Mitsubishi Asx Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Mitsubishi Asx Greece

Forum κατόχων Mitsubishi Asx στην Ελλάδα


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Αυτόματο κλείδωμα μετά από κάποια ταχύτητα.

+5
kwon
georgeCM
giler84
Achalast
xsilliga
9 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

xsilliga

xsilliga

Θέλω να κλειδώνει αυτόματα τις πόρτες μετά από την εκκίνηση του αυτοκινήτου. Πολλά αυτοκηνιτα κλειδώνουν όταν φτάσουν κάποια ταχύτητα π.χ 10km.

Ξέρετε αν ενεργοποιείτε ; αν έχουμε τέτοιο σύστημα;

Thank you.

Achalast

Achalast

xsilliga έγραψε:Θέλω να κλειδώνει αυτόματα τις πόρτες μετά από την εκκίνηση του αυτοκινήτου. Πολλά αυτοκηνιτα κλειδώνουν όταν φτάσουν κάποια ταχύτητα π.χ 10km.

Ξέρετε αν ενεργοποιείτε ; αν έχουμε τέτοιο σύστημα;

Thank you.
Όντως ειναι πολυ διαδεδομένο κολπάκι κυρίως σε Γερμανοτραφη αυτοκίνητα αλλα απ οτι ξερω δεν γινεται στο δικο μας (οι Ιάπωνες πρέπει να εχουν κάποια μακρινή σχέση με τους Λάκωνες... Razz )Ισως με καποια πατέντα στα ηλ/κα κατι να γινόταν αλλα αστο καλύτερα μην μπλεκεις, κανε το manual.

giler84

giler84

Απο όσο έψαξα σε φόρουμ του εξωτερικού το αυτόματο κλείδωμα μπορεί να ενεργοποιηθεί σε αντιπροσωπεία συνδέοντας το αμάξι στον η/υ

xsilliga

xsilliga

thank you.

Θα ρωτήσω στο επόμενο service τον Ιανουάριο.

giler84

giler84

Τελικά το ρώτησες? Στην Θεσσαλονίκη δεν ήξεραν πως και εάν γίνετε. Το πιο αστείο είναι ότι στο εξωτερικό ενεργοποιούν μέχρι και συναγερμό. Μήπως να ψάξουμε το LExia?

xsilliga

xsilliga

Δεν ήξεραν πως και εάν γίνετε. Μόνο μέσο του συναγερμού μου είπαν............ Νομιζώ υπάρχει ελλειψη τεχνογνωσίας στη Ελλάδα.

georgeCM

georgeCM

xsilliga έγραψε:Νομιζω υπάρχει ελλειψη τεχνογνωσίας στη Ελλάδα.

Πολύ ευγενικά το θέτεις! Μάλλον εννοείς, ότι έχουμε μαύρα μεσάνυχτα Sleep Εδώ δεν γνωρίζουν την συχνότητα αλλαγής και τον τύπο του λαδιού, εσείς θέλετε και ρύθμιση στο αυτόματο κλείδωμα! Τι λέτε ΡΕ!

Τα τριζάτα τζάμια, διάβασα που αναφέρουν κάποια παιδιά, "πρώτη φορά σου λέει το ακούνε". Ένα πρόβλημα που το έχουν όλα τα ASX ανεξαιρέτως αυτοί το ακούνε πρώτη φορά!!!

Μα καλά είμαι περίεργος, δεν κρατάνε ένα αυτοκίνητο για δοκιμή, δεν επικοινωνούν τα συνεργεία μεταξύ τους, δεν ενημερώνει η κεντρική αντιπροσωπεία τα υπολοιπα συνεργεία για τα προβλήματα που προκύπτουν, δεν διαβάζουν κανένα forum στο κάτω κάτω της γραφής (σε κάποιες χώρες το κάνουν), δεν, δεν, δεν......

kwon

kwon

George....νομίζω τα έχεις "πάρει" χοντρά Smile Εδω δεν βρίσκεις άκρη στα βασικά...περιμένεις ανταπόκριση απο αυτούς;

xsilliga

xsilliga

Δεν έχει άδικο ο George. Μόνο τα 170€ θέλουν και σε μία ώρα σε έχουν ξεπετάξει σιγά μην έκατσε ο ηλεκτρολόγος να δει τι ρυθμίσεις υπάρχουν. Πας αντιπροσωπία γιατί ξέρουν το αυτοκίνητο σου καλλίτερα και τελικά έχουν κάτι πιτσιρικάδες με 0 εμπειρία. Και τι να κάνεις!!!

Έχει δουλέψει κανείς το LExia για το αυτοκίνητο μας?

giler84

giler84

Έτσι όπως το βλέπω θα βάλουμε όλοι από κάτι και θα το πάρουμε για να ρυθμίσουμε το αμάξι... afro

xsilliga

xsilliga

Δεν είναι κακή ιδέα αρκεί να έχουμε ένα ποιο έμπειρο να βάλει χέρι.

xsilliga

xsilliga

Για την ενημέρωση σας.

http://www.asxownersclub.com/forum/4-discussions/8876-list-your-asx-modifications-additions?start=6


List your ASX Modifications/Additions 4 weeks 1 day ago #10156

Hi
My modifications are made with Lexia,

1 alarm activated
2 auto close door at 20Km/h

Achalast

Achalast

[quote="xsilliga"]Για την ενημέρωση σας.

http://www.asxownersclub.com/forum/4-discussions/8876-list-your-asx-modifications-additions?start=6
Καλα αυτο το lexia ή κατι αντιστοιχο δεν οφειλει η εταιρεια να το εχει στα εξουσιοδοτημενα σερβις??? Τοσο μεγαλο εξοδο ειναι ή ειμαστε εδω στο Ελαντα τοσο ταλιμπαν που εχοντας δωσει 27000€ δεν μπορουμε να εχουμε τη στοιχειωδη αντιμετώπιση??? Evil or Very Mad

giler84

giler84

Τι είναι τα 27000?αμα τα παρουν και μετα αστο... για το λεξια που λες μάλλον δεν τους ενδιαφέρει μιας και δεν αποφέρει κέρδος. όπως και να έχει εγώ θα το ψάξω και είναι κανείς άλλος από Θεσσαλονίκη η περίχωρα ας στείλει ένα πμ να δούμε μήπως το μοιράσουμε γιατί δύσκολοι καιροί...

costasciu

costasciu

Συγνώμη βρε παιδιά αλλά τι είναι αυτό το lexia και τι κάνει;

giler84

giler84

το lexia ειναι ενας συνδυασμος προγραμματος και ειδικου καλωδιου που συνδεει τον υπολογιστη μασ με το αυτοκινητο δινοντας μας την δυνατοτητα να διαχειριστουμε τα δεδομενα που παρεχει η ecu ( ο υπολογιστης του αυτοκινητου) . με αυτον το τροπο οριζουμε διαφορες παραμετρους οπως π.χ. το κλειδωμα του αυτοκινητου που συζηταμε εδω.

xsilliga

xsilliga

Συσκευή προγραμματισμού για το ASX σου, σχεδόν για όλα τα ηλεκτρονικά που έχει.

costasciu

costasciu

ευχαριστώ για την ενημέρωση, αλλά βρε παιδιά αυτά δεν είναι καλύτερα να μην τα πειράζουμε;

mixchris83



καλημέρα και από μένα ... είμαι σε αναμονή να παραλάβω ενα asx 1.8
4x4.. οπότε δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά από άλλες μάρκες που γνωρίζω αυτό γίνετε αν κρατήσεις πατημένο το κουμπί που κλειδώνει για 3 με 5 δευτερόλεπτα ...έτσι το ενεργοποιείς κ απενεργοποιείς στα περισσότερα αυτοκίνητα … αν μπορεί κάποιος ας το δοκιμάσει να μας πει...

georgeCM

georgeCM

Δεν ισχύει...

mixchris83



Το δοκίμασες και στο άνοιγμα και στο κλείσιμο ??

georgeCM

georgeCM

Ναι. Και εν κινήσει...τζίφος.

mixchris83



Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

giler84

giler84

το μονο που ισχυει ειναι το λεξια κ ο προγραμματισμος του αυτοκινήτου.

Achalast

Achalast

giler84 έγραψε:το μονο που ισχυει ειναι το λεξια κ ο προγραμματισμος του αυτοκινήτου.
+1000 ολα τα αλλα ειναι φτηνα γιατροσοφια που δυστυχως δεν δουλευουν... Crying or Very sad

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

» καταναλωση

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης