Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Likes and Dislikes

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26 Απ: Likes and Dislikes Την / Το Πεμ Απρ 02, 2015 11:55 pm

Οδηγώντας τα ανακαλύπτω και τα ευχαριστιέμαι ή λιγότερο η περισσοτερο! Very Happy

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

27 Απ: Likes and Dislikes Την / Το Πεμ Απρ 16, 2015 2:54 pm

desdim83 έγραψε:Μου αρεσει το άνοιγμα του μόλις πατάς λιγο το γκάζι και ο ήχος που βγάζει.
Η απειλητική όψη του.
Η άνεση στην οδήγηση.
Δεν μου αρεσει στις στροφές που φεύγει και το ανεβοκατέβασμα στις λακούβες.
Θεωρώ απαράδεκτο τον περιορισμό στις εκδόσεις για το diesel. Ο εξοπλισμός έπρεπε να ειναι πιο πλούσιος: start n go , αναδιπλούμενοι καθρέπτες κλπ. Ολα τα παρόμοια αυτοκίνητα έχουν αυτα standard.
Εμενα μου έκαναν δώρο το συναγερμό αλλά η τοποθέτηση του ηταν άθλια και πήγα να μου το φτιάξουν στην αντιπροσωπεία παλι.
Με τα λεφτα που δώσαμε το αυτοκινητο δεν πρεπει να εχει τέτοια θέματα.

μολις παρελαβα το βενζινοκινητο απο τη μαντρα παιδια!!
περιτο να σας πω το δεος που ενιωσα οταν το πειρα για πρωτη βολτα,αφου το προηγουμενο αυτοκινητο που ειχα ειναι ενα corsa c
-χωροι σε συγκριση με το corsa c που εχει αρκετους χωρους για αυτοκινητο της κατηγοριας του
-καθρευτες ξεκουραστοι

dislikes
- καλα χωρις ρεζερβα?
- ηχοσυστημα το corsa του 2005 μακραν καλυτερο
- περιορισμενη ορατοτητα απο το κεντρικο καθρευτη
- αρκετα σκληρο συμπλεκτη
αυτα προς στιγμην, ελπιζω να μην προσθαισω κ αλλα στα dislikes κ να εχω μονο like απο δω κ μπρος

28 Απ: Likes and Dislikes Την / Το Πεμ Απρ 16, 2015 2:58 pm

terry_ag7 έγραψε:
desdim83 έγραψε:Μου αρεσει το άνοιγμα του μόλις πατάς λιγο το γκάζι και ο ήχος που βγάζει.
Η απειλητική όψη του.
Η άνεση στην οδήγηση.
Δεν μου αρεσει στις στροφές που φεύγει και το ανεβοκατέβασμα στις λακούβες.
Θεωρώ απαράδεκτο τον περιορισμό στις εκδόσεις για το diesel. Ο εξοπλισμός έπρεπε να ειναι πιο πλούσιος: start n go , αναδιπλούμενοι καθρέπτες κλπ. Ολα τα παρόμοια αυτοκίνητα έχουν αυτα standard.
Εμενα μου έκαναν δώρο το συναγερμό αλλά η τοποθέτηση του ηταν άθλια και πήγα να μου το φτιάξουν στην αντιπροσωπεία παλι.
Με τα λεφτα που δώσαμε το αυτοκινητο δεν πρεπει να εχει τέτοια θέματα.

μολις παρελαβα το βενζινοκινητο απο τη μαντρα παιδια!!
περιτο να σας πω το δεος που ενιωσα οταν το πειρα για πρωτη βολτα,αφου το προηγουμενο αυτοκινητο που ειχα ειναι ενα corsa c
-χωροι σε συγκριση με το corsa c που εχει αρκετους χωρους για αυτοκινητο της κατηγοριας του
-καθρευτες ξεκουραστοι

dislikes
- καλα χωρις ρεζερβα κ χωρις αυτοματο κλιματισμο για ενα τετοιο αμαξι?
- ηχοσυστημα το corsa του 2005 μακραν καλυτερο
- περιορισμενη ορατοτητα απο το κεντρικο καθρευτη
- αρκετα σκληρο συμπλεκτη

αυτα προς στιγμην, ελπιζω να μην προσθαισω κ αλλα στα dislikes κ να εχω μονο like απο δω κ μπρος

29 Απ: Likes and Dislikes Την / Το Πεμ Απρ 16, 2015 11:46 pm

Για όλα τα like συμφωνώ και με το παραπάνω! Cool

Αυτό με τον εξοπλισμό μου κανε και μενα αρνητική εντύπωση. Ρυθμιζόμενο καθ ύψος κάθισμα θα μπορουσε να εχει και στον συνοδηγό, αναδιπλούμενοι καθρέπτες επίσης κλπ χωρίς μεγάλο κόστος. Αν και δεν νομίζω οτι είναι θέμα κόστους αφού η διαφορά των 2.000 ευρώ του invite σε σχέση με το intense panorama που εχει πολλά περισσότερα πράγματα πάνω του θα κοστίζανε περισσότερο. Ίσως για να παμε έτσι και αλλιώς στην πιο πλούσια έκδοση.

Για τον συναγερμό δεν επιδίωξα να μου βάλουν αφού κάτι τέτοιο το φοβόμουνα και δεν ειναι και κανενας αξιόλογος συναγερμός.

30 Απ: Likes and Dislikes Την / Το Κυρ Δεκ 27, 2015 6:22 pm

Εχω μια εβδομαδα που οδηγω το νεο asx 1.6. Diesel 4WD.
Στα συν:
- Το πατημα του αυτοκινητου
-Η ποιοτητα κυλισης και το φιλτραρισμα απο την αναρτηση
-Ο αθορυβος κινητηρας
-Η ελαστικοτητα του κινητηρα εκπληκτικη
-Η καταναλωση που παιζει max μεσα στην πολη 7l.Εκτος πολης πεφτει στο 5.7 με ταχυτητα 120-130 με εκτη.

Στα μειον:
-θορυβος απο τα λαστιχα
-μετριος εξοπλισμος
- μου φανηκαν μετρια τα φωτα η μεσαια σκαλα (δεν ειναι με τα ξενον)
- Απουσια φωτισμου σε καποιουςδιακοπτες.

Γενικα εχω κανει 1000 χλμ δεν εχω δει να κανει αναγεννηση ηδε το εχω καταλαβει τουλαχιστον.Γενικα μου αρεσει πολυ το αυτοκινητο παντως

31 Απ: Likes and Dislikes Την / Το Παρ Ιαν 20, 2017 5:50 pm

Μοντέλο 1.6 Diesel 4X4 Invite Plus αγορά 2/2017:

Μια χαρά εξοπλισμός για τους εμπρός επιβάτες, αλλά τίποτα για τους πίσω (ούτε καν πλαφονιέρα οροφής!). Όμως έχει όλα τα ουσιαστικά χωρίς φιοριτούρες...

Πολύ καλός ήχος από το στερεοφωνικό.

Έχει ρεζέρβα ανάγκης (βασικά την έβαλε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης - εγώ το πήρα 12/2016).

Δείχνει καλοκατασκευασμένο.

User manual γραμμένο από Μηχανικό και ξαναγραμμένο από Δικηγόρο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης