Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Αυτόματο κλείδωμα μετά από κάποια ταχύτητα.

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Θέλω να κλειδώνει αυτόματα τις πόρτες μετά από την εκκίνηση του αυτοκινήτου. Πολλά αυτοκηνιτα κλειδώνουν όταν φτάσουν κάποια ταχύτητα π.χ 10km.

Ξέρετε αν ενεργοποιείτε ; αν έχουμε τέτοιο σύστημα;

Thank you.

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
xsilliga έγραψε:Θέλω να κλειδώνει αυτόματα τις πόρτες μετά από την εκκίνηση του αυτοκινήτου. Πολλά αυτοκηνιτα κλειδώνουν όταν φτάσουν κάποια ταχύτητα π.χ 10km.

Ξέρετε αν ενεργοποιείτε ; αν έχουμε τέτοιο σύστημα;

Thank you.
Όντως ειναι πολυ διαδεδομένο κολπάκι κυρίως σε Γερμανοτραφη αυτοκίνητα αλλα απ οτι ξερω δεν γινεται στο δικο μας (οι Ιάπωνες πρέπει να εχουν κάποια μακρινή σχέση με τους Λάκωνες... Razz )Ισως με καποια πατέντα στα ηλ/κα κατι να γινόταν αλλα αστο καλύτερα μην μπλεκεις, κανε το manual.

Απο όσο έψαξα σε φόρουμ του εξωτερικού το αυτόματο κλείδωμα μπορεί να ενεργοποιηθεί σε αντιπροσωπεία συνδέοντας το αμάξι στον η/υ

thank you.

Θα ρωτήσω στο επόμενο service τον Ιανουάριο.

Τελικά το ρώτησες? Στην Θεσσαλονίκη δεν ήξεραν πως και εάν γίνετε. Το πιο αστείο είναι ότι στο εξωτερικό ενεργοποιούν μέχρι και συναγερμό. Μήπως να ψάξουμε το LExia?

Δεν ήξεραν πως και εάν γίνετε. Μόνο μέσο του συναγερμού μου είπαν............ Νομιζώ υπάρχει ελλειψη τεχνογνωσίας στη Ελλάδα.

xsilliga έγραψε:Νομιζω υπάρχει ελλειψη τεχνογνωσίας στη Ελλάδα.

Πολύ ευγενικά το θέτεις! Μάλλον εννοείς, ότι έχουμε μαύρα μεσάνυχτα Sleep Εδώ δεν γνωρίζουν την συχνότητα αλλαγής και τον τύπο του λαδιού, εσείς θέλετε και ρύθμιση στο αυτόματο κλείδωμα! Τι λέτε ΡΕ!

Τα τριζάτα τζάμια, διάβασα που αναφέρουν κάποια παιδιά, "πρώτη φορά σου λέει το ακούνε". Ένα πρόβλημα που το έχουν όλα τα ASX ανεξαιρέτως αυτοί το ακούνε πρώτη φορά!!!

Μα καλά είμαι περίεργος, δεν κρατάνε ένα αυτοκίνητο για δοκιμή, δεν επικοινωνούν τα συνεργεία μεταξύ τους, δεν ενημερώνει η κεντρική αντιπροσωπεία τα υπολοιπα συνεργεία για τα προβλήματα που προκύπτουν, δεν διαβάζουν κανένα forum στο κάτω κάτω της γραφής (σε κάποιες χώρες το κάνουν), δεν, δεν, δεν......

George....νομίζω τα έχεις "πάρει" χοντρά Smile Εδω δεν βρίσκεις άκρη στα βασικά...περιμένεις ανταπόκριση απο αυτούς;

Δεν έχει άδικο ο George. Μόνο τα 170€ θέλουν και σε μία ώρα σε έχουν ξεπετάξει σιγά μην έκατσε ο ηλεκτρολόγος να δει τι ρυθμίσεις υπάρχουν. Πας αντιπροσωπία γιατί ξέρουν το αυτοκίνητο σου καλλίτερα και τελικά έχουν κάτι πιτσιρικάδες με 0 εμπειρία. Και τι να κάνεις!!!

Έχει δουλέψει κανείς το LExia για το αυτοκίνητο μας?

Έτσι όπως το βλέπω θα βάλουμε όλοι από κάτι και θα το πάρουμε για να ρυθμίσουμε το αμάξι... afro

Δεν είναι κακή ιδέα αρκεί να έχουμε ένα ποιο έμπειρο να βάλει χέρι.

Για την ενημέρωση σας.

http://www.asxownersclub.com/forum/4-discussions/8876-list-your-asx-modifications-additions?start=6

List your ASX Modifications/Additions 4 weeks 1 day ago #10156

Hi
My modifications are made with Lexia,

1 alarm activated
2 auto close door at 20Km/h

[quote="xsilliga"]Για την ενημέρωση σας.

http://www.asxownersclub.com/forum/4-discussions/8876-list-your-asx-modifications-additions?start=6
Καλα αυτο το lexia ή κατι αντιστοιχο δεν οφειλει η εταιρεια να το εχει στα εξουσιοδοτημενα σερβις??? Τοσο μεγαλο εξοδο ειναι ή ειμαστε εδω στο Ελαντα τοσο ταλιμπαν που εχοντας δωσει 27000€ δεν μπορουμε να εχουμε τη στοιχειωδη αντιμετώπιση??? Evil or Very Mad

Τι είναι τα 27000?αμα τα παρουν και μετα αστο... για το λεξια που λες μάλλον δεν τους ενδιαφέρει μιας και δεν αποφέρει κέρδος. όπως και να έχει εγώ θα το ψάξω και είναι κανείς άλλος από Θεσσαλονίκη η περίχωρα ας στείλει ένα πμ να δούμε μήπως το μοιράσουμε γιατί δύσκολοι καιροί...

Συγνώμη βρε παιδιά αλλά τι είναι αυτό το lexia και τι κάνει;

το lexia ειναι ενας συνδυασμος προγραμματος και ειδικου καλωδιου που συνδεει τον υπολογιστη μασ με το αυτοκινητο δινοντας μας την δυνατοτητα να διαχειριστουμε τα δεδομενα που παρεχει η ecu ( ο υπολογιστης του αυτοκινητου) . με αυτον το τροπο οριζουμε διαφορες παραμετρους οπως π.χ. το κλειδωμα του αυτοκινητου που συζηταμε εδω.

Συσκευή προγραμματισμού για το ASX σου, σχεδόν για όλα τα ηλεκτρονικά που έχει.

ευχαριστώ για την ενημέρωση, αλλά βρε παιδιά αυτά δεν είναι καλύτερα να μην τα πειράζουμε;

καλημέρα και από μένα ... είμαι σε αναμονή να παραλάβω ενα asx 1.8
4x4.. οπότε δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά από άλλες μάρκες που γνωρίζω αυτό γίνετε αν κρατήσεις πατημένο το κουμπί που κλειδώνει για 3 με 5 δευτερόλεπτα ...έτσι το ενεργοποιείς κ απενεργοποιείς στα περισσότερα αυτοκίνητα … αν μπορεί κάποιος ας το δοκιμάσει να μας πει...

Δεν ισχύει...

Το δοκίμασες και στο άνοιγμα και στο κλείσιμο ??

Ναι. Και εν κινήσει...τζίφος.

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

το μονο που ισχυει ειναι το λεξια κ ο προγραμματισμος του αυτοκινήτου.

giler84 έγραψε:το μονο που ισχυει ειναι το λεξια κ ο προγραμματισμος του αυτοκινήτου.
+1000 ολα τα αλλα ειναι φτηνα γιατροσοφια που δυστυχως δεν δουλευουν... Crying or Very sad

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης