Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

αγορα μεταχειρησμενου

+5
Admin
seventh_heaven
lef asx
BiL
vasilis78
9 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1αγορα μεταχειρησμενου Empty αγορα μεταχειρησμενου Τετ Οκτ 16, 2013 9:35 pm

vasilis78



Καλησπερα σε ολους,προκειτε να αγορασω asx μεταχειρησμενο απο0 το car.gr.το αυτοκινητο ειναι αθηνα και ειμαι πολυ μακρυα,δειτε το και πειτε μου τη γνωμη σας.ανθρακι 2κινητο πανοραμα φουλ εξτρα,εμπορος αλιβιζατος στα 18.000 €πολυ καλο για αληθινο,αν καποιος ειναι κοντα ας του ριξει 1ματια,περιμενω εντυπωσις

2αγορα μεταχειρησμενου Empty Απ: αγορα μεταχειρησμενου Δευ Οκτ 21, 2013 8:11 am

BiL



Γενικά πολύ δύσκολα εμπιστεύομαι έμπορο για αγορά μεταχειρισμένου, το αυτοκίνητο φαίνεται καθαρό και με πλούσιο εξοπλισμό για την τιμή του, αλλά γιατί τόσο χαμηλή τιμή από έμπορο, άρα αυτός το πήρε σίγουρα 2000 με 3000 € λιγότερα οπότε αυτός που το έδωσε είχε τέτοια ανάγκη? Επίσης γράφει TIMH ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΥ - 17.990€ τι εννοεί ότι είναι με κόκκινες πινακίδες? Τέλος μια παρατήρηση ενώ τονίζει τα καινούρια λάστιχα στις φωτογραφίες (bridgestone 07/13) αφήνει έξυπνα να περάσει ότι μπροστά φοράει michellin κάτι που με βάζει σε κακές σκέψεις.
Αν δεν το δεις από κοντά δύσκολα.

3αγορα μεταχειρησμενου Empty Απ: αγορα μεταχειρησμενου Δευ Οκτ 21, 2013 8:17 am

vasilis78



Αστο μπιλαρα ο τυπος το πουλησε σε 4μερες ηταν μονο για πολυτεκνους λεει κτλπ ασε που και εμενα δεν μου καθοταν καλα

4αγορα μεταχειρησμενου Empty Απ: αγορα μεταχειρησμενου Πεμ Αυγ 14, 2014 11:45 am

lef asx

lef asx

ειχα παει και εγω ....εχει και δευτερο μαγαζι κοντα στο σπιτη μου, αν εξερεσεις ενα λευκο βενζινη απλη εκδοση που το ζηταει εδω και ενα χρονο 17 χιλ δλδ οσο εχει καινουργιο σημερα με την εκπτωση , ολα τα υπολοιπα ειναι εισαγωγης και αμφιβολου πιστοτητας χιλιομετρων!!!

ΥΓ Ειναι πανακριβος ως εμπορος και δεν θελει πολυ μυαλο να καταλαβεις οτι asx πανοραμα diesel δεν κυκλοφόρησε ελλαδα.

5αγορα μεταχειρησμενου Empty Απ: αγορα μεταχειρησμενου Δευ Σεπ 22, 2014 2:22 pm

seventh_heaven



Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Είμαι νέος στο φόρουμ και γράφτηκα επειδή ο πατέρας μου ενδιαφέρεται για αγορά ενός μεταχειρισμένου - πλην όμως καλού - crossover. Ένα από τα υποψήφια είναι και το ASX στην έκδοση με το βενζινοκινητήρα 1.6 lt.

Σχετικά με τη συμπεριφορά του αυτοκινήτου, καταναλώσεις,  τυχόν προβλήματα κλπ. θα ψάξω μέσα στις ενότητες του forum για απαντήσεις και αν χρειαστώ κάτι θα επανελθω.

Η ερώτησή μου έχει να κάνει με μια συγκεκριμένη αγγελία που έχουμε δει στο car και η οποία μας δελέαζει κάπως, καθότι αν τα στοιχεια ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα τότε έχει ενδιαφέρον και πιθανόν αξίζει να υπερβούμε κατά τι το budget και να προχωρήσουμε στην αγορά του. Είναι η αγγελία με κωδικό 4321922 από το car.gr (δε με αφήνει να βάλω link).

Γνωρίζουμε κάτι για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο και τον έμπορο; Πιθανό ιστορικό, αν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας ή όχι, κι αν ακόμα ο προηγούμενος ιδιοκτήτης μας διαβάζει και θέλει να βοηθήσει, ακόμα καλύτερα!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Νίκος

6αγορα μεταχειρησμενου Empty Αγορά μεταχειρισμένου Τετ Σεπ 24, 2014 10:47 pm

Admin

Admin
Admin

Καλησπέρα,
υπάρχει και diesel ASX που πουλάει φίλος.
Η αγγελία υπάρχει εδω
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5522924/

https://mitsubishiasx.forumgreek.com

7αγορα μεταχειρησμενου Empty Απ: αγορα μεταχειρησμενου Τετ Μάης 10, 2017 8:32 pm

minaspan

minaspan

Παιδιά μήπως έχει τύχει να δει κάποιος, ή να ανήκε σε κάποιο μέλος , το παρακάτω όχημα?

https://www.car.gr/9598284-mitsubishi-asx-4x4-diesel

8αγορα μεταχειρησμενου Empty Απ: αγορα μεταχειρησμενου Τετ Μάης 10, 2017 8:34 pm

SamAir77

SamAir77

minaspan έγραψε:Παιδιά μήπως έχει τύχει να δει κάποιος, ή να ανήκε σε κάποιο μέλος , το παρακάτω όχημα?

https://www.car.gr/9598284-mitsubishi-asx-4x4-diesel

Δεν το γνωρίζω αλλά η τιμή είναι καλή. Ψαξ´το όμως.

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

9αγορα μεταχειρησμενου Empty Απ: αγορα μεταχειρησμενου Τετ Μάης 10, 2017 9:01 pm

thanos_67

thanos_67

SamAir77 έγραψε:
minaspan έγραψε:Παιδιά μήπως έχει τύχει να δει κάποιος, ή να ανήκε σε κάποιο μέλος , το παρακάτω όχημα?

https://www.car.gr/9598284-mitsubishi-asx-4x4-diesel

Δεν το γνωρίζω αλλά η τιμή είναι καλή. Ψαξ´το όμως.
Εμενα με προβληματιζει το εξης. Το αυτοκίνητο φαινεται οτι το facelift. Το facelift λοιπον, κυκλοφορησε στην Ελλαδα το 15.....Το 5/13 που λεει ο ποιητης το facelift κυκλοφορησε στην Γερμανια....χαχαχα..το δικο μου που δεν ειναι facelift ειχε αδεια 4/13 ...απο τον 5ο ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΣΑΝΕ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ...Πως σας κολλαει αυτο? ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ.....Αν εγω το εψαχνα, θα το εψαχνα απο φακελλο του αυτοκινητου στο υπουργειο Συγκοινωνιων.... Το μονο εγκυρο στοιχειο....
Τωρα αν εχει βαψει προφυλακτηρα επειδη του αρεσε facelift, ειναι κι αυτο μια εξηγηση.Παντως στο εξωτερικο γκρινιαζουν οσοι το ψαχνουν το θεμα γιατι με τα facelift εχει χασει την αγριαδα που εχει το jetfighter....(ειδικα το καινουριο του 17, Παναγια μου!!!!!!!!!)....φιλε ψαξτο οπως μπορεις, καλη τιμη σιγουρα, εξτραδακια εχει, χιλιομετρα, αν ειναι οντως αυτα, ειναι τιποτα...τωρα ανοιγει το μοτερ.....κοιτα τις φουσκες στα ημιαξονια μπρος πισω να μην ειναι ξερα τα λαστιχα γιατι αυτες ειναι καμια 600αδα αν θυμαμαι καλα (αυτο μου ειπε ενας γνωστος να το δω οταν κοιταγα για να αγορασω κι εγω μεταχειρισμενο).............συνηθως τα λαστιχα απο τις φουσκες αρχιζουν να εμφανιζουν κοπωση μετα τις 120.000

10αγορα μεταχειρησμενου Empty Απ: αγορα μεταχειρησμενου Τετ Μάης 10, 2017 9:09 pm

thanos_67

thanos_67

thanos_67 έγραψε:
SamAir77 έγραψε:
minaspan έγραψε:Παιδιά μήπως έχει τύχει να δει κάποιος, ή να ανήκε σε κάποιο μέλος , το παρακάτω όχημα?

https://www.car.gr/9598284-mitsubishi-asx-4x4-diesel

Δεν το γνωρίζω αλλά η τιμή είναι καλή. Ψαξ´το όμως.
Εμενα με προβληματιζει το εξης. Το αυτοκίνητο φαινεται οτι το facelift. Το facelift λοιπον, κυκλοφορησε στην Ελλαδα το 15.....Το 5/13 που λεει ο ποιητης το facelift κυκλοφορησε στην Γερμανια....χαχαχα..το δικο μου που δεν ειναι facelift ειχε αδεια 4/13 ...απο τον 5ο ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΣΑΝΕ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ...Πως σας κολλαει αυτο? ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ.....Αν εγω το εψαχνα, θα το εψαχνα απο φακελλο του αυτοκινητου στο υπουργειο Συγκοινωνιων.... Το μονο εγκυρο στοιχειο....
Τωρα αν εχει βαψει προφυλακτηρα επειδη του αρεσε facelift, ειναι κι αυτο μια εξηγηση.Παντως στο εξωτερικο γκρινιαζουν οσοι το ψαχνουν το θεμα γιατι με τα facelift εχει χασει την αγριαδα που εχει το jetfighter....(ειδικα το καινουριο του 17, Παναγια μου!!!!!!!!!)....φιλε ψαξτο οπως μπορεις, καλη τιμη σιγουρα, εξτραδακια εχει, χιλιομετρα, αν ειναι οντως αυτα, ειναι τιποτα...τωρα ανοιγει το μοτερ.....κοιτα τις φουσκες στα ημιαξονια μπρος πισω να μην ειναι ξερα τα λαστιχα γιατι αυτες ειναι καμια 600αδα αν θυμαμαι καλα (αυτο μου ειπε ενας γνωστος να το δω οταν κοιταγα για να αγορασω κι εγω μεταχειρισμενο).............συνηθως τα λαστιχα απο τις φουσκες αρχιζουν να εμφανιζουν κοπωση μετα τις 120.000






Δες την αδεια, απλα πραγματα. Αν ειναι ημερομηνια εκδοσης σε συμφωνια με την ημερομηνια πρωτης κυκλοφοριας ειναι Ελληνικο. Βγαλτην μια φωτοτυπια ΄η παρε αριθμο πλαισιου, τρβα στην ΜΟΜΠΙΛΙΤΥ και ρωτα τους να σου πουνε ιστορικο... Αντε και μολις το παρεις κερνας ξυδιααααααα

11αγορα μεταχειρησμενου Empty Απ: αγορα μεταχειρησμενου Πεμ Μάης 11, 2017 1:23 pm

minaspan

minaspan

xaxaxa τι ωραίοι που είσαστε! Θάνο όσα έγραψες είχαν περάσει από το μυαλό μου ήδη , εκτός από τις λεπτομέρειες που δεν γνωρίζω για το συγκεκριμένο μοντέλο. Έχουμε ίδιο τρόπο σκέψης Exclamation Το καλύτερο όπως ειπώθηκε είναι αναζήτηση με την άδεια Wink

12αγορα μεταχειρησμενου Empty Απ: αγορα μεταχειρησμενου Πεμ Μάης 11, 2017 3:13 pm

thanos_67

thanos_67

minaspan έγραψε:xaxaxa τι ωραίοι που είσαστε! Θάνο όσα έγραψες είχαν περάσει από το μυαλό μου ήδη , εκτός από τις λεπτομέρειες που δεν γνωρίζω για το συγκεκριμένο μοντέλο. Έχουμε ίδιο τρόπο σκέψης Exclamation  Το καλύτερο όπως ειπώθηκε είναι αναζήτηση με την άδεια Wink  
Γιατι σου φαινεται περιεργο? Αν το αυτοκινητο ειναι καθαρο, σου δινει μια φωτοτυπια της αδειας, εστω χωρις ονομα ιδιοκτητη μονο και μονο για να τσεκαρεις αν ολα οσα ισχυριζεται πωλητης ειναι αληθινα...ας σβησει τα στοιχεια του πωην απο την φωτοτυπια...

13αγορα μεταχειρησμενου Empty Απ: αγορα μεταχειρησμενου Πεμ Μάης 11, 2017 9:21 pm

minaspan

minaspan

Όχι δεν μου φαίνεται περίεργο, συμφωνώ απόλυτα.

14αγορα μεταχειρησμενου Empty Απ: αγορα μεταχειρησμενου Τρι Μάης 16, 2017 7:27 pm

minaspan

minaspan

Παιδιά ευχαριστώ για τις συμβουλές, το αμάξι το έκλεισα.
Πήγα με την άδεια στη mitsubishi,είναι Ελληνικό και δεν έχει καταγραφεί κάποια ανάκληση η κάποια ζημιά, επίσης το έλεγξα μέσω ασφαλιστικων εταιριών για κάποιο καταγεγραμενο ατύχημα και δεν βρήκαμε κάτι, τέλος το πήγα και σε Φανοποιο συγγενή και δεν είχε κάποιο κομμάτι βαμμένο ή τζάμι αλλαγμενο. Οπότε και αποφασησα μα ηρεμήσω και να το παρω. Πάντως στην οδήγηση μου άρεσε πολύ, ωραίο μοτέρ ροπατο. Θα τα λέμε πιο συχνά τώρα!

15αγορα μεταχειρησμενου Empty Απ: αγορα μεταχειρησμενου Τρι Μάης 16, 2017 10:17 pm

mrkol

mrkol

minaspan έγραψε:Παιδιά ευχαριστώ για τις συμβουλές, το αμάξι το έκλεισα.
Πήγα με την άδεια στη mitsubishi,είναι Ελληνικό και δεν έχει καταγραφεί κάποια ανάκληση η κάποια ζημιά, επίσης  το έλεγξα μέσω ασφαλιστικων εταιριών για κάποιο καταγεγραμενο ατύχημα και δεν βρήκαμε κάτι, τέλος το πήγα και σε Φανοποιο συγγενή και δεν είχε κάποιο κομμάτι βαμμένο ή  τζάμι αλλαγμενο. Οπότε και αποφασησα μα ηρεμήσω και να το παρω. Πάντως στην οδήγηση μου άρεσε πολύ, ωραίο μοτέρ ροπατο. Θα τα λέμε πιο συχνά τώρα!


Καλές βόλτες φίλε. Καλορίζικο να είναι.

16αγορα μεταχειρησμενου Empty Απ: αγορα μεταχειρησμενου Τρι Μάης 16, 2017 11:11 pm

minaspan

minaspan

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου,καλούς δρόμους να χεις και εσύ!

17αγορα μεταχειρησμενου Empty Απ: αγορα μεταχειρησμενου Τετ Μάης 17, 2017 1:00 am

SamAir77

SamAir77

minaspan έγραψε:Παιδιά ευχαριστώ για τις συμβουλές, το αμάξι το έκλεισα.
Πήγα με την άδεια στη mitsubishi,είναι Ελληνικό και δεν έχει καταγραφεί κάποια ανάκληση η κάποια ζημιά, επίσης  το έλεγξα μέσω ασφαλιστικων εταιριών για κάποιο καταγεγραμενο ατύχημα και δεν βρήκαμε κάτι, τέλος το πήγα και σε Φανοποιο συγγενή και δεν είχε κάποιο κομμάτι βαμμένο ή  τζάμι αλλαγμενο. Οπότε και αποφασησα μα ηρεμήσω και να το παρω. Πάντως στην οδήγηση μου άρεσε πολύ, ωραίο μοτέρ ροπατο. Θα τα λέμε πιο συχνά τώρα!

Μπράβο ρε φίλε. Καλοτάξιδο και ασφαλές!

https://www.youtube.com/channel/UCmEQJ-bfo5FvfeJxjUAc8bQ

18αγορα μεταχειρησμενου Empty Απ: αγορα μεταχειρησμενου Τετ Μάης 17, 2017 1:40 pm

minaspan

minaspan

Ευχαριστώ φίλε μου, να σαι καλά !

19αγορα μεταχειρησμενου Empty Απ: αγορα μεταχειρησμενου Τετ Μάης 17, 2017 7:06 pm

thanos_67

thanos_67

SamAir77 έγραψε:
minaspan έγραψε:Παιδιά ευχαριστώ για τις συμβουλές, το αμάξι το έκλεισα.
Πήγα με την άδεια στη mitsubishi,είναι Ελληνικό και δεν έχει καταγραφεί κάποια ανάκληση η κάποια ζημιά, επίσης  το έλεγξα μέσω ασφαλιστικων εταιριών για κάποιο καταγεγραμενο ατύχημα και δεν βρήκαμε κάτι, τέλος το πήγα και σε Φανοποιο συγγενή και δεν είχε κάποιο κομμάτι βαμμένο ή  τζάμι αλλαγμενο. Οπότε και αποφασησα μα ηρεμήσω και να το παρω. Πάντως στην οδήγηση μου άρεσε πολύ, ωραίο μοτέρ ροπατο. Θα τα λέμε πιο συχνά τώρα!

Μπράβο ρε φίλε. Καλοτάξιδο και ασφαλές!

Καλοταξιδο, καλα χιλιομετρα.Να περασεις πολλες πολλες ομορφες στιγμες με αυτο....

20αγορα μεταχειρησμενου Empty Απ: αγορα μεταχειρησμενου Τετ Μάης 17, 2017 9:39 pm

minaspan

minaspan

Να σαι καλά Θάνο!

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης