Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ανάκληση για 2158 ASX!

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1 Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Σαβ Νοε 25, 2017 10:24 pm

Νομίζω οτι το έχουμε ξανασυζυτήσει το θέμα με το μοτέρ του γυαλοκαθαριστήρα ... http://www.zougla.gr/automoto/news/article/anakalounte-2158-mitsubishi-asx

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

2 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Κυρ Νοε 26, 2017 4:13 pm

xseugene έγραψε:Νομίζω οτι το έχουμε ξανασυζυτήσει το θέμα με το μοτέρ του γυαλοκαθαριστήρα ... http://www.zougla.gr/automoto/news/article/anakalounte-2158-mitsubishi-asx

Καλο θα ηταν οποιος ειδοποιηθει απο αντιπροσωπια να μας ενημερωσει και μας..

3 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Τετ Νοε 29, 2017 12:40 pm

Συμφωνω!
Πώς βλέπουμε ημερομηνια κατασκευης του αυτοκινητου; Ξερει κανεις;

4 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Τετ Νοε 29, 2017 4:04 pm

ωραιος

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

5 Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Πεμ Φεβ 01, 2018 7:18 pm

Η ανάκληση πράγματι ισχύει. Δεν έχω πάρει ακόμα συστημένη επιστολή. Με πήραν τηλέφωνο όχι από τα κεντρικά αλλά από εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Τρίπολης που έτυχε να το επισκεφτώ μία φορά και μου είπαν ότι τους έχει πάει εγκύκλιος για την ανάκληση.

6 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Παρ Φεβ 02, 2018 7:26 am

Εγώ τους πήρα τηλ και πήγα. Μην περιμένετε να σας καλέσουν ή να στρώσουν κόκκινα χαλιά.
Mitsubishi έχουμε .

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

7 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Παρ Φεβ 02, 2018 4:09 pm

τους εχω παρει και εχουν παραγγειλει τα ανταλλακτικα.. περιμενω να με παρουν για να γινει η αντικατασταση και να μου πουν πως θελει μπαταρια το αυτοκινητο.. οπως παντα! χωρις να θελει εννοειτε

8 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Παρ Φεβ 02, 2018 4:41 pm

SamAir77 έγραψε:Εγώ τους πήρα τηλ και πήγα. Μην περιμένετε να σας καλέσουν ή να στρώσουν κόκκινα χαλιά.
Mitsubishi έχουμε .

Ετσι ακριβως!Και τι σου άλλαξαν?

9 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Σαβ Φεβ 03, 2018 8:37 am

minaspan έγραψε:
SamAir77 έγραψε:Εγώ τους πήρα τηλ και πήγα. Μην περιμένετε να σας καλέσουν ή να στρώσουν κόκκινα χαλιά.
Mitsubishi έχουμε .

τακακια πισω!!χαχαχαχαχαχα

δεν ξερω αγορινα, οτι προβλεπεται , αμορτισερ 5ης πορτας και μοτερακι υαλοκαθαριστηρων ???

αλλαξα και τα πισω τακακια με την ευκαιρια!

δεν ξερω τι εκαναν, αλιμονο αν με κοροιδεψανε, τακακια βαλανε παντος.

δεν εκατσα απο πανω τους αυτη τη φορα. ΒΑΡΙΟΜΟΥΝΑ!! Twisted Evil Twisted Evil

10 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Σαβ Φεβ 03, 2018 9:27 am

SamAir77 έγραψε:
minaspan έγραψε:
Mitsubishi έχουμε .

τακακια πισω!!χαχαχαχαχαχα

δεν ξερω αγορινα, οτι προβλεπεται , αμορτισερ 5ης πορτας και μοτερακι υαλοκαθαριστηρων ???

αλλαξα και τα πισω τακακια με την ευκαιρια!

δεν ξερω τι εκαναν, αλιμονο αν με κοροιδεψανε, τακακια βαλανε παντος.

δεν εκατσα απο πανω τους αυτη τη φορα. ΒΑΡΙΟΜΟΥΝΑ!! Twisted Evil Twisted Evil

γιατι? σου επιτρεπουν να μπεις στο συνεργειο? οταν ειχα παει εγω ευγενικα ευγενικα με στρογγυλοκατσανε στην εκθεση γιατι με ειδαν οτι ειχα τασεις για μεσα στο συνεργειο.

11 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Κυρ Φεβ 04, 2018 8:32 pm

Ας βαλουνε μια τζαμαρία να βλέπουμε απο το σαλονι τι κανουν αμα δεν θελουν να ειμαστε πανω απο το κεφάλι τους!
Οταν ζητάνε τα λεφτά τους αρέσει; Και τι αποδείξεις εχουμε μετα για το αν τα κανανε ή οχι;

Απο κοντά και παντα ρωτάμε κιολας αμα εχουμε απορίες. Εγώ έτσι κάνω και αμα θελουν ας με διώξουν.

12 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Δευ Φεβ 05, 2018 7:00 am

Πρίν από εναμιση μήνα πηγα για service σε αντιπροσωπεία στην αττική και με ενημέρωσαν για την ανάκληση στο μοτεράκι του υαλοκαθαριστήρα εμπρός που αντικαταστάθηκε προληπτικά καθώς και για τις πίσω μπουκάλες της 5ης πόρτας.Το αποτέλεσμα λίγες γρατζουνιές στα πλαστικά της υδροροής εμπρός,550ml λάδι στον κινητήρα παραπάνω και κατά την αφέραιση του επιπλέον λαδιού προς έκπληξή μου να διαπιστώνω οτι τα λάδια ηταν μαύρα(σε διάστημα 180χλμ)διότι δεν είχαν αλλαχτεί.Οπότε την επόμενη φορά σίγουρα θα είμαι εντός του συνεργείου.Όσο για το συνεργείο στόλισμα κανονικά στους υπεύθυνους-ανεύθυνους με συγνώμες από μέρους τους και αποκατάσταση της ζημιάς.Ευτυχώς τα φίλτρα είχαν αλλαχτεί.

13 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Δευ Φεβ 26, 2018 2:34 pm

Πηρα τηλ να κλεισω service σε asx MY13 και μου είπαν για την ανακληση οτι τρεχει κανονικα, αλλα σε ενα μηνα θα έχουν τα ανταλλακτικά

14 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Δευ Φεβ 26, 2018 4:31 pm

Καλό θα ήταν να λέμε και το συνεργείο... Εγώ τουλάχιστον θα ήθελα να ξέρω που και τι αντιμετωπίσατε.. για παράδειγμα Εγώ έχω πάρει στην mobility για την ανάκληση εδώ και ένα μήνα και περιμένω να με πάρουν τηλ..

15 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Δευ Φεβ 26, 2018 7:18 pm

Σαρακακης στην λεωφόρο Αθηνών

16 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Δευ Φεβ 26, 2018 11:36 pm

Mobility αχαρναί.Έχω επισκεφθεί αρκετές φορές το συγκεκριμένο συνεργείο χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά την τελευταία απογοητεύτικα.Ίσως έτυχε σ'εμένα δεν ξέρω.Πάντως παραδέχονται τα λάθη τους.

17 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Δευ Φεβ 26, 2018 11:56 pm

sallon1980 έγραψε:Mobility αχαρναί.Έχω επισκεφθεί αρκετές φορές το συγκεκριμένο συνεργείο χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά την τελευταία απογοητεύτικα.Ίσως έτυχε σ'εμένα δεν ξέρω.Πάντως παραδέχονται τα λάθη τους.

Όταν λες παραδέχονται εννοείς πως σου αντικατέστησαν το καπάκι με καινούριο;

18 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Τρι Φεβ 27, 2018 1:01 am

Φίλε klrs μου αντικατέστησαν τα πλαστικά της υδροροής που ηταν στο μοτεράκι του εμπρός υαλοκαθαριστήρα διότι τα είχαν γρατζουνίσει και τα λάδια με το φίλτρο καθώς είχα κάνει μόλις 180χλμ από το service χωρίς να τα εχουν αλλάξει.Τώρα αν εννοείς το καπάκι του μοτέρ όχι δεν το αντικατέστησαν διότι κατά τα λεγόμενά τους δεν ηταν και τόσο σημαντική η επιπλέον ποσότητα του λαδιού(550ml) καθώς και τα χλμ που είχα διανύσει.Πάντως από τότε έχω κάνει 3000χλμ χωρίς κανένα πρόβλημα.Έχω ολική εγγύηση άλλους 10 μήνες και στο μοτέρ 2.5χρόνια και κάτι οπότε αν χρειαστεί το οτιδήποτε θα με ξαναδούν.

19 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Τρι Φεβ 27, 2018 7:26 am

sallon1980 έγραψε:Φίλε klrs μου αντικατέστησαν τα πλαστικά της υδροροής που ηταν στο μοτεράκι του εμπρός υαλοκαθαριστήρα διότι τα είχαν γρατζουνίσει  και τα λάδια με το φίλτρο καθώς είχα κάνει μόλις 180χλμ από το service χωρίς να τα εχουν αλλάξει.Τώρα αν εννοείς το καπάκι του μοτέρ όχι δεν το αντικατέστησαν διότι κατά τα λεγόμενά τους δεν ηταν και τόσο σημαντική η επιπλέον ποσότητα του λαδιού(550ml) καθώς και τα χλμ που είχα διανύσει.Πάντως από τότε έχω κάνει 3000χλμ χωρίς κανένα πρόβλημα.Έχω ολική εγγύηση άλλους 10 μήνες και στο μοτέρ 2.5χρόνια και κάτι οπότε αν χρειαστεί το οτιδήποτε θα με ξαναδούν.

Για τα πλαστικά της υδροροης έλεγα.. Ευχαριστώ για την απάντηση

20 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Κυρ Μαρ 18, 2018 10:17 pm

Πριν 3-4 μέρες πήγα αντιπροσωπία Βέροια για αλλαγή λάδια φίλτρο λογο ανεβασμένης στάθμης, και μ ενημερωσανε οτι για το ASX μου εχουν 2 ανακλήσεις.
Η μία ηταν αλλαγή των αμορτισέρ για το πορτ μπαγκάζ (η οποία έγινε την ίδια μέρα) και για το μοτέρ του υαλοκαθαριστήρα.
Επειδη δεν ειχανε ετοιμοπαράδοτο μοτερ εκεινη την μέρα τους ειπα οτι θα παω μια άλλη μέρα να το αλλάξουν. Παρόλο που δεν ειχανε μοτερ για να γίνει η αλλαγή, βγάλανε το παλιό για έλεγχο και ειδαν οτι ειχε ενα θεματακι και οτι πρεπει να αλλαχτεί. Το λύσανε και το ξαναβάλανε πάνω μεχρι να ξαναπάω.
Αυτα.

21 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Δευ Μαρ 19, 2018 10:51 pm

sasasj έγραψε:Πριν 3-4 μέρες πήγα αντιπροσωπία Βέροια για αλλαγή λάδια φίλτρο λογο ανεβασμένης στάθμης, και μ ενημερωσανε οτι για το ASX μου εχουν 2 ανακλήσεις.
Η μία ηταν αλλαγή των αμορτισέρ για το πορτ μπαγκάζ (η οποία έγινε την ίδια μέρα) και για το μοτέρ του υαλοκαθαριστήρα.
Επειδη δεν ειχανε ετοιμοπαράδοτο μοτερ εκεινη την μέρα τους ειπα οτι θα παω μια άλλη μέρα να το αλλάξουν. Παρόλο που δεν ειχανε μοτερ για να γίνει η αλλαγή, βγάλανε το παλιό για έλεγχο και ειδαν οτι ειχε ενα θεματακι και οτι πρεπει να αλλαχτεί. Το λύσανε και το ξαναβάλανε πάνω μεχρι να ξαναπάω.
Αυτα.
σε ποσα χιλιόμετρα σου ανεβεικε η σταθμη?για τα χαλια με το dpf δεν ειπανε τιπατα?

22 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Τρι Μαρ 20, 2018 12:02 am

Για το DPF δεν ειπανε κατι για ανάκληση... Laughing

Επειδη τον τελευταίο καιρό ειδα να κανει αναγεννήσεις ανα 200+ χιλιόμετρα, ελεγχα τα λάδια αρκετα συχνά και ειδα οτι έφτασε πάνω απο το max των λαδιών και κατω απο το Χ του μεγιστου του λαδιου-πετρελαιου.

Τα λάδια έφτασαν σ αυτο το σημειο στις 7000 περιπου και τα αλλαξα στις 7500.

Δεν τους πίεσα να μου πουνε για το DPF, αλλα τους ενημερωσα για την στάθμη και το λογω που τα αλλαξα. Δεν ρωτησα κατι συγκεκριμένο, αλλα με το παιδι στο συνεργειο που εκανε την αλλαγή, και ημουν διπλα του, το ειδε για την στάθμη και ειπε οτι οντως ειχε ανεβει. Εβαλε διαγνωστικό κλπ και δεν εναφερε τιποτα. το τελος του ειπα οτι κανει αλλα 200χλμ αναγγενηση και μου ειπε "ναι ναι" και οτι καποια στιγμή θα θελησει καθαρισμό και οτι οταν κυκλοφορει στην κινηση κανει περισότερες αναγεννήσεις.

23 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Τρι Μαρ 20, 2018 8:43 pm

Σήμερα το έλαβα κι εγώ.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

24 Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Τετ Μαρ 21, 2018 8:02 pm

Admin

Admin
Χθες μου ήρθε η επιστολή για την ανάκληση.
Η αντιπροσωπεία βέβαια στην Κοζάνη με έχει ενημερώσει εδώ και ένα μήνα περίπου

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://mitsubishiasx.forumgreek.com

25 Απ: Ανάκληση για 2158 ASX! Την / Το Τετ Μαρ 21, 2018 9:49 pm

Τους πήρα για να ρωτήσω και σήμερα με πήραν τηλέφωνο λέγοντάς μου ότι ήρθαν τα ανταλλακτικά και αύριο το πρωί το εργαλείο μπαίνει μέσα.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης