Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Λάστιχα 50/50

+5
klrs
Badjoe
SamAir77
thanos_67
sasasj
9 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Λάστιχα 50/50 Empty Λάστιχα 50/50 Παρ Μαρ 03, 2017 9:27 pm

sasasj

sasasj

Με αφορμή την κουβέντα του samair για ψήλωμα του ASX με ελατήρια και αμορτισέρ και την τοποθέτηση 50/50 ελαστικών, άρχισα να αναρωτιέμαι τι λάστιχα υπάρχουν για τέτοια χρήση και τι δυνατότητες έχουν.

Σίγουρα samair, thanos, georgecm και αρκετοί άλλοι που είχατε απο παλιότερα ασχοληθεί με jeep και 4x4 οχήματα Θα γνωρίζεται περισσότερα.

Samair Για ποιο λάστιχο σκέφτεσαι;

2Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Σαβ Μαρ 04, 2017 12:08 pm

SamAir77

SamAir77



Samair Για ποιο λάστιχο σκέφτεσαι;[/quote]

YOKOHAMA GEOLANDER G015 νέο μοντέλο!! Τα σπάει.

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

3Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Σαβ Μαρ 04, 2017 12:23 pm

thanos_67

thanos_67

samair77 έγραψε:

Samair Για ποιο λάστιχο σκέφτεσαι;

YOKOHAMA GEOLANDER G015 νέο μοντέλο!! Τα σπάει. [/quote]

παιδες, λαστιχο με χαρακτηριστικα f/c/b εγω και να μου χαριζανε δεν τα φοραγα σε δικο οχημα παντως....για A/T βεβαια καλο ειναι.......

4Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Σαβ Μαρ 04, 2017 7:30 pm

sasasj

sasasj

Αυτο το f/c/b με χαλάει και μένα.

Δεν μ αρέσει και το πέλμα απο το λάστιχο. Κάτι αλλο θα μ άρεσε περισσότερο.

5Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Κυρ Μαρ 05, 2017 12:18 am

SamAir77

SamAir77



παιδες, λαστιχο με χαρακτηριστικα f/c/b εγω και να μου χαριζανε δεν τα φοραγα σε δικο οχημα παντως....για A/T βεβαια καλο ειναι.......[/quote]

ναι αυτο, ειναι καλο για Α/Τ. πολυ καλο θα ελεγα.
και εγω μονο Α ή Β το πολυ στην βροχη!!
αλλα ειπαμε.... μπρος στα καλλη....

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

6Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Κυρ Μαρ 05, 2017 12:56 am

sasasj

sasasj

Μια ματιά που έριξα σε at λάστιχα γενικώς έχουν χαμηλά χαρακτηριστικά σε οικονομία, βροχή και θόρυβο. Μήπως με κάποιο χειμωνιάτικο λάστιχο καλυπτομαστε και σε θεμα 4x4;

7Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Κυρ Μαρ 05, 2017 8:33 am

SamAir77

SamAir77

sasasj έγραψε:Μια ματιά που έριξα σε at λάστιχα γενικώς έχουν χαμηλά χαρακτηριστικά σε οικονομία, βροχή και θόρυβο. Μήπως με κάποιο χειμωνιάτικο λάστιχο καλυπτομαστε και σε θεμα 4x4;

Σε 2-3 πέτρες θα σκίσουν ή θα φαγωθούν πολύ γρήγορα. Ένα χαρακτηριστηκο των χειμερινών είναι το μαλακό πέλμα.
Στο ASX έχω βάλει πέραν από τα μαμά και Bridgestone 694 νομίζω με Ε στο wet και Michelin latitude cross με C wet. Διαφορά δεν είδα μεταξύ των 3ων, ήταν καλούτσικα θα έλεγα.
Τα uniroyal rainsport 3 που φοράω τώρα έχουν Α και είναι πραγματικά όμως ΒΕΝΤΟΥΖΑ !! αλλά τρώγονται γρήγορα.
Είναι για σπορ επιδόσεις παντός , κάτι που στο ASX είναι λίγο περιττό.
Κάπου στην μέση είναι η αλήθεια για μια all around use του αυτοκινήτου.
Εγώ θα τα δοκιμάσω τα Yokohama αν δεν έχει βγει κάτι καλύτερο.
Ο ξεδελφος μου και συνοφροουντιστας με Vitara 2000cc του 2007 τα έβαλε και είναι πολύ ευχαριστημένος. ..ακόμα .
Βλέπουμε , μια δοκιμή θα με πείσει , άλλωστε πουλάω και αγοράζω σχετικά εύκολα.

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

8Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Κυρ Μαρ 05, 2017 9:24 am

thanos_67

thanos_67

samair77 έγραψε:
sasasj έγραψε:Μια ματιά που έριξα σε at λάστιχα γενικώς έχουν χαμηλά χαρακτηριστικά σε οικονομία, βροχή και θόρυβο. Μήπως με κάποιο χειμωνιάτικο λάστιχο καλυπτομαστε και σε θεμα 4x4;

Σε 2-3 πέτρες θα σκίσουν ή θα φαγωθούν πολύ γρήγορα. Ένα χαρακτηριστηκο των χειμερινών είναι το μαλακό πέλμα.
Στο ASX έχω βάλει πέραν από τα μαμά και Bridgestone 694 νομίζω με Ε στο wet και Michelin latitude cross με C wet.  Διαφορά δεν είδα μεταξύ των 3ων, ήταν καλούτσικα θα έλεγα.
Τα uniroyal rainsport 3 που φοράω  τώρα έχουν Α και είναι πραγματικά όμως ΒΕΝΤΟΥΖΑ !! αλλά τρώγονται γρήγορα.
Είναι για σπορ επιδόσεις παντός , κάτι που στο ASX είναι λίγο περιττό.
Κάπου στην μέση είναι η αλήθεια για μια all around use του αυτοκινήτου.
Εγώ θα τα δοκιμάσω τα Yokohama αν δεν έχει βγει κάτι καλύτερο.
Ο ξεδελφος μου και συνοφροουντιστας με Vitara 2000cc του 2007 τα έβαλε και είναι πολύ ευχαριστημένος. ..ακόμα .
Βλέπουμε , μια δοκιμή θα με πείσει , άλλωστε πουλάω και αγοράζω σχετικά εύκολα.

αμα δεν εχεις προβλημα τα σπρωξεις μετα βαλτα, μην το συζητας..το θεμα ειναι να μην σου μενανε αμανατι........

9Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Κυρ Μαρ 05, 2017 9:44 am

sasasj

sasasj

Θα τα κάνουμε γύρα μεταξύ μας χερι χερι. Που θα πάνε θα φαγωθούν στο τελος! Very Happy

10Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Κυρ Μαρ 05, 2017 10:00 am

SamAir77

SamAir77

sasasj έγραψε:Θα τα κάνουμε γύρα μεταξύ μας χερι χερι. Που θα πάνε θα φαγωθούν στο τελος! Very Happy

καλα θα ηταν αλλα ο καθενας εχει την διασταση του εδω χαχχαχαχαα
αλλος 18 , 17 , 16 !!! σε λιγο θα δουμε και 14αρα ζαντα στο ASX !!!

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

11Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Κυρ Μαρ 05, 2017 7:45 pm

sasasj

sasasj

Ανταλλάσουμε και ζάντες κομπλέ με τα λάστιχα αν δεν βολεύει! χαχαχαχα

12Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Κυρ Μαρ 05, 2017 8:23 pm

thanos_67

thanos_67

sasasj έγραψε:Μια ματιά που έριξα σε at λάστιχα γενικώς έχουν χαμηλά χαρακτηριστικά σε οικονομία, βροχή και θόρυβο. Μήπως με κάποιο χειμωνιάτικο λάστιχο καλυπτομαστε και σε θεμα 4x4;

το ερωτημα ειναι λαθος..........4χ4 βαζεις και χιονι, 4χ4 βαζεις και σε λασπη, 4χ4 βαζεις και σε πετρα και σε γρασιδι κλπκλπ.....ΠΟΥ ΘΑ ΚΙΝΗΘΕΙΣ? αυτο ειναι το ερωτημα....αν εισαι ασφαλτινος εχει ενα σωρο λαστιχα να βαλεις.......αν εισαι χωματινος πας και με ασφαλτινα αλλα σιγουλια σιγουλια.....αν πας γρασιδι με ασφαλτινα εισαι οκ...αν εισαι λασπιας και πετρας ΘΕΣ ΑLL TERRAIN....ΚΑΙ ΟΧΙ ALL WEATHER...αλλο το ενα και αλλο το αλλο.........
επσιης ΟΛΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΕ ΚΑΛΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ειναι συνηθως ασφαλτινα και ΕΧΟΥΝ ΜΑΛΑΚΟ ΠΡΟΦΙΛ......οσα εχουν σκληρο προφιλ εχουν χαλια χαρακτηριστικα αλλα αντεχουν σε ταλαιπωριες...γιαυτο και τα A/T  εχουν κακους "βαθμους".....στην λασπη σε νοιαζει να εχεις τακουνια να μην κολλησεις, στην πετρα σε νοιαζει να μην σου σκισουνε τα πελματα....απλα πραγματα......
εγω εχω διαλεξει ασφαλτινα γιατι εκει κανω το 95% των χιλομετρων..αν πεσω καμια φορα σε λασπη θα βγω, αλλα δεν επιζητησω την λασπη...σε πετρα δεν βλεπω λογο να παω.....

13Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Κυρ Μαρ 05, 2017 8:32 pm

sasasj

sasasj

Δεν το διατύπωσα σωστά με το 4x4 που έγραψα αλλα πιστεύω να έγινα κατανοητός για τι πράγμα μιλούσα.

Εννούσα για εκτός δρόμου διαδρομές, με λάσπη, χώμα και (φυσικά) πέτρες αλλα σε λογικά πλαίσια. Δεν ειπα να πάμε σε κροκάλες που ειναι μαχαίρια. Ενας μετριος χωματόδρομος για εκτός δρομου εξορμίσεις που μπορουμε να κάνουμε για την απολαυση μας, και με το SUV που έχουμε όχι Jeep.

Ένα allround λάστιχο. Όχι allwather ούτε allseason.

14Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Κυρ Μαρ 05, 2017 10:46 pm

thanos_67

thanos_67

sasasj έγραψε:Δεν το διατύπωσα σωστά με το 4x4 που έγραψα αλλα πιστεύω να έγινα κατανοητός για τι πράγμα μιλούσα.

Εννούσα για εκτός δρόμου διαδρομές, με λάσπη, χώμα και (φυσικά) πέτρες αλλα σε λογικά πλαίσια. Δεν ειπα να πάμε σε κροκάλες που ειναι μαχαίρια. Ενας μετριος χωματόδρομος για εκτός δρομου εξορμίσεις που μπορουμε να κάνουμε για την απολαυση μας, και με το SUV που έχουμε όχι Jeep.

Ένα allround λάστιχο. Όχι allwather ούτε allseason.
για χαλαρα, οπως λες, βαλε ενα 70/30, μην πας σε 50/50

15Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Κυρ Μαρ 05, 2017 11:07 pm

SamAir77

SamAir77

sasasj έγραψε:Ανταλλάσουμε και ζάντες κομπλέ με τα λάστιχα αν δεν βολεύει! χαχαχαχα

17αρα εχεις?? αν ναι δεν εχω προβλημα!

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

16Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Κυρ Μαρ 05, 2017 11:12 pm

SamAir77

SamAir77


για χαλαρα, οπως λες, βαλε ενα 70/30, μην πας σε 50/50[/quote]

ναι, για παραδειγμα τα michelin latitude cross ειναι 65/35. το λεγαμε αν θυμασαι αλλα τελικα πηρες
αλλα φιλε sasasj !!!

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

17Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Κυρ Μαρ 05, 2017 11:50 pm

SamAir77

SamAir77


εγω εχω διαλεξει ασφαλτινα γιατι εκει κανω το 95% των χιλομετρων..αν πεσω καμια φορα σε λασπη θα βγω, αλλα δεν επιζητησω την λασπη...σε πετρα δεν βλεπω λογο να παω.....[/quote]

Φιλε Θανο με ολο τον σεβασμο αλλα διαβαζω τα ποστ σου και διακρινω οτι περα απο την αποσταση σου απο το "εκτος δρομου¨ενω εχεις εμπειρια και το ποσο ανουσιο το θεωρεις με αυτο το αυτοκινητο.
Μου γενναται η απορια και μην με περεξηγησεις γιατι "περι ορεξεος" αν θες να μου πεις και θα εχεις δικιο, γιατι πηρες αυτοκινητο ελευθερου χρονου που υποτιθεται ειναι για και για εκτος δρομου χρηση???
Το ASX ειναι απογονος του Οutlander και μαλιστα βασιζεται σε αυτο αρα δεν μπορει να μην εχει εκτος δρομου DNA. Απλα η Μitsubishi πιστευω πως για εμπορικους λογους λανσαρει το οχημα ετσι χαμηλο με λαστιχα σκατα κλπ.
Εγω αν δεν ηθελα στον ελευθερο χρονο μου να βαζω τα παιδακια μου μεσα και να παμε στο βουνο, οπου εκει δεν ξερεις τι μπορει να βρεις, λιγο λασπη ,λιγο κροκαλα, λιγο σαθρο χωμα κλπ θα αγοραζα μια 3αρα μπεμπα του '12 με τα ιδια λεφτα περιπου.
και παλι λεω ΕΓΩ !
Γιατι το ASX οσο μετριο ειναι εκτος δρομου , τοσο μετριο ειναι και εντος. ειχες mersedes και ξερεις τι λεω.
Μην παρεξηγηθω και εγω ασφαλτο κινουμαι αλλα ειναι αυτη η μια φορα που θα βρεθεις καπου εκει εξω και θες να βγαλεις οτι υπαρχει απο αυτο το οχημα, δεν ειναι η ασφαλτος αυτο το μερος που θα μου δωσει αυτη τη μοναδικη εμπειρια. ειπαμε , εκει ειναι η μερσεντα ή η μπεμπα.
Εγω οπως το βλεπω, αφου εχω τετρακινητο θα το χαρω και θα το εξελιξω αν χρειαστει.
τωρα αν εχω το σωστο τετρακινητο για τις αναγκες μου....αυτο ειναι αλλο τοπικ !!!!
ευχομαι να μην παρεξηγηθω λεω και παλι !

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

18Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Δευ Μαρ 06, 2017 12:22 am

thanos_67

thanos_67

samair77 έγραψε:
εγω εχω διαλεξει ασφαλτινα γιατι εκει κανω το 95% των χιλομετρων..αν πεσω καμια φορα σε λασπη θα βγω, αλλα δεν επιζητησω την λασπη...σε πετρα δεν βλεπω λογο να παω.....

Φιλε Θανο με ολο τον σεβασμο αλλα διαβαζω τα ποστ σου και διακρινω οτι περα απο την αποσταση σου απο το "εκτος δρομου¨ενω εχεις εμπειρια και το ποσο ανουσιο το θεωρεις με αυτο το αυτοκινητο.
Μου γενναται η απορια και μην με περεξηγησεις γιατι "περι ορεξεος" αν θες να μου πεις και θα εχεις δικιο, γιατι πηρες αυτοκινητο ελευθερου χρονου που υποτιθεται ειναι για και για εκτος δρομου χρηση???
Το ASX ειναι απογονος του Οutlander και μαλιστα βασιζεται σε αυτο αρα δεν μπορει να μην εχει εκτος δρομου DNA. Απλα η Μitsubishi πιστευω πως για εμπορικους λογους λανσαρει το οχημα ετσι χαμηλο με λαστιχα σκατα κλπ.
Εγω αν δεν ηθελα στον ελευθερο χρονο μου να βαζω τα παιδακια μου μεσα και να παμε στο βουνο, οπου εκει δεν ξερεις τι μπορει να βρεις, λιγο λασπη ,λιγο κροκαλα, λιγο σαθρο χωμα κλπ θα αγοραζα μια 3αρα μπεμπα του '12 με τα ιδια λεφτα περιπου.
και παλι λεω ΕΓΩ !
Γιατι το ASX οσο μετριο ειναι εκτος δρομου , τοσο μετριο ειναι και εντος. ειχες mersedes και ξερεις τι λεω.
Μην παρεξηγηθω και εγω ασφαλτο κινουμαι αλλα ειναι αυτη η μια φορα που θα βρεθεις καπου εκει εξω και θες να βγαλεις οτι υπαρχει απο αυτο το οχημα, δεν ειναι η ασφαλτος αυτο το μερος που θα μου δωσει αυτη τη μοναδικη εμπειρια. ειπαμε , εκει ειναι η μερσεντα ή η μπεμπα.
Εγω οπως το βλεπω, αφου εχω τετρακινητο θα το χαρω και θα το εξελιξω αν χρειαστει.
τωρα αν εχω το σωστο τετρακινητο για τις αναγκες μου....αυτο ειναι αλλο τοπικ !!!!
ευχομαι να μην παρεξηγηθω λεω και παλι !
[/quote]

πηρα 4κινητο για να μην αναγκαζομαι να βαζω αλυσιδες οταν με πιασει κανενα χιονι. Πηρα το συγκεκριμενο 4κινητο διοτι δεν ειναι AWD, αρα δεν εχω επιβαρυνση απο συνεχομενη εμπλοκη της 4κινησης, αρα ειμαι 2κινητος οποτε θελω και 4κινητος για τα ζορια. Πηρα DIESEL. Πηρα οικογενειακο.
Το ASΧ δεν ειναι απογονος του OUTLANDER, ειναι το μικρο αδερφακι του, πιο μανιτζεβελο για την πολη και πιο οικονομικο (και με λιγοτερους χωρους).

το σκασιμο που εχει φαει η μερσεντες απο λιμνη πλαστηρα μεχρι λαμια γιατι ειχα το χιονι πισω μου, δεν λεγεται....δομοκο χτυπαγε συνεχεια το ESP...(ΑΡΑΓΕ ΜΕ ΠΟΣΟ ΝΑ ΕΜΠΑΙΝΑ????)
πηλιο εταζα λαμπαδες μην με πιασει χιονι....οποτε, εκλεισα εναν κυκλο και ανοιξα αυτον...

βασικα ειχα σκεφτει να κρατησω την μερσεντες και να παρω ενα panda diesel 4x4, αλλα επειδη μου αρεσε μονο το cross το οποιο εκανε 17000, εεεεεεεε, εδωσα 3 παραπανω και εχω ΕΝΑ αυτοκινητο........
και εγω αν το σκεφτεις καλα , οτι κανεις εσυ {να βαζω τα παιδακια μου μεσα και να παμε στο βουνο, οπου εκει δεν ξερεις τι μπορει να βρεις, λιγο λασπη ,λιγο κροκαλα, λιγο σαθρο χωμα κλπ} το ιδιο κανω κι εγω...απλα επειδη εχω δει απιστευτα πραγματα που ξεκινησανε για πλακα, ΔΕΝ ΤΟ ΤΣΙΤΑΡΩ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ.........θα το τσιταρω για να απεμπλακω απο μια δυσκολη κατασταση......

19Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Δευ Μαρ 06, 2017 12:46 am

SamAir77

SamAir77

ε ενταξη τοτε, ολοι το ιδιο κανουμε, αλλος λιγοτερο, αλλος περισσοτερο και εγω απλα για πλακα λιγο πιο πολυ.
περι ορεξεως λοιπον......
και οντως δεν ειναι απογονος. λαθος διατυπωση. το DNA ομως το εχει.
μια και λες για panda 4x4 πρεπει να σου πω οτι εχει η γυναικα μου ενα του 07. πολυ ικανο. εκει που το εχω παει ,το ASX δεν περναει ουτε απο διπλα. καιει ομως το ριμαδακι και δεν παει βημα.

ολα καλα.


https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

20Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Δευ Μαρ 06, 2017 1:03 am

sasasj

sasasj

thanos_67 έγραψε:για χαλαρα, οπως λες, βαλε ενα 70/30, μην πας σε 50/50

Πολύ φοβάμαι οτι άν πάω σε 70/30 θα θελω πάλι 50/50... γιατι εστω και μια φορά να θελήσω να παω σε αναλογο εδαφος θα θελω το κατι παραπάνω. Είναι εγκεφαλικό το θέμα μην το ψάχνεις!

samair77 έγραψε:17αρα εχεις?? αν ναι δεν εχω προβλημα!

Όχι μαμά 16αρια έχω!

samair77 έγραψε:ναι, για παραδειγμα τα michelin latitude cross ειναι 65/35. το λεγαμε αν θυμασαι αλλα τελικα πηρες
αλλα φιλε sasasj !!!

Ναι το θυμάμαι που τα λέγαμε τότε αλλα ο λαστιχάς με τραβηξε προς continental crosscontact lx2. Πολύ καλό λάστιχο, δεν εχω παράπονο αλλα ειναι ενα απλό ασφαλτο-καλοκαιρινό m+s. Μαλακό και άνετο, αλλα σε χιόνι και λάσπες δεν δεινει αυτά που θα θελα!

21Λάστιχα 50/50 Empty Ζαντες Πεμ Ιουν 07, 2018 2:54 pm

Badjoe



Γειά χαρά σε όλους.. Σκέφτομαι να βάλω καινούριες ζάντες 18αρες σε asx 1.8 4x4.. Είναι εφικτό η θα παρουσιαστούν προβλήματα μελλοντικά στην τετρακίνηση και γενικά οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα στο αυτοκίνητο..;



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Badjoe στις Παρ Ιουν 08, 2018 3:51 am, 1 φορά

22Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Πεμ Ιουν 07, 2018 3:54 pm

klrs

klrs

Badjoe έγραψε:Γειά χαρά σε όλους.. Σκέφτομαι να βάλω καινούριες ζάντες 18αρες σε asx 1.8 4x4.. Είναι εφικτό η θα παρουσιαστούν προβλήματα μελλοντικά στην τετρακίνηση η γενικά οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα στο αυτοκίνητο..;


κανενα προβλημα... εγω το εχω ηδη. ο samair το ειχε πρωτος. ο mhnaspan εναι σχεδον ετοιμος κι αυτος. το αυτοκινητο βγαινει και απο το εργοστασιο με 18΄΄ υπαρχει σχετικο ποστ που μπορεις να τα διαβασεις ολα. ειναι καλυτερο σε ολα πλην μικρης αυξησης καταναλωσης

23Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Παρ Ιουν 08, 2018 9:21 am

SamAir77

SamAir77

στις μικρες μας αγγελιες μπορεις να δεις και μια προσφορα! Very Happy

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

24Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Κυρ Ιουν 10, 2018 4:49 pm

Badjoe



Ρωτάω αυτό παιδιά γιατί πηγαίνοντας να βάλω ζάντες 18'', το κατάστημα, που τυγχάνει να είναι γνωστός, ήταν κατηγορηματικός για τη διάσταση αυτή,αναφέροντας πρόβλημα στην τετρακίνηση σε ίδιο αυτοκίνητο ενός φίλου του.. Μου ανέφερε πως η σωστή διάμετρος κ διάσταση είναι αυτή που αναφέρει ο κατασκευαστής και που βρισκεται στο ταμπέλακι στην κολώνα της πόρτας του αυτοκινήτου.. Στο δικό μου αναφέρει ζάντες διαμέτρου 16'' και 17''.. Το πρόβλημα μου είπε πως είναι δεδομένο πως θα παρουσιαστεί στο μέλλον μετά από αρκετά χιλιόμετρα.. Τέλος πάντων λεφτά θα έπαιρνε από εμένα ο τύπος..δεν είχε κανένα λόγο να μου πει ψέματα κ να μου αλλάξει τη γνώμη.. Οπότε δεν ξέρω τι να κάνω...!

25Λάστιχα 50/50 Empty Απ: Λάστιχα 50/50 Κυρ Ιουν 10, 2018 5:53 pm

Jimkal



Εγω παντως το αγορασα απο καινουργιο με 18 ,κανενα προβλημα,πολυ καλο πατημα στο δρομο,και αρκετες off raod διαδρομες χωρις κανενα προβκημα και χιονια ολα οκ.Μην το φαβασαι καθολου

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης