχτό δυνατό σαν να ουρλιάζει άνθρωπος και τότε τα χρειάστηκα γιατί κατάλαβα  πως είναι η τουρμπίνα μάλλον αργότερα επιβεβαιώθηκα.Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος εδώ μέσα είχε ανάλογη εμπειρία και τί ΄έκανε;

ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

25 Απ: πρόβλημα στην τουρμπίνα Την / Το Πεμ Μαρ 01, 2018 10:25 am

SamAir77 έγραψε:
ekat έγραψε:

ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ

Ούτε γω συμφωνώ.. ρωτήστε για qasqai που σπάνε το ένα πίσω από το άλλο.

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης