Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

αγορά νέου ASX

+2
Λαμπρος bren
sran
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1αγορά νέου ASX Empty αγορά νέου ASX Κυρ Φεβ 16, 2014 6:33 pm

sran



σας χαιρετώ και θα ήθελα τις συμβουλές σας για την αγορά του νέου ASX (MY13) στα παρακάτω:

1. inform ή invite;
-στην invite με ενοχλούν τα κουμπιά πάνω στο τιμόνι. δεν είναι ωραία κεντραρισμένα (στο μάτι φαίνεται άσχημο επειδή λείπουν τα επιπλέον κουμπιά της πλούσιας έκδοσης), και επίσης δεν ξέρω αν θα τα πατάω κατά λάθος την ώρα της οδήγησης (το αριστερό μου χέρι έχει συνηθήσει να είναι στο "παρά τέταρτο" του τιμονιού) - εσάς σας ενοχλεί το τιμόνι, αν έχετε το MY13;
-στην invite επίσης με ενοχλούν οι εξωτερικές κλωστές του δερμάτιου λεβιέ ταχυτήτων. ενώ στο τιμόνι οι κλωστές είναι κρυμμένες, στον λεβιέ γκρατζουνάνε το χέρι - μήπως κοπούν κιόλας σε 5-6 χρόνια με την τριβή; - εσάς δε σας προβληματίζει αυτό;
-στην inform από την άλλη με ενοχλεί που δεν έχει αυτόματο κλιματισμό, προβολείς ομίχλης και εργοστασιακούς αισθητήρες παρκαρίσματος, τα υπόλοιπα δε μου είναι και τόσο απαραίτητα και γενικά το θέλω απλό το αυτοκίνητο χωρίς οθόνες και δεκάδες κουμπάκια

2. πωλητές και χρόνος παράδοσης
έχω πάει σε 3 διαφορετικές εκθέσεις και μου έχουν πεί 3 διαφορετικά πράγματα για το τι μοντέλα/χρώματα είναι αυτή τη στιγμή ετοιμοπαράδοτα, και ποιος είναι ο χρόνος παράδοσης(20 μέρες, 3 μήνες, 4, μήνες, 6 μήνες...). ποιον να πιστέψω τώρα; τόσο μπάχαλο είναι η Mitsubishi στην ελλάδα; αν είναι τόσο δύσκολο πριν την αγορά που με έχουν ανάγκη, φαντάζομαι την ταλαιπωρία μετά. εσείς πόσο χρόνο κάνατε να το παραλάβατε;

3. τεστ drive
επίσης προσπαθώ εδώ και 3 εβδομάδες να κάνω τεστ drive και με κοροϊδεύουν από σάββατο σε σάββατο...

4. καθίσματα
μου φάνηκαν λίγο σκληρά ή επειδή είναι καινούρια; (έχω ένα μικρό πρόβλημα με λεκάνη-ισχύο και είναι σημαντικό να είναι αναπαυτικά τα καθίσματα)

σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

2αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Κυρ Φεβ 16, 2014 8:19 pm

Λαμπρος bren

Λαμπρος bren

φιλε μου γεια σου...

1) Ως κατοχος inform (ΜΥ11) ζηλευω πολλα πραγματα απο το invite τα οποια δεν εχω (προβολακια , ζαντες κτλ) αρα προτεινω invite

2) Δεν ξερω τι παιζει στην Μitsubishi παντως και την "καλη" εποχη που το πηρα , το περιμενα 6 μηνες να ερθει...
(παραγγελια σεπτεμβριος 2010-αφιξη φεβρουαριος 2011)

3) πιεσε τους για ενα τεστ-ντραιβ....

4) δεν με ενοχλουν...

Εν κατακλειδι,ως κατοχος εχω να σου πω  πως ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο το αυτοκινητο και ο κινητηρας του ειναι κορυφαιος.....Παρα ολα αυτα εχουν υπαρξει καποια προβληματα τα οποια μπορεις να διαβασεις και να βγαλεις τα δικα σου συμπερασματα...

https://www.facebook.com/labros.mivec

3αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Τρι Απρ 08, 2014 5:33 pm

thomas.the

thomas.the

1. Invite! Τό έχω (ΜΥ13) εδώ και έξι μήνες και όσα αναφέρεις δεν αποτελούν πρόβλημα, ισά-ίσα το αντίθετο θα έλεγα.
2. Το δικό μου ήταν στην Ελλάδα και το παρέλαβα σε εννιά (9) εργασιμες ημέρες! Αντιπροσωπεία Θεσσαλονίκης.
3. Είχα κλείσει πολύ έυκολα ραντεβού για test drive.
4. Μ'αρέσουν! (Σημείωση: για 12 χρόνια είχα σκληρά bucket καθίσματα στο προηγούμενο αυτοκίνητο).

Με το καλό να το αποκτήσεις και να απολαμβάνεις το κάθε χιλιόμετρο που θα κάνεις, όπως εγώ και όλοι μας.

4αγορά νέου ASX Empty υποψιφιος και γω Παρ Ιαν 16, 2015 12:32 am

sasasj

sasasj

Γεια σας και απο μενα!

Μόλις είδα το post του φιλου sran και μου τράβηξε την προσοχή μιας και γω ψάχνομαι για αγορά ASX εδώ και μισό χρόνο περίπου!
Αρχικά αποφάσισα να παώ για την INVITE 4x4 σε καινούριο. Απο όλα τα MY που ειδα, τα πρώτα που βγήκανε μου αρέσουν περισσότερο (MY10, MY11, MY13).
Οπότε το ολόφρεσκο MY14-15 το απόκλεισα. Κοίταξα να δώ για ετοιμοπαράδοτα τι υπάρχει αλλα δεν με κάλυπτε κανένα (λόγω χρώματος περισσότερο).

Οπότε άρχισα να ψάχνω για μεταχειρισμένο. Κοίταξα στην Ελλάδα τι υπάρχει και ήταν μετρημένα στα δάχτυλα του ενος χεριού! Τα μισά απο αυτα, εισαγωγής απο εμπόρους!

Ένας γνωστός έμπορος μου πρότεινε να βρουμε απο Γερμανία, και άρχισα να γλυκοκοιτάω τα INTENSE PANORAMA. Βρίσκω αρκετά απο εξωτερικό αλλα ειμαι λίγο δυστακτικός καθως δεν έτυχε να ξαναπάρω απο έξω.

Ακόμα ειμαι στα πρόθυρα να πάρω απο έξω αλλα σκέφτομαι να πάρω και καινουριο (το καινούριο ειναι πάντα καινούριο)!

Τι μου προτείνεται μιας και ειστε πιο γνωστες της κατάτασης; Έχετε κάποιον γνωστό, φίλο κλπ που να δίνει κάποιο;;; Question

Ευχαριστώ! Smile

5αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Παρ Ιαν 16, 2015 10:28 am

SamAir77

SamAir77

φιλικη συμβουλη, παρε ΜΥ 13 και μετα.
το οχημα ειναι πολυ καλο αλλα με τα ιδια λεφτα αγοραζεις BMW Very Happy συμβατικο μεν.
αν ομως θες x-over εδω εισαι!
καλη αγορα

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

6αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Παρ Ιαν 16, 2015 7:03 pm

sasasj

sasasj

samair77 έγραψε:φιλικη συμβουλη, παρε ΜΥ 13 και μετα.
το οχημα ειναι πολυ καλο αλλα με τα ιδια λεφτα αγοραζεις BMW Very Happy  συμβατικο μεν.
αν ομως θες x-over εδω εισαι!
καλη αγορα

ΒΜW ποιο; Τι κατηγορία; Πόσα κυβικά;
Θα μου κανε και ενα ΒMW αλλα ξεφεύγουμε σε όλα!
Για ΜΥ 13 και μετα δεν μου αρεσει εμφανισιακα. Και θα μου άρεσε το ρυθμιστικό ροδάκι παρά το κουμπί.
Σε λειτουργεία ειναι το ίδιο και τα 2; Το ροδακι δεν εχει 2WD, 4WD και LOCK; Το κουμπί ειναι ON-OFF.

7αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Σαβ Ιαν 17, 2015 7:18 pm

SamAir77

SamAir77

λοιπον το κουμπι με το ροδακι κανει ακριβως τι ιδιο.
σου λεω για ΜΥ13 και μετα γιατι εχουν βελτιωσει το θεματακι με το DPF (φιλτρο) και γι'αυτο μην ασχολησε με μασκες και προσοψεις καλυτερα.
τορα για BMW αν και ειμαι παλι εκτος θεματος, θα κοιταζα ενα 316 1600 ΜΥ12 και μετα, με 136 αλογα ή τα 170. σκοτωνει! αλλα αλλη κατηγορια....
αυτα..

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

8αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Σαβ Ιαν 17, 2015 7:45 pm

sasasj

sasasj

samair77 έγραψε:λοιπον το κουμπι με το ροδακι κανει ακριβως τι ιδιο.
σου λεω για ΜΥ13 και μετα γιατι εχουν βελτιωσει το θεματακι με το DPF (φιλτρο) και γι'αυτο μην ασχολησε με μασκες και προσοψεις καλυτερα.
τορα για BMW αν και ειμαι παλι εκτος θεματος, θα κοιταζα ενα 316 1600 ΜΥ12 και μετα, με 136 αλογα ή τα 170. σκοτωνει! αλλα αλλη κατηγορια....
αυτα..

Συνεχιζω να πιστευω οτι το 4wd με το lock που εχει το ροδακι δεν ειναι το ιδιο με το κουμπακι που δεν `λεει` lock. Το κουμπακι οταν το πατας κλειδωνει την τετρακινηση ή την εχει στο αυτοματο;

BMW νομιζα οτι ελεγες για τζιποειδες-crossover κατηγορια. Δεν μ ενδιαφερει πλεον η κατηγορια κουρσας δρομου. Εχω ενα peugeot 207 rc του 2009 με 175hp και το δινω για να παω στο ASX και στην κατηγορια x-over. Δεν με συγκινει πλεον το καθαρα δρομισιο αυκινητο, αλλα κατι πιο all-round.

9αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Σαβ Ιαν 17, 2015 10:04 pm

SamAir77

SamAir77

Ok άρα το asx εινα μονόδρομος.
Το κουμπί οταν το πατήσεις μια φορά παει 4wd auto.
Δεύτερη φορά παει 4wd lock.
Τρίτη φορά παει 2wd.
Ειναι το ιδιο ακριβώς. Μην ανησυχείς

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

10αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Σαβ Ιαν 17, 2015 10:20 pm

sasasj

sasasj

samair77 έγραψε:Ok άρα το asx εινα μονόδρομος.
Το κουμπί οταν το πατήσεις μια φορά παει 4wd auto.
Δεύτερη φορά παει 4wd lock.
Τρίτη φορά παει 2wd.
Ειναι το ιδιο ακριβώς. Μην ανησυχείς

AAAA!!! affraid affraid affraid

Τώρα μάλιστα! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

11αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Δευ Ιαν 19, 2015 2:20 pm

SamAir77

SamAir77

σε ενδιαφερει και μεταχειρισμενο?

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

12αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Δευ Ιαν 19, 2015 10:40 pm

sasasj

sasasj

Ναι αν υπάρχει τιποτα ενδιαφέρον!

Κοιτούσα απο Γερμανία γιατι Ελλάδα δεν βρίσκω κάποιο να μου κανει!

13αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Τρι Ιαν 20, 2015 3:37 pm

SamAir77

SamAir77

Πόσο παιζουν γενικά; diesel 4x4 ΜΥ 13 και μετα ;

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

14αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Τρι Ιαν 20, 2015 8:09 pm

sasasj

sasasj

Γενικως κρατανε τιμη και εξω.
Εγω κοιτουσα για τα 11-12 intense panorama και ξεκινουσανε απο τα 14000 περιπου χωρις φπα, για μεχρι 80.000 χλμ. Γενικως για αξιολογο panorama απο γερμανια με λιγα χλμ,καλη κατασταση με τελωνεια κλπ βγαινει στα 20.000+

Τα 13-14 κλπ ξεφευγουν ακομα λιγο και δεν τα κοιτουσα καθολου γιατι ειναι με λιγα χλμ και θα συμφαιρει να παρεις καινουριο απο Ελλαδα.

Σημερα εμαθα απο αντιπροσωπεια οτι τον Απριλιο ερχεται Ελλαδα και 1600 diesel ττρακινητο. Ξερετε κατι;

15αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Τρι Ιαν 20, 2015 9:56 pm

SamAir77

SamAir77

Ιδέα δεν έχω

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

16αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Παρ Ιαν 23, 2015 7:01 pm

sasasj

sasasj

Σήμερα πήγα αντιπροσωπία για τα διαδικαστικά της αγοράς ASX.

Όταν ξεκίνησα και εχοντας αποφασισει για καινούριο τελικά, φαντάστηκα οτι θα υπήρχαν διαθέσιμα προς παράδοση κάποια κομμάτια!

Δυστοιχώς όμως διαψεύστηκα... και υπάρχει μόνο ένα 4wd στην Ελλάδα διαθέσιμο και αυτο ασιμή (το μονο χρώμα που δεν θέλω!).

Νέα παραλαβή τον Απρίλιο λένε! Και μέσα στα αυτοκίνητα που θα ερθουνε Ελλάδα εκείνο το διάστημα, θα έρθουν και τα 1600άρια 4wd πετρέλαια.

Τώρα αν πώ οτι απογοητεύτικα λίγο με την όλη κατάσταση θα ειναι το λιγότερο. Sad

17αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Παρ Ιαν 23, 2015 8:41 pm

Λαμπρος bren

Λαμπρος bren

το καλο πραγμα αργει! και εγω περιμενα σχεδον 6 μηνες!!! 1.6 4wd diesel ??? παντως στην σελιδα της mitsubishi δεν υπαρχει...

https://www.facebook.com/labros.mivec

18αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Παρ Ιαν 23, 2015 9:21 pm

sasasj

sasasj

Λαμπρος bren έγραψε:το καλο πραγμα αργει! και εγω περιμενα σχεδον 6 μηνες!!! 1.6 4wd diesel ??? παντως στην σελιδα της mitsubishi δεν υπαρχει...

Είπαμε αργεί αλλά όχι και έτσι!

Το 2009 πήρα πάλι καινούριο αυτοκίνητο, ένα peugeot, και επειδή ήταν ετοιμοπαράδοτο το είχα σε 1 εβδομάδα!

Για το 1600αρι 4wd κοίταξα και γω στην σελίδα της mitsubishi αλλά δεν έχει τίποτα. Στην αντιπροσωπία πάντως είναι σίγουρος ότι θα έρθουν και συγκεκριμένα είπε ότι θα κυκλοφορήσει σε όλη την Ευρώπη την ίδια περίοδο. Και όσο ήμουν εκεί πήρε κάπου τηλ και μίλησε για διαθεσιμότητα μοντέλων και τι νεότερα είχε με την παρτίδα που έρχεται και το επιβεβαίωσε...

Ο καιρός θα δείξει...

19αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Κυρ Ιαν 25, 2015 9:15 am

Admin

Admin
Admin

Εμείς το 2011 ευτυχώς δεν περιμέναμε τόσο, γύρω στις 15 μέρες.
Πατρίδα, πες στον Κίμωνα τον Τζιμόπουλο να κάνει γρήγορα και να τον πιέσεις να σου κάνει και κανένα δώρο....

https://mitsubishiasx.forumgreek.com

20αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Κυρ Ιαν 25, 2015 11:56 am

sasasj

sasasj

Admin έγραψε:Εμείς το 2011 ευτυχώς δεν περιμέναμε τόσο, γύρω στις 15 μέρες.
Πατρίδα, πες στον Κίμωνα τον Τζιμόπουλο να κάνει γρήγορα και να τον πιέσεις να σου κάνει και κανένα δώρο....

Άλλοι καιροι τοτε! Καλοί καιροί! Very Happy

Δεν πήγα στον Κίμωνα για αντιπροσωπία. Κατέβηκα Βέροια.
Καλύτερα να ειναι φθηνότερο και τα δωράκια δεν με πειράζουν τόσο. Αργότερα αν δω οτι χρειάζομαι κατι θα το βάζω μόνος μου.

Ας πάρω το αυτοκίνητο σε καλή τιμή πρώτα μιας και ειναι δυσκολα με τα ευρώ που δεν περισσεύουν.

Εσύ μένεις μέσα Κοζάνη ή κάπου παραεξω; Πότε θα μου δείξεις το ASX απο κοντά!

21αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Σαβ Ιαν 31, 2015 10:49 am

sasasj

sasasj

Εν αναμομή λοιπόν και του δικού μου ASX 4x4.

Όλες οι ενέργειες γίνανε και περιμένω παραλαβή. bounce bounce bounce

22αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Σαβ Ιαν 31, 2015 3:37 pm

Admin

Admin
Admin

sasasj έγραψε:Εν αναμομή λοιπόν και του δικού μου ASX 4x4.

Όλες οι ενέργειες γίνανε και περιμένω παραλαβή. bounce bounce bounce
Μένω μέσα Κοζάνη, έχω άσπρο ASX με παράλληλες μπάρες.

https://mitsubishiasx.forumgreek.com

23αγορά νέου ASX Empty Απ: αγορά νέου ASX Σαβ Ιαν 31, 2015 11:41 pm

sasasj

sasasj

Δεν το εχω προσέξει απ όσο θυμαμαι.

Είδα ένα κάπου κοντά στον Αγιο Κωνσταντίνο.

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης